SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dalsza redukcja, czy przerwa?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Witajcie! jak w temacie, redukuje juz grubo ponad pol roku i robie sie troche oslabiony, zszedlem z 25 do 16 bf , waga z 94 do 85. Koncze wlasnie spalacz i moje pytanie brzmi jak to teraz zaplanowac zeby powiedzmy miesiac odpoczac i cisnac dalej z redukcja. Mianowicie myslalem zrobic tak, jakbym zaczynal od nowa . np wejsc na 2500 kcal, tyle gdzies u mnie wynosi zero , 3 razy w tyg split i powoli dokladac cardio w dnt 3 x week powiedzmy czy ucinac caly czas kalorie i chwilowo nie krecic cardio ? zaczalem teraz pracowac na budowie wiec troche mam wiekszy wysilek. Ogolnie tez chcialem wejsc na tescia cypka 250 e5d na redukcji tylko zastanawiam sie czy lepiej bedzie mi sie z tym redukowac czy jeszcze zejsc powiedzmy do bf 10 i dopiero na mase wejsc z tesciem. Pozdrawiam

Wiek : 24
Waga : 85
Wzrost : 176
Obwód klatki : 115
Obwód ramienia : 41
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 16,5%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - split
Odżywianie : b 2g t 0.7 w reszta
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana


Zmieniony przez - kojot692880745 w dniu 2017-08-05 10:16:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie wypowiadam się w temacie dopingu bowiem jest to nierozsądny pomysł jeśli zaszły zmiany w wydzielaniu i aktywności hormonów - a zaszły jeśli redukcja trwa aż pół roku. Nie ulega wątpliwości, iż należy zrobić kontrolne badania m.in ( panel tarczycowy, lipidowy, glukoze, testo, kortyzol, CRP, morfologia i np: próby wątrobowe) aby dowiedzieć się w jakiej kondycji jest Twój stan zdrowia.

Podbicie kalorii blisko pułapu CPM w Twoim przypadku będzie dobrym pomysłem, aby odżywić metabolizm poszczególnych hormonów.
Wstaw swój obecny model żywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Hym badania mam wszystkie dobre, miesiac temu robilem, nie wiem czy tam bylo gdzies na kortyzol bo mialem z 10 tych badan ale reszta byla napewno , jedynie jakies krwinki mialem delikatnie ponad norme ;) Dieta wyglada nastepujaco, praktycznie nie zmieniam nic ,jedynie jak jem piers to daje 20 gr tluszczu na porcje , a jak mieso z ud kurczaka to 10, no i kolacja jesli po treningu to b+w , a jesli dnt do b+t . Do kazdego posilku warzywka, nie wliczam ich ale mniej wiecej wychodzi ok 100-150 kcal. Wiem ze moze sie wydawac ze mam malo tluszczy ale przywiekszych ilosciach czuje sie po prostu jak balon,




=

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
miesa wymieniam, jak daje chuda rybe to tez 20 gr tluszczu, z weglami schodzilem stopniowo


Zmieniony przez - kojot692880745 w dniu 2017-08-05 10:35:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dlaczego nie wliczasz warzyw? Badania są wszystkie ok, bo mieszczą się w widełkach referencyjnych? - nie zawsze idzie się tym tropem robiłeś wyżej wymienione? Lipidów wydaje się nieco zbyt mało, do tego brakuje nasyconych które mogą mieć istotny wpływ na wydzielanie testosteronu, podobnie z jednonienasyconymi, mam nadzieję, że nimi rotujesz. Jak wiadomo takie masełko orzechowe light to wysoce przetworzony produkt jak i tosty bowiem na redukcji od czasu do czasu może być to zrozumiałe. Niemniej jednak dieta jest dość jałowo odżywcza. Sporo niedoborów, generuje to przede wszystkim brak owoców jak i warzyw - nie da ocenić diety bez tego.




Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-05 11:09:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Ok zaczne wliczac w takim razie ;) wychodzi ok 100 gr na porcje warzyw, najczesciej jest to papryka, pomidor i ogorek ;) tak wszystko bylo w zakresie od do ;) tak robione byly. Hym czyli czego mianowicie za malo? Maslo jem raczej od swieta a tosty to takie bardziej grzanki z opiekacza bez dodatku , najczesciej opiekany chleb, w srodek jakas chuda wedline i zapijam bialkiem, rano nie mam za duzego apetytu wiec zmecze taki posilek i do pracy ;) owoce fakt bardzo rzadko spozywam, w takim razie zaczne dodawac owoce to sniadania . Miesa smaze na oliwie z oliwek badz oleju kokosowym .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Masz wiele dodatkowych kalorii (których nie uwzględniasz) a to jest istotne.
Oliwa lub kokosowy z patelni nie znika - tylko wsiąka w pokarm zatem również te 5g tłuszczu bierzesz pod uwagę.

Masło to bardzo dobre źródło wit.A - nie ma potrzeby eliminacji Wędlina z kolei to przetworzony produkt (azotyny, azotany, konserwanty, niska wartość odżywcza, kiepski profil aminokwasowy etc). 100g warzyw to bardzo mało, szacuje się, iż taki optymalny pułap dla osób aktywnych fizycznie wynosi ok. 0.5-1kg dziennie. Owoców się nie bój, gdyż stanowią BARDZO wartościowy składnik codziennej diety.

Jeśli chcesz to możesz wkleić badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Zawsze dodaje te kalorie ze smażenia do dziennego zapotrzebowania, hym w takim razie przeciągne jeszcxe 2 tygodnie, później wprowadzenie zmiany które mi napisałeś czyli owoce a także wliczamy warzywa, a jeśli chodzi o sam treningowy to może być tak że zacznę od splitu 3 dni i stopniowo dodawać aeroby w dnt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Muszę ich poszukać I wkleje je do wglądu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Generalnie w tym dziale zajmujemy się problematyką żywieniową.

Aeroby wg mnie zbędne - mogą być przydatne, ale tylko wtedy gdy są odpowiednio skontrastowane z resztą.
Nie powinny bowiem stanowić większej części systemów energetycznych w skali tyg.

Pół roku na deficycie kalorycznym to niezwykle długo, należy wejść teraz na pułap CPM, blisko miesiąc i przyśpieszyć metabolizm poszczególnych hormonów, termogeneze poposiłkową, a także aktywność spontaniczną. No i zapamiętaj, iż dietę należy urozmaicać, rotować składnikami. Menu musi być bogate odżywczo, u Cb jest głównie mięso i ryż.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 678 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45881
Jasne staram się urozmaicac, to tylko taka baza, produkty wymieniam na różne a powiedz mi czy na początek split 3 razy w tygodniu wystarczy czy lepiej zwiększyc do 4? Aktualnie tak jak mowisz zrobię sobie małą regenerację I zmienię dietę uwzględniajac to co mi napisałeś
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta ketogeniczna do oceny, 86kg

Następny temat

Budowa masy mięśniowej, 48kg

WHEY premium