SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK PODEJŚCIE NUMER 2

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Witam.

Niektórzy pewno kojarzą mnie, gdyż co jakiś czas coś naskrobie na forum. Poprzedni dziennik przepadł w otchłani innych, ale ja nie przestałem ćwiczyć i postanowiłem, że jednak chce się dzielić moimi wrażeniami/obserwacjami nt. crossfitu. Prowadze zeszyt, ale i tu nie zaszkodzi pospamować.

Crossfit ćwicze od 13 lipca. Trenuje wg wypisek z oficjalnej stronki, systemem 3 dni ON jeden OFF. Przez ostatni miesiąc wykonałem 21 sesji CF i nie zamierzam przestawać zwłaszcza, że widze efekty.

Dziennik ma być niejako testem tej metody treningowej. Po jakimś czasie wykonam kilka WODów z samego początku i ocenimy progres.

Wymiarów/fotek nie będe podawał bo nie jest mi to do niczego potrzebne przynajmniej narazie. Powiem tylko, że waga ku mojemu zdziwieniu skoczyła. Miesiąc temu ważyłem 81, dziś jest to 83-83kg. Wszystko, dzisiejszy trening który akurat nie jest ze stronki:

WOD 11.08.12

"Bear complex"
Wykonany w całości
Ciężar: 30kg


Dzisiaj właśnie zauważyłem progress w miśku. Pamiętam jeszcze przed rozpoczęciem CF wykonałem 3 rundy po 5 obwodów czyli mniej niż powinno. Tylko tyle wytrzymałem. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła z czego jestem zadowolony. Różnica, jaką zauważyłem jest taka, że pomimo wysokiego tętna i zmęczenia organizm może kontynuować walke z ciężarem. To jest chyba właśnie to o czym mówi pkt 6. w artykule o CF mówiący, że : "To nie staje się łatwiejsze. Po prostu zabiera mniej energii!". Dokładnie to się czuje.

Pozdrawiam odwiedzających i zachęcam do CF.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
WOD 15.08.12

AMRAP 15 minut:
Swing hantlem 23kg x10
Box jump ~40cm x10
Ring dips x10

ILOŚĆ RUND: 6


Dipsy na kółkach zniszczyły mnie już w połowie 5. rundy dlatego na szybko dokończyłem je na poręczach. Ogólnie masakra, ale da się przeżyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Fajnie, bede zagladac. Co do wymiarow, to mysle ze mimo wszystko sa fajnym wyznacznikiem tego, CO nabierasz, jak nie chcesz podawac to nie podawaj, ale mysle ze warto gdzies tam sobie zanotowac. Robisz 5 serii x 7 powtorzen w misku? Jak podoba Ci sie rozklad 3 dni on/ 3 off? W sensie jedziesz dokladnie tak, jak oni proponuja, np sam dzien kardio lub gimnastyki?

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Kamiru
Robisz 5 serii x 7 powtorzen w misku? Jak podoba Ci sie rozklad 3 dni on/ 3 off? W sensie jedziesz dokladnie tak, jak oni proponuja, np sam dzien kardio lub gimnastyki?



Miśka zrobiłem w całości czyli właśnie 7x5. Tak jak pisałem na początku nie było szans na jego wykonanie mimo tego że 30kg dupy nie urywa

Rozkład to 3dni ON jeden OFF a nie 3 off Wszystko do ogarnięcia jeśli się chce.
Cwicze tak jak piszą z tymże skaluje ciężary oraz zdarza mi się z braku możliwośći wykonania danego ćwiczenia, zastąpić je innym. Jednak musi być to ćwiczenie podobne.

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Tak, jasne- moj blad. Sam tak cwiczylem kilka tygodni, ale jednak sporo modyfikowalem, dlatego pytam czy taki plan Ci odpowiada.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No misia jest trudno wytrzymać, nawet z ciężarem 30kg
Jak lubisz się katować, to spróbuj man makera

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2012-08-12 09:35:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Crossfit to katorga
A ten manmaker ciekawie wygląda pewnie zajeżdża konkretnie. Tylko zapamiętać na początku cały układ też nie lada wyczyn. Możliwe że spróbuje tylko ile kg na hantle wziąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
WOD 13.08.12

Bieg ~1200m
+
Dipsy 3x10


Dzisiejszy WOD był dla mnie nie do zrobienia ze względu na brak odpowiedniego przyrządu, toteż zdecydowałem się pobiegać. Po przyjściu myk na poręcze i czekam na jutro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na hantle bierz mniej-więcej tyle co na misia, czyli wyjdzie Ci 2x15kg, może nawet mniej. Renegade rows trudno zrobić, trzeba się nauczyć trzymać równowagę. Polecam na początek robić nawet sam wyrzut nóg z jedną pompką, bez renegade rows. I tak będzie morderstwo. Ja się po tym treningu pocę przez kolejne pół godziny i mam trudności z utrzymaniem szklanki z wodą. Trening złożonością i intensywnością przypomina misia. Co kto lubi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
WOD 14.08.12

Thrusters 20kg 50-35-20
Pull ups 10-10-10
Skakanka 100-70-40

CZAS: 15:57


W oryginale zamiast thrustersów są rzuty piłką, ale niestety nie posiadam. Podciąganie też zeskalowane do moich niedużych umięjętności na drągalu. Ogólnie tętno nie spadało poniżej 160 także pozytywnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2765
Jak jest w oryginale? Bo bym sobie jutro zrobil
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Świeży zawodnik CF - Testujemy ;)

Następny temat

Wpływ umysłu na uczucie sytości

WHEY premium