SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawkowanie białka i węgli przy FBW.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 395
Cześc.

Posiadam PVL Mutant Pro oraz Olimp Carbonox.Treningi mam rozłożone na 3 dni w tygodniu liczac od poniedziałku z czego wtorek aeroby na wzmocnienie.Dieta ryż i kurczak nic więcej, lekkie pełnowartościowe śniadania składające się w większości z jajek,serka wiejskiego i pieczywa ciemnego.Kolacja podobnie ale bez jajek.Nie wiem tylko czy dawkowkuje suplementy prawidłowo... A więc w dni treningu > rano pobódka białko potem przed treningiem węgle, po treningu szybko uzupełniam białko z węglami, przed spaniem w ten sam dzień białko i carbo na katabolizm.Dzień bez ćwiczeń...rano pobodka białko no i na noc białko z węglem.Dzień z aerobami,białko rano a 1h przed treningiem lekkie pełnowartościowe danie, po treningu od razu węgle a przed spaniem białko.

O mnie:
Wiek:20
Wzrost:180
Waga:ok.77-78
Staż:W domu 5 miesięcy na drążku 2 miesiace na ciężarach wolnych, siłownia od kilku dni.
Cel:Rzeźba i odrobinka masy.

obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył):



Wiek: 20

Waga: 77

Wzrost: 180

Cel cyklu: Zrzucenie sadełka,rzeźba i złapanie lekkiej masy na barkach.

stosowane już wcześniej suplementy : Wcześniej nic.

Uprawiane inne sporty: deskorolka i bieganie lecz jednego i drugiego zaprzestałem po latach.

stosowane wcześniej spalacze : Wcześniej żadnych, aktualnie zastanawiam się nad kupnem Olimpa Thermo Speed extr.

suplement stosowane przez ostatnie 60 dni: PVL Mutant Pro i Olimp Carbonox

ilość dni wolnych od kreatyny: Nie biore kreatyny.

przewidziane finanse na cykl: 200-300zł

uwagi i sugestie: Aktualnie zabrałem się za fbw, trochę mi się przytyło jakis czas temu lecz nie pogarszałem sprawy i zabrałem się za dietę którą opisałem wcześniej w poście.

Staż treningowy: 5 miesięcy w domu, od kilku dni siłownia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699303
jak nie będziesz znał rozkładu b/w/t i bilansu kalorycznego to takie dawkowanie mija się z celem
czytaj:
https://www.sfd.pl/SEEEZON__opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
W ogóle ja nie wiem o co chodzi.
Jak się za dietę bierzesz to się bierz porządnie i oblicz swoje zapotrzebowanie.
Węgle i białko właśnie stosuje się wg dziur w Twoim jadłospisie.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 395
Dziękuje za odpowiedż no i za link zaraz zacznę studiować lecz przedtem moje pytanie... co wg. was robię źle ? pełnowartościowe posiłki są, dupa raczej nie rośnie no i co chwile słyszy się o zestawie ryżu i kurczaka ? ? No i jak obliczyc zapotrzebowanie ?

Zmieniony przez - STORM1990 w dniu 2010-11-04 11:17:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Masz pełno sposobów wystarczy poszukać.
Możesz ze wzoru waga ciała x 24 x współczynnik aktywności, to sobie znajdź.
I zadbaj o ten rozkład B/T/W bo bez tego to bez sensu jeść tyle prochu, akurat z posiłków może wyjdzie sporo.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 395
Wzorując się na : https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Dodając że jestem endomorfikiem i przyjąłem sobie wartość NEAT = 200 + 3 dni w tygodniu trening ŚREDNIEJ INTENSYWNOŚCI czyli EPOC = 35kcal. Wstawiając moje parametry pod BMR...

Ogółem wyszło mi 2450 kcal zapotrzebowania kalorycznego.
Dziennie dawkuję białko po 30gram na dawkę i 50g Carbo na dawkę z taką intensywnością jaką opisałem na poczatku w pierwszym poście.Obiady to średnia miska ryżu z piersią kurczaka bądx kotletem schabowym. Teraz z tego co zrozumiał musze wyliczyć ile gram danego produktu muszę jesc zeby zaspokoic moj organizm kaloriami tak ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
ustaw sobie ~3000kcal
2g białka
5g węgli
reszta tłuszcze i tyle

olej te kalkulatorki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 395
No dobra ale trzeba jakos ulozyc 5 posiłków w dni treningu i dni aerobów i do tego odjac przyswajane Białko z Mutka..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

therm line s + shotgun i storm ?

Wiecej