SFD.pl NUTRIFARM&OLIMP

Dodaj odpowiedź

Dawkowanie Iso Plus

Wysłana -
Hej,

mam pytanie co do izotonika Iso Plus. Czasami jak jest upał to sobie wypiję w czasie/po aktywności. Ostatnio używałem Isostara. A teraz kolej na spróbowanie Iso Plus. Ale właśnie jak jest z tym dawkowaniem. Isostar trzeba było przed, w trakcie i po. Tak zalecano co jakiś czas popijać. Iso Plus w butelce 750 ml też w istrukcji na stronie jest "Spożywać w miarę zapotrzebowania..." czyli dokładnie tak samo. A z proszkiem już inaczej. Tam jest " 1 porcja dziennie w trakcie treningu..." i "...Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia...". Nie pijam tego codziennie i litrami. Ale wie ktoś jak to rozszyfrować, że butelkowy Iso można wedle potrzeby a ten z proszku tylko 250 ml? Przecież to chyba mniej więcej ten sam produkt finalnie wychodzi? I ten drugi też piszą, że w czasie treningu a ja jednak zazwyczaj tuż po piłem, choć to akurat detal jak sądzę czy to w trakcie czy 2-3 min po. Ale ta ilość? Nie rozumiem. Może ktoś będzie mi w stanie wyjaśnić.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Dołączam się do pytania jak to jest z tym dawkowaniem .Robię córce iso plusa 2x po 0.5 l dziennie ona trenuje pływanie treningi dosyć ciężkie 2x dziennie po 1.5 godz czy można dawać tyle iso małemu sportowcu u nas w klubie większość dzieciaków pije iso proszę o odpowiedż
Wysłana -
oczywiscie w zaleznosci od wymagan ogranizmu

im wieksze utraty elektrolitow i odwodnienia
tym wieksze potrzeby na ich uzpelniania
warto zwrocic uwage na odpowiednie przygotowanie napoju

prosze pamietajcie rowniez o uzupelnianiu aminokwasow (pokarmy i ew odzywki) - wielu wytrzymalosciowcow o tym zapomina/nie wieZmieniony przez - Biniu w dniu 6/9/2017 9:59:45 AM
Wysłana -
No tak uzupełnianie. To jedno. Ale w Iso Plus z proszku jest mowa o 250 ml napoju dziennie i już. Na Facebooku odpowiedziano mi, że proszkowy i butelkowy to zupełnie inne produkty i nie należy ich porównywać. W zasadzie większość izotoników poleca pić przed i co jakiś czas w trakcie a tutaj tylko 250 ml w trakcie i już.
Ja akurat nie trenuję za dużo na siłowni raczej rower i bieganie ale czasami się przydawał. Tylko właśnie jak biegam 45 min to w trakcie nic nie piję czasami po i tu jeszcze to się nada jak sądzę. Ale jak jadę na 3-4h roweru to 250 ml napoju to nic. Poza tym tylko woda w takim razie? Inne izotoniki pozwalają pić więcej więc i kalorie i węglowodany w jakiejś niedużej chociaż ilość. Więc proszkowy na rower raczej się nie nadaje? Bo zazwyczaj jakieś dwa bidony a tak jeden całkowicie pusty musiałbym brać a wtedy wody nie wystarczy.

I przede wszystkim to trochę problem z rozgraniczeniem. Myśląc izotonik myślę raczej o uzupełnianiu płynu na bieżąco. A tutaj wchodzimy na stronę Olimp w dział Izotoniki a tam butelka i proszek, ta sama nazwa, taka sama etykieta po czym okazuje się, że to zupełnie różne produkty. A jak ktoś chce taki klasyczny izotonik to poza butelką nie ma. I stąd było moje pytanie. Bo pijałem i popularne sklepowe jak i Isostar czy Aptonię i wszystkie mogłem sobie sam rozrobić i pić wedle potrzeb.
Wysłana -
rzuc prosze okiem na artykiuly naszej Profi na rowerze - Karoliny Kozeli :)

zacznij tutaj

http://www.perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/48/Dieta-Wyczynowca.html
pozniej
http://www.perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/123/PALIMA-W-PIECU-czyli-Wegle-w-diecie-wytrzymalosciowca---CARBO-LOADING.html
aby uzupelnic wiedze o jej inne artykly

http://www.perfectbody.pl/?p=search&fraza=kozela
Wysłana -
Teraz nie mam czasu. Ale dodałem sobie do przeczytania i z chęcią się zapoznam co tam Pan podesłał.
Wysłana -
milej lektury i udanego wdrazania w zycie przemyslen :)
Wysłana -
Dawno miałem odpisać :) To nie do końca to o czym myślałem. Tzn tu bardziej mowa o diecie a mnie nie do końca o nią chodziło. A tylko o uzupełnienie minerałów w trakcie i po.

Ale w pierwszym artykule jest np "To ile płynów wypijamy, uwarunkowane jest oczywiście temperaturą panującą na zewnątrz i zdolnościami naszych ciał do termoregulacji. Generalnie, wskazane jest wypijanie około 200 ml napoju co 15 minut. Ilość węglowodanów spożytych z napojem izotonicznym wynosić będzie zatem 60 gramów na litr."

Gdzie 60 gramów na litr jak rozumiem tyczy się waszego produktu jak i dalej polecacie swoje co zrozumiałe. Ale właśnie tak się przyjęło popijanie izotoników co jakiś czas wedle potrzeb a ten wasz można 250 ml i już i albo jakiś inny albo woda.
Bo przecież jak pójdę na 2h roweru to nie będę zabierał 2-3 półlitrowych butelek waszego gotowego produktu, bo przede wszystkim finansowo nie to a dwa kupić by przelać do bidonów bez sensu.
Wysłana -
polecam kolejny znakomity artykul podpowiadajacy jak i kiedy stosowac izotoniki

http://www.perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/824/Reakcja-organizmu-na-wysilek-w-goracym-i-wilgotnym-otoczeniu.html 
Wysłana -
I to się dobrze czyta tak ogólnie. Warto było. Ale nadal nie do końca wiem co sądzić o waszych produktach w tej kwestii akurat.

"...W dniu zawodów zaleca się spożycie ok. 500 ml napoju izotonicznego na około 3 godziny przed startem oraz około 125 ml płynu izotonicznego na 10-20 minut przed startem. W trakcie wysiłku fizycznego zaleca się nawadnianie co ok. 15 minut od 125 do 350 ml płynu izotonicznego..." dalej jest jeszcze mowa o piciu po wysiłku ale nie do końca wiem ile.

Czyli 1h cięższej aktywności to mamy. 500 ml dużo przed, 125 ml przed i co 15 min więc 4x po min. 125, daje nam to 1,125l izotonika w dniu ciężkiego startu plus coś po. Ogólnie bardzo dużo wypić tyle nawet wody. Ale wiem, że czasami trzeba więc nie wnikam.

Ale mam wypić 1,125 litra a wasz Iso Plus mogę wypić 0,25 litra dziennie. Który wasz produkt się nadaje do takiego picia jak w artykule? Poza butelkowanym, bo to jednak 2 butelki na trening/zawody to nie mało.
Wysłana -
Cześć.
Chciałem się dowiedzieć czy nic się nie zmieniło w sprawie izotoników czy może coś do popijania w trakcie dłuższej wycieczki macie, będziecie mieć w ofercie?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź