SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DUUŻA REDUKCJA -50kg KTO POMOŻE?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 235
Witam wszystkich,

Nie spotyka się często na forum takiej nadwagi i zastanawiam się jak mogłam się doprowadzić do takiego stanu w ciągu 8 lat od czasów kiedy biegałam 5 razy w tyg po górach 10 km, chodziłam na siłownię przez parę lat i ważyłam 67 kg.
Zaczęłam tak tyć po wyjeździe do Anglii, z rozmiaru 38 zrobił się 46 w 3 lata (teraz chyba 48-50). Tam mój tyłek przywarł do krzesła w pracy i mimo aktywności ciągle tyłam. Potem w Polsce było dziecko (19 miesięcy temu urodziłam), przed ciążą ważyłam 98 kg, przed porodem 116.Udało mi się zejść do 96 ale teraz znowu przybrałam i powiedziałam STOP. Chcę coś z tym zrobić!
Najciekawsze jest to, że ja nigdy nie jadłam fastfoodów,nie piłam słodkiego,gazowanego,zdrowo się odżywiam (rośliny strączkowe,otręby,zero pszenicy,warzywa, generalnie jem to, co moja córka i mam taką potrzebę). Lekarz mi nie chciała uwierzyć, że ja tak wyglądam jak powiedziałam co jem. Niestety lubię gorzką czekoladę, ostatnio mogę jeść pół tabliczki dziennie. Godzinę po posiłku mam ochotę na słodycze bez względu na to co zjem. Robiłam już sobie pomiar gleukometrem i na czczo miałam 82 i 2 godz po zjedzeniu dwóch pełnoziarnistych kromek z wędliną i specjalnie do tego croissant miałam też 82. Może ma to jakiś wpływ na moją wagę, lekarz powiedziała, że nie ale dlaczego tak chcę słodkiego?
Proszę Was o radę od czego zacząć, tzn. co jeść i co ćwiczyć, żeby przyzwyczaić ciało znów do ruchu (było 3 lata w spoczynku). Chcę zapisać się na siłownię z kinesis ale nie wiem czy kupowanie treningów personalnych na początek ma sens, czy nie lepiej trochę sama się rozruszać. Wiem, że by mnie to zmotywowało do ćwiczeń. Najbardziej się obawiam, że będę musiała jeść dużą ilość mięsa, a ja nie przepadam i nie dam rady tak długo.
Zdjęć nie wstawiałam ale mam, może wstawię jak uda mi się po pierwszej „dziesiątce” 


Wiek : 32
Waga : 111
Wzrost : 167
Obwód w biuście(1) : 123
Obwód pod biustem : 100
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 106,5
Obwód na wysokości pępka : 106,5
Obwód bioder (3): 130
Obwód uda w najszerszym miejscu: 77
Obwód łydki : 48
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra,brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) żadne
Co lubisz jeść na śniadanie: chleb pełnoziarnisty na zakwasie z Bieluchem, szynka, jogurt z płatkami
Co lubisz jeść na obiad : zapiekanki warzywne z serem,wszystkie strączkowe (ciecierzyca,soczewica,soja – jednogarnkowe potrawy),mięso raz w tygodniu (nie przepadam),rzadko ryby
Co jako przekąskę : jabłka,mandarynki,jogurt
Co jako deser : gorzka czekolada,batoniki musli własnego wypieku
Ograniczenia żywieniowe : nie ma
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz TAK , czy bierzesz tabletki hormonalne NIE
Preferowane formy aktywności fizycznej :spinner (mam w domu), chciałabym kinesis ale nie wiem czy dla mnie,wszystko co na większej siłowni
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : teraz nie stosuję,
Stosowane wcześniej diety : ułozona przez dietetyka rok temu, potem dukana i efekt jojo + 10kg

Mój jadłospis trudno jest zamieścić, bo każdy dzień jest inny. Mój problem to za dużo węglowodanów, podjadanie, „sprzątanie po córce z talerzy”,słodycze przede wszystkim gorzka czekolada.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Witaj,
wrzuć zatem jadłospis z trzech przykładowych dni. Zdjęcie również będzie potrzebne, po obejrzeniu przez Szefowe można będzie je usunąć.
Jak długo byłaś na dukanie?
Karmisz jeszcze?

Sprawdź, czy masz diastasis (u Cortuni jest wszystko wyjaśnione https://www.sfd.pl/cortunia__zamagania_ze_wszystkim-t721508.html )

Obowiązkowo przeczytaj artykuł https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html 


Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-01-25 15:14:33

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 235
Dziękuję za superszybką odpowiedź, odpisuję póki mała śpi:)

Każdy dzień podobny

śniadanie
kawa inka z mlekiem 2%
2 kromki chleba pełn. ziarno(same ziarna),masło,szynka
lub kasza jaglana z owocami suszonymi imbirem,cynamonem lub płatki górskie z tartym jabłkiem (to co moja córka).

jabłko lub jogurt owocowy z amarantusem lub żurawiną

obiad coś w tym stylu: tutaj lub tym

Na podwieczorek z tych przepisów to chętnie muffiny lub inne słodkości ale zamiast 1 sztuki zjem 3,4 muffiny i co z tego , że są wartościowe.

Potem na kolację około 19:00 też chleb z wędliną i jakieś warzywo ogórek kiszony itd.

Oczywiście "sprzątam" jej talerz to,czego nie zje. Do czerwca będę z nią w domu, potem do pracy i mam aneks kuchenny więc pod ręką jedzonko,TRAGEDIA! Aha i nie solę za bardzo potraw.

Czy wystarczą linki, czy powinnam rozpisać na kaloryczność moje dania?

Byłam na dukanie przez 3 miesiące,schudłam 10 kg, dietę skończyłam 4 mce temu.
Nie karmię już rok
Nie mam diastasis według mnie, bo przy spinaniu czuję jakby płaską powierzchnię mięśnia, napinając i rozluźniając bez dziur i wzniesień, poza tłuszczem :)
Zdjęcia są tutaj

Zabieram się za czytanie o diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 235
Przeczytałam te porady żywieniowe i ja w 80% to znam, mam świadomość ale jem tego za dużo , oprócz tego brak planu posiłków ,godzin jedzenia tych samych czyli nawyki żywieniowe plus brak ruchu. Zapomniałam o podjadaniu.To myślę, że są główne problemy czyli całkiem sporo. Nie będę miała problemu ze zmianą nawyków związanych z jakością i wartością pokarmów tylko organizacją tego co "wkładam" do brzucha i ile.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 235
Dokładnie rok temu przez 3 miesiące kiedy schudłam po porodzie miałam dietę od dietetyka i faktycznie przez pierwszy tydzień -,2,5 kg potem 1 kg,1,5 /tydz. Po drodze urodziny i zjadłam ciasta i "poszło", po diecie. U mnie ze słodyczami jest jak z alkoholizmem, raz pozwolę sobie i potem idzie. Tak było za każdym razem przy dietach dlatego w moim przypadku musi być totalny zakaz,ani grama!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Nie chce straszyc, ale najprawdopodobniej bedziesz musiala na zawsze zrezygnowac ze slodyczy. Zajrzyj do shrimp, ona schudla juz w sumie z 40-50kg a jak tylko tyka slodycze to wpada w lekki kompuls.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5434 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41059
Witaj!

mamy tu na forum przykłady dużej redukcji, sztandarowym przykładem jest shrimp poczytaj sobie.

źródła jedzenia może i niektóre zdrowe ale proporcje.. jesz praktycznie same węglowodany

wpisz swoją dietę w dziennik żywieniowy na potreningu.pl (login i hasło takie same jak na forum) i wtedy będzie lepiej widać. no i dopisza tam wszystkie podjadania

edytuj swoje posty zanim ktoś odpowie, klikając karteczkę z ołówkiem

o, wrong mnie ubiegła

Zmieniony przez - yosis w dniu 2012-01-25 16:52:11

http://www.sfd.pl/t856312.html
http://tnij.com/5Rd9Z

In both architecture and human beauty, form follows function - Mark Rippetoe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 235
Jak wpisuję w wyszukiwarce sfd to nic nie wychodzi po pseudonimie a jak w potreningu.pl to jest tylko shrimp2 więc nie wiem gdzie to jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21875
Trzymam kciuki za wytrwałość. Ja ze słodyczami mam tak samo, jak ruszę to nie umiem skończyć. Dla mnie jeden cukierek nie istnieje....kilka musi być. Dlatego trzeba się starać odstawić. Przy wpadce podnieść się i dalej walczyć.
A nasza Krewetka jest wspaniałym przykładem, że można osiągnąć to co się chce.... tylko trzeba chcieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64241
https://www.sfd.pl/DT/shrimp2_/_redukcja/_podsumowanie_6miesiecy_str.__81_-t695381.html 

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 235
Jestem w stanie zapłacić za "patronat" nade mną,bo to sporo roboty ale nie chcę ułożonej diety tzw. kupnej tylko kogoś z kim mogę pogadać na temat żywienia i treningów. Czy jest ktoś chętny tutaj z "Zarządu" ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DO OCENY

Następny temat

Przedwiosenna redukcja

Wiecej