SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Deload

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 890

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
Przepracowałem cały okres masowy, siłowy, aktualnie jestem na redukcji, w zasadzie na rzeźbie- ot obciąłem kalorię, dodałem aeroby, wszystko leci.
Aktualnie BF w okolicach 14-15%.
I stąd chcę przejść na deload, ponieważ już jestem dość obolały, mocno przemęczony, ale do końca czerwca chcę pociągnąć jeszcze trening, wtedy z powodu wyjazdu zarobkowego na 2 miesiące będę miał większą przerwę od siłowni.
Ankiety nie dorzucam, bo po prostu mam bardziej ogólne pytania, aniżeli związane z moją osobą, staż jedynie dodam, że mam 3 lata+ bez przerw.

Czy normalnie trening aerobowy w postaci cardio nie gryzie się z deloadem? Chodzi o to przemęczenie, regeneracje OUN. I tutaj też pytanie na ile dni i w jakiej formie byłoby to optymalnie zrobić trening. Czy zmienić na FBW, czy pozostać przy splicie?

Poza tym wiadomo zamierzam o 50% obciąć ciężary, zmniejszyć ilość serii, natomiast wskazane byłoby wtedy zwiększyć intensywność, powiedzmy skrócić przerwy między treningami?
Ewentualnie utrzymać przez całe 3 tygodnie ten sam schemat, czy z każdym tygodniem jeszcze bardziej obniżać intensywność, aż w ostatnim tygodniu będzie na prawdę mocno niska i wtedy skończyć już trening- wejść na zasłużoną przerwę?
Ogólnie w konkluzji chodzi mi właśnie o deload, ponieważ czerwiec chcę jeszcze lekko poprawcować- muszę ściąć jeszcze BF, a też z dnia na dzień nie chcę wchodzić na przerwę, wolę po prostu obniżyć intensywność przez ten czas, żeby gwałtownie nie przerwać treningów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776825
Aeroby mogę się przyczynić do lepszej regeneracji jak nie będziesz ich robił jakichś ogromnych ilości.
Nie musisz obcinać ciężarów aż o 50%. Zaniż o 25% i zobaczysz, że treningi będą zdecydowanie lżejsze o tych do tej pory.
Dasz odpocząć nieco stawom i układowi nerwowemu.
Choć jak nie czujesz się tragicznie to ja bym ciągnął do końca miesiąca dość ciężkie treningi bo i tak będziesz mieć 2 miechy luzu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

progress w 5x5

WHEY premium