SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawkowanie Iso Plus

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej,

mam pytanie co do izotonika Iso Plus. Czasami jak jest upał to sobie wypiję w czasie/po aktywności. Ostatnio używałem Isostara. A teraz kolej na spróbowanie Iso Plus. Ale właśnie jak jest z tym dawkowaniem. Isostar trzeba było przed, w trakcie i po. Tak zalecano co jakiś czas popijać. Iso Plus w butelce 750 ml też w istrukcji na stronie jest "Spożywać w miarę zapotrzebowania..." czyli dokładnie tak samo. A z proszkiem już inaczej. Tam jest " 1 porcja dziennie w trakcie treningu..." i "...Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia...". Nie pijam tego codziennie i litrami. Ale wie ktoś jak to rozszyfrować, że butelkowy Iso można wedle potrzeby a ten z proszku tylko 250 ml? Przecież to chyba mniej więcej ten sam produkt finalnie wychodzi? I ten drugi też piszą, że w czasie treningu a ja jednak zazwyczaj tuż po piłem, choć to akurat detal jak sądzę czy to w trakcie czy 2-3 min po. Ale ta ilość? Nie rozumiem. Może ktoś będzie mi w stanie wyjaśnić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11411
Dołączam się do pytania jak to jest z tym dawkowaniem .Robię córce iso plusa 2x po 0.5 l dziennie ona trenuje pływanie treningi dosyć ciężkie 2x dziennie po 1.5 godz czy można dawać tyle iso małemu sportowcu u nas w klubie większość dzieciaków pije iso proszę o odpowiedż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
oczywiscie w zaleznosci od wymagan ogranizmu

im wieksze utraty elektrolitow i odwodnienia
tym wieksze potrzeby na ich uzpelniania
warto zwrocic uwage na odpowiednie przygotowanie napoju

prosze pamietajcie rowniez o uzupelnianiu aminokwasow (pokarmy i ew odzywki) - wielu wytrzymalosciowcow o tym zapomina/nie wie



Zmieniony przez - Biniu w dniu 6/9/2017 9:59:45 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak uzupełnianie. To jedno. Ale w Iso Plus z proszku jest mowa o 250 ml napoju dziennie i już. Na Facebooku odpowiedziano mi, że proszkowy i butelkowy to zupełnie inne produkty i nie należy ich porównywać. W zasadzie większość izotoników poleca pić przed i co jakiś czas w trakcie a tutaj tylko 250 ml w trakcie i już.
Ja akurat nie trenuję za dużo na siłowni raczej rower i bieganie ale czasami się przydawał. Tylko właśnie jak biegam 45 min to w trakcie nic nie piję czasami po i tu jeszcze to się nada jak sądzę. Ale jak jadę na 3-4h roweru to 250 ml napoju to nic. Poza tym tylko woda w takim razie? Inne izotoniki pozwalają pić więcej więc i kalorie i węglowodany w jakiejś niedużej chociaż ilość. Więc proszkowy na rower raczej się nie nadaje? Bo zazwyczaj jakieś dwa bidony a tak jeden całkowicie pusty musiałbym brać a wtedy wody nie wystarczy.

I przede wszystkim to trochę problem z rozgraniczeniem. Myśląc izotonik myślę raczej o uzupełnianiu płynu na bieżąco. A tutaj wchodzimy na stronę Olimp w dział Izotoniki a tam butelka i proszek, ta sama nazwa, taka sama etykieta po czym okazuje się, że to zupełnie różne produkty. A jak ktoś chce taki klasyczny izotonik to poza butelką nie ma. I stąd było moje pytanie. Bo pijałem i popularne sklepowe jak i Isostar czy Aptonię i wszystkie mogłem sobie sam rozrobić i pić wedle potrzeb.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz nie mam czasu. Ale dodałem sobie do przeczytania i z chęcią się zapoznam co tam Pan podesłał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
milej lektury i udanego wdrazania w zycie przemyslen :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dawno miałem odpisać :) To nie do końca to o czym myślałem. Tzn tu bardziej mowa o diecie a mnie nie do końca o nią chodziło. A tylko o uzupełnienie minerałów w trakcie i po.

Ale w pierwszym artykule jest np "To ile płynów wypijamy, uwarunkowane jest oczywiście temperaturą panującą na zewnątrz i zdolnościami naszych ciał do termoregulacji. Generalnie, wskazane jest wypijanie około 200 ml napoju co 15 minut. Ilość węglowodanów spożytych z napojem izotonicznym wynosić będzie zatem 60 gramów na litr."

Gdzie 60 gramów na litr jak rozumiem tyczy się waszego produktu jak i dalej polecacie swoje co zrozumiałe. Ale właśnie tak się przyjęło popijanie izotoników co jakiś czas wedle potrzeb a ten wasz można 250 ml i już i albo jakiś inny albo woda.
Bo przecież jak pójdę na 2h roweru to nie będę zabierał 2-3 półlitrowych butelek waszego gotowego produktu, bo przede wszystkim finansowo nie to a dwa kupić by przelać do bidonów bez sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
polecam kolejny znakomity artykul podpowiadajacy jak i kiedy stosowac izotoniki

http://www.perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/824/Reakcja-organizmu-na-wysilek-w-goracym-i-wilgotnym-otoczeniu.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I to się dobrze czyta tak ogólnie. Warto było. Ale nadal nie do końca wiem co sądzić o waszych produktach w tej kwestii akurat.

"...W dniu zawodów zaleca się spożycie ok. 500 ml napoju izotonicznego na około 3 godziny przed startem oraz około 125 ml płynu izotonicznego na 10-20 minut przed startem. W trakcie wysiłku fizycznego zaleca się nawadnianie co ok. 15 minut od 125 do 350 ml płynu izotonicznego..." dalej jest jeszcze mowa o piciu po wysiłku ale nie do końca wiem ile.

Czyli 1h cięższej aktywności to mamy. 500 ml dużo przed, 125 ml przed i co 15 min więc 4x po min. 125, daje nam to 1,125l izotonika w dniu ciężkiego startu plus coś po. Ogólnie bardzo dużo wypić tyle nawet wody. Ale wiem, że czasami trzeba więc nie wnikam.

Ale mam wypić 1,125 litra a wasz Iso Plus mogę wypić 0,25 litra dziennie. Który wasz produkt się nadaje do takiego picia jak w artykule? Poza butelkowanym, bo to jednak 2 butelki na trening/zawody to nie mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć.
Chciałem się dowiedzieć czy nic się nie zmieniło w sprawie izotoników czy może coś do popijania w trakcie dłuższej wycieczki macie, będziecie mieć w ofercie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NIE ROŚNIE?   OTO CO POWINIENEŚ ZROBIĆ!

Następny temat

W PUŁAPCE SAMOUWIELBIENIA

WHEY premium