SFD.pl NUTRIFARM&OLIMP

Dodaj odpowiedź

Dawkowanie OLIMP Żeń-Szeń Vita-Complex

Wysłana -
Witam.

Mam pytanie odnośnie preparatu OLIMP Żeń-Szeń Vita-Complex, mianowicie, ile można przyjmować go bez przerwy, tzn. po ilu dniach stosowania należy go odstawić i na jak długi okres czasu?
Czytałem bowiem, że przy zażywaniu żeń-szenia konieczna jest po pewnym czasie przerwa.

P.S. Korzystając z okazji chciałbym również zorientowanych zapytać czym różni OLIMP GOLD OMEGA3 od OLIMP GOLD OMEGA3 SPORT EDITION, który ostatnio pojawił się na rynku? Czy różnica wynika jedynie z większej ilości kapsułek czy jest jeszcze jakaś różnica?

Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony mi czas. Pozdrawiam.
Wysłana -
Żeń-szeń właściwy (inaczej ginseng lub wszechlek) jest gatunkiem reliktowej byliny z rodziny araliowatych. Pochodzi on z północy Półwyspu Koreańskiego. Stąd też nazwa żeń-szeń koreański. Żeń-szeń oznacza potocznie "człowiek korzeń". Nazwa ta związana z kształtem kłącza. Ekstrakty z żeń-szenia koreańskiego wpływają na funkcje kognitywne, samopoczucie i jakość życia w zasadzie u każdego. Stosuje się go przede wszystkim gdy męczy nas:

- ciągły stres,
- zmęczenie i słaba kondycji psycho-fizyczna,
- różne choroby,
- menopauza,
- spadek libido,
- złe krążenie krążenia,
- cukrzycy.

Warto zainwestować w żeń-szeń i zakupić tutaj: https://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Gold_Żeń-szeń_Complex_-opis33027.html

Ciekawym wyborem będzie również żeń-szeń indyjski. Zyskuje on coraz większą popularność a spotkać można go pod bardziej znaną i rozpoznawalną nazwą - ashwaganha. Jej cenne właściwości dostrzegane są zarówno w medycynie, jak i w sporcie. Działanie ashwagandhy polega na:

- poprawie libido,
- zmniejszaniu poziomu kortyzolu i stresu,
- wzmocnieniu działania układu immunologicznego,
- poprawie jakości snu,
- zwiększeniu wydolności fizycznej,
- poprawie pamięci.

Suplement w postaci ektraktu zakupić można tutaj: https://www.sfd.pl/sklep/SFD_Ashwagandha-opis37102.html

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Na temat żeń-szenia masz odpowiedzi kilka postów niżej,co zaś się tyczy różnicy między Goldami 0-3 to jest to różnica czysto komercyjna. Wielkość i skład kapsułek jest identyczny, po prostu dostajesz większe opakowanie i zmieniony design. Ja pozostaje przy tradycyjnych opakowaniach 60 kaps. bo wychodzą mi taniej,co akurat dla mnie jest dziwne,no ale tak jest.
Wysłana -
ad1
szkoly sa dwie
albo okresowo
albo co osobiscie preferuje stale (gdzy przydatne) z okresami (1-2 dniowymi) przerwy co kilka dni

ad2 roznica w ilosci kapsulek i opakowaniu jak i targecie
Wysłana -
Dziękuję za obie odpowiedzi.

Biniu, czy mógłbym prosić o uściślenie odpowiedzi dotyczącej żeń-szenia? Mianowicie, przy pierwszym sposobie (okresowo) ile dni w przybliżeniu można przyjmować i ile dni przerwy zrobić? To samo tyczy się drugiego sposobu (przyjmowanie stałe), po ilu dniach przyjmowania zrobić 1-2 dniową przerwę?

Przepraszam, że tak zawracam głowę, ale jestem kompletnym laikiem w kwestii suplementacji, a muszę przyznać, że przyjmowanie żeń-szenia (1 kapsułka OLIMP Żeń-Szeń Vita-Complex raz na dobę) ma na moje samopoczucie bardzo korzystny wpływ.

P.S. W jednym z poprzednich postów widziałem, że do OLIMP Żeń-Szeń Vita-Complex polecasz Stress Control ... jaką dawkę tego można przyjmować przy jednoczesnym stosowaniu OLIMP Żeń-Szeń Vita-Complex oraz OLIMP Chela MZB?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
Wysłana -
Stress control możesz brać niezależnie od przyjmowania żeń-szenia i MZB. Fajny zestaw, zwłaszcza jak masz z czym walczyć na co dzień. Zwłaszcza stress control jest suplementem godnym polecenia.
Wysłana -
Biniu, czy mógłbym prosić o uściślenie odpowiedzi dotyczącej żeń-szenia? To samo tyczy się drugiego sposobu (przyjmowanie stałe), po ilu dniach przyjmowania zrobić 1-2 dniową przerwę?

stawiam tutaj na instynkt
w moim przypadku 4-7 on 1-2 off najczesciej

Stress Control - jakos nie kojarze abym polecam specjalnie z ZSz
ale faktycznie w sytuacjach stresowych bedzie bardzo pomocny
w takim przypadku nie mozna tez zapomniec o
Chela-MZB !
Wysłana -
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Wysłana -
to teraz tylko zyczyc poprawy samopoczycia jak i malo stresu
Wysłana -
Podlacze sie do watku i zapytam czy ma sens przyjmowanie 1 kaps zenszenia tylko przed treningami silowymi, ew. interwalami i aerobami? W pierwszym przypadku bylyby to "tylko" 3x w tyg, w drugim juz 5x czyli blizsze wersji ku ktorej sklania sie Biniu.

I jeszcze jedno. Na jaki czas przed treningiem popijac zenszen?
Wysłana -
nie widze koniecznosci aby porcja ZSz wpadala akurat przed treningiem
to NIE pobudzacz typu kofeina

co do wersji - jak mysli ktora Biniu by proponowal ?
Wysłana -
Ż-SZ najlepeij ładować z rana,przed treningiem nie bardzo zwłaszcza,gdy masz trening po południu.Mnie się tak zdarzło,co prawda treningu nie miałem,ale zapomniałem rano wziąć to wziąłem po południu i już z zaśnięciem w nocy były problemy.
Strona 1 z 5
Dodaj odpowiedź