SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DUŻA MASA-POWRÓT DO ŹRÓDEŁ!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Ten artykulik jest adresowany w pierwszej kolejnosci do bardziej zawansowanych ale niekoniecznie tylko do nich.

Przeczytałem ostatnio artykuł w starym wydaniu MUSCLE-w którym są opisane treningi takich starych mistrzów jak np.JOHN GRIMEK -ludzie ci uzyskiwali niezwykła siłę , dużą masę i super proporcje w czasach gdy nie było strerydów, odżyweki itp.tylko treningiem i dobrym żarciem.
A teraz konkrety:

Te treningi są bardzo siłowe z małą ilocią powtórzeń od 5-1
i polegają na poddaniu organizmu maksymalnemu obciążeniu.

1 TRENING

PODCIĄGANIA 5 SERII PO 5 POWTÓRZEŃ

PRZYSIADY 5 SERII PO 5 POWTÓRZEŃ
2 PIERWSZE TO ROZGRZEWKA
POZOSTAŁE NA MAXA Z MAX CIĘŻAREM

WYCISKANIA NA ŁAWIE -TAK SAMO JAK PRZYSIADY

MARTWY CIĄG -TAK SAMO

UGINANIA ZE SZTANGĄ NA BICEPS 6 SERII PO 1 MAX POWTÓRZENIU

TAK WYGLĄDA PIERWSZY Z TRZECH TRENINGÓW W TYGODNIU.

Z TEGO CO TAM NAPISANE PO ROKU LUB WIĘCEJ OSOBA WAŻĄCA NA POCZĄTKU 75 KG I TYLE WYCISKAJĄCA NA ŁAWIE
WYCISKA 150 KG
PRZYSIAD 200 KG
MARTWY CIĄG 200-250 KG

CZY KTOS TO STOSOWAŁ I CO O TYM MYSLICIE!!!!!!!!!!!


marcopolo

marcopolo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
wg mnie niemozliwe sa takie osiagi po roku cwiczen. Na poczatku sila idzie na pewno ale po ok 2-3 miechach nastepuje stagnacja i postepy nie sa takie duze. A robiac przez caly rok taki trening to na pewno nic dobrego z tego niw wyjdzie.
A tak w ogole to ja wszelkie rewelacje treningowe z muscle traktuje z lekkim przymrozeniem oka. Nie wiem skad oni maja takich doradcow treningowych. A moze pamietasz autora artukulu??


Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
John Grimek i inni dawni mistrzowie mieli po prostu bardzo dobre warunki genetyczne,to w równym stopniu decydowało o ich wynikach jak metodyka treningu,która zresztą,gdyby ją trochę zmienić,mogłaby przynieść im może jeszcze lepsze efekty.Takie wyniki są możliwe do osiągnięcia,ale nie dla wszystkich i na pewno nie po rocznym treningu.A jak komuś się to uda to niech pomyśli o startach w trójboju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Autor tego artykułu pisał o roku do dwóch ,były też przykłady ludzi którzy ćwiczyli juz po pare lat i masa im nie poszła lub nieznacznie a po zmianie treningu na ten własnie odnotowali drastyczne przyrosty siły i masy.
Ja wykonuje ten trening dopiero dwa tygodnie a masa skoczyła mi o 2 kg !!! Jeżeli ktos jest zainteresowany resztą tego treningu niech napisze!!!

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Wrzuć to zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ciekawy artykuł - czytałem
marco nie chciałbym cię poprawiać ale pierwszy z tam przedstawionych programów jest taki :

TRENING 1
przysiady 5x5
wyciskanie sztangielek 5x5
wiosłowanie ze sztangą w opadzie 5x5
wyciskanie z podłogi 5-6x1
TRENING 2
wyciskanie na ławei 5x5
martwe ciągi 5-6x3
uginanie ze sztangą 5-6x1
podciąganie w szerokim chwycie 5x5
TRENING 3
przysiady z wyciskaniem 5x5
wyciskanie sztangielek 5x5
martwe ciągi 5x5
wyciskanie sztangi od klatki 5-6x1

i nie ukrywam że wszystkiego nie rozumiem :

wyciskanie z podłogi - piszą tak - połóż się na podłodze , ugnij nogi w kolanach i podniesz tułów do góry, w tej pozycji wyciskaj sztangę dochodząc do takiego obciążenia , że będziesz w stanie wykonac tyko jedno powtórzenie .
- jeśli dobrze zrozumiałem to jest to coś w rodzaju wyciskania wojskowego tylko na siedzaco - ale jeśli chciałbym wziąść np. 50 kg na sztangę to lecę do tyłu - może tu trzeba pomocy partnera - przyciskanie stóp do podłogi - wtedy i na brzóch coś idzie .
a tak w ogóle na co to ćwiczenie jest
nie wiem czy o to dokładnie chodzi

kolejna dla mnie niejasność to gropy mięśniowe :

TRENING 1
nogi
barki
najszerszy
(chyba) barki
TRENING 2
klatka
dolny grzbiet
biceps
najszerszy
TRENING 3
nogi-barki
barki
dolny grzbiet
klatka

jak dla mnie to za dużo tych nóg i grzbietu a za mało ćwiczeń na klatkę - a jak już to klatkę bym priorytetowo potraktował - ale może się mylę
to druga dlamnie niejasność - przecież po dłuższym czasie może to prowadzić do dysproporcji umięśnienia - między klatką a nogami


no i jeszcze pytanek parę do ciebie marcopolo :
- piszerz że stosujesz ten trenig już 2 tygodnie i masa ci poszła 2 kg , ten trening co podołaś wcześniej czy ten co ja podałem - a może jeszcze inaczej zmodyfikowany - jak możesz to napisz jaki
- co do tych 2 kg to - jakieś zauważalne zmiany na klacie czy barkach - wzrost obwodów na przykład czy to taki ogólny przyrost
- i ostatnie pytanko to jak zwiększać obciążenie - może z treningu na trening w danym ćwiczęniu o 2,5 kg np. na TRENINGU 2 martwy ciąg - w ostatniej serii np. 80 a na TRENINGU 3 martwy ciąg - ostatnia seria 82,5 itd. z innymi ćwiczeniami

Z GÓRY WIELKIE THX DLA CIEBIE MARCOPOLO



szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Wyciskanie z podlogi - dobre cwiczenie na poprawe sily w wyciskniu, a glownie w przelamaniu martwego punktu. Wykonujesz jak pisales: lezysz na podlodze, opuszczesz sztange az lokcie dotkna do podlogi, zatrzymujesz ruch calkowicie i w gore. Jesli sztanga leci do tylu masz za slabe stabilizatory.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Uwazaj bo rozczarowanie moze byc duze. Za ok 2 miesiace masa nie bedzie szla, sila podobnie. Jak dojdzie do tego przeciazony bark lub kolano to mozesz sie nawet zniechecic.
Taki trening to max 2 miesiace, potem koniecznie trzeba odciazyc stawy i sciegna najlepiej treningiem objetosciowym.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzan sie z Mawashi że jest to trening który mozna stosowac przez któtki okres po nim należy troszke odpuścić z dużymi ciężarami i dac troche luzu organizmowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Cześć Marcopolo-uważam,za bardzo chwalebne twoje podejście do korzeni kulturystyki,ale chciałbym Ci przypomnieć o naukowym podejściu do tematu.Od czasów Grimka i reszty świetnych prekursorów kulturystyka jako nauka zrobiła kolosalne postępy i może prościej byłoby z nich zrobić użytek.Z całym szacunkiem dla dawnych mistrzów,ale sądzę,że ich treningi można dziś rozpatrywać już tylko jako ciekawostki.
Michail

Adam Baranowski

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Hej!!! Powiem wam ze ten trening spodobal mi sie na tyle nie wytrzymalem i poszedlem na siłke nawet w sylwka za co dostalem o******l od swojej dziewczyny ))
Macie rację co do zmiany po dwóch miesiącach choc to zależy od organizmu.
Ja zmodyfikowałem ten trening dodając więcej wyciskań +pompki na poręczach.
Odpowiadając natomiast na pytanie czemu w tej rozpisce tyle martwych ciągów i przysiadów -to chodzi o to że są to ćwiczenia ogólnorozwojowe aktywujące wszystkie mięsnie co prowadzi w prosty sposob do przyrostu masy.
Co do tego ze ten typ treninu jest przestarzały to osoba
która to pisze chyba niewiele wie o kulturystyce i trójboju
-ciało ludzkie reaguje na extremalny trening wzrostem im większa stymulacja tym większy efekt!!!!

marcopolo

marcopolo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiętki - Technika

Następny temat

sauna po siłowni???

WHEY premium