SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kalik

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 146653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Problemy zdrowotne związane z są z nerkami, z którymi mam problem od małego, o czym już wspominałem w tym lub innym dzienniku. Całe życie biorę leki. "Problem w tym", ze nie można przewidzieć kiedy coś się popsuje. Generalnie jest ok. bo w moim odczuciu 1,5-2 lata to ok. Gdyby nie to, ze brałem kilka tabletek dziennie codziennie mógłbym powiedzieć ze jestem zdrowy.

Natomiast jeżeli chodzi o sport: zawsze lubiłem się ruszać u byłem aktywny na ile pozwalało zdrowie. Jeden lubi biegać, drugi lubi pomarańcze, a trzeci jak mu nogi brzydko pachną.

Na razie nie chcę mówić co i jak, bo siedzę póki co i tak w szpitalu. Natomiast tak sobie patrzę w historię wyników sportowych i zdrowotnych. Najlepiej wszystko wychodziło kiedy biegalem 4-5 razy w tygodniu. Niestety też mam taki charakter, ze jak sobie coś zaplanuje i podejmę się czegoś to będę się przygotowywał do tego tak, żeby nie pluć sobie w brodę.

W triathlonie żeby miało to ręce i nogi dobrze byliby pływać 2-3x, rowerowac 3-4 i biegać 3-4. To jakieś 9 treningów.

W tym momencie chyba mentalnie bliżej mi do biegania. Ale to takie gdybanie. Z drugiej strony: dystans 1/8 nie jest aż tak wymagający mają na uwadze tylko ukończenie ;) i robienie go tylko dla fanu.

Póki co lecze się. Jak będzie zobaczymy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Najpierw sie wylecz. Potem bedziesz analizowal. Wazne, zebys robil to na co masz ochote... a jak rozumiem to lubisz biegac, plywac i jezdzic

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Co prawda ostatnio dziennika nie prowadzę, ale coś tam się ruszam. W sumie nawet sporo. Póki co (czyli do końca roku) skupiam się na bazie tlenowej, szybkości i sile w bieganiu i sweet spocie i sile w rowerowaniu. Basen póki co na zero. Muszę trochę kondycyjne się poprawić i wzmocnić górę, bo tu przez ostatnie problemy slabizna.

A tymczasem szukając motywacji: szukam tri stroju z czarnym dołem i biało czerwona górą (co by do roweru pasowało :) ). Jedno vs dwuczęściowy (skłaniam się ku jedno)? Bezrękawnik vs rękawki? I żeby było w niekosmicznej cenie. Póki co znalazłem Kross Spume.

A w ogóle na wiosnę chciałbym zadebiutować w duatlonie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Kolejny mały update

Póki co uprawiam radosną twórczość na rowerze (głównie tleny i sweet spoty) i z bieganiem. Tak do końca września. Od października planuję coś konkretniejszego, jechać wg planu (swojego) - na rowerze trainerroad - baza sweet spot, biegowo tlen i siła biegowa, a basen - co wyjdzie :). W zasadzie zaplanowałem sobie jak to miałoby wszystko wyglądać do czerwca / lipca 2018.

Bliżej października napiszę jak widzę swoją sportową przyszłość i ewentualne plany startowe.

Żeby nie było za kolorowo to:
- lekko podkręciłem kostkę (był półmrok, nie zauważyłem kamienia, kostka opuchnięta, obsiniaczona, 10 dni bez biegania)
- dziś dłuższy rower i pierwszy w życiu kapeć... co najgłupsze na niemal równej drodze... najbardziej zależy mi na oponie, ale ona wydaje się być ok


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2017-09-10 20:15:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
ja kapcia zlapalem pierwszy raz w tym sezonie tzn. pierwszy raz takiego ktory bylo bum i koniec jazdy wczesniej lapalem kapcie ale powietrze schodzilo w domu juz. Najgorsze w tym kapciu bylo to ze byl to pierwszy w zyciu i do tego rozwalil mi opone za 2 stowki -(( ktora miala 150km przebiegu. Nowej juz nie kupilem do konca sezonu -) Wlasnie dlatego ja chce sobie kupic bieznie bo denerwuje mnie bieganie po ciemku dlatego ze nie da sie zrobic jakosci jak boisz sie o kazdy nastepny krok do tego przychodzi zima i jest slisko, snieg, wiatr i jest lipa nie trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
No fakt, jak zima zaskoczy drogowców to szybkiego biegania raczej nie ma. U mnie o dziwo wiadukt zawsze odśnieżony, więc podbiegi 150m można robić. A 600m od domu otworzyli mi jakiś fitness klub - squash, siłownia, Zumba i inne wygibasy. Bieżnie też sa. Dobry pomysł z tą bieżnia. Idąc raz, czy dwa w tygodniu z multisportem nawet opłacalne.

Przy okazji wymiany detki (założyłem póki co jedna stara oponę, jeszcze nie obczailem jak zdjac tylne koło ;) ) sprawdziłem ile ważą oponki Stare i nowe. Różnica na wadze stara opona vs nowa continental to 66 g na sztuce, czyli 132 g na komplecie.

Naszło mnie na kupno nakładki na tylne koło. Poczytałem u Pirlo, ze taki cover robi robotę. Cenowo nawet nie ma co porównywać :) A mając "dysk" dobrze byłoby dołożyć kilka mm stożka na przód ;)

Chyba dopada mnie syndrom: więcej sprzętu niż talentu ;) Dobrze ze zima idzie to chociaż będzie można potrenowac. Tydzień temu zrobiłem test ftp 20 min w terenie. Zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Pamietalem, że w maju było 210 W (2x8min). Jednocześnie jeszcze lepiej pamiętam, że w lipcu trochę problemów wyskoczylo. Pierwsza jazda w sierpniu i brak sił, żeby mieć 130 W. Kondycyjnie i silowo było fatalnie.

A wracając do testu z zeszłego tygodnia: wyszło 205 W (po skorygowaniu 0,95). W tym czasie na wadze też ubyło 3-4 kg, więc nawet wyszło minimalnie lepiej W/kg (ale akurat na płaskich trasach ma to mniejsze znaczenie). Poza tym jestem zdania, ze test 20 min dużo lepiej oddaje rzeczywistość, niż 2x8. I nie powiem test jednak zwalilem, bo zacząłem zdecydowanie za mocno. Wniosek na przyszłość, żeby pierwsze 5 min jechać spokojniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
test 2x8 czy 1x20 nie ma znaczenia według mnie przy założeniu że w obydwu dasz z siebie maksa dla mnie różnice były niezauważalne a test 2x8 jest łatwiejszy do wykonania dlatego stawiam na tą wersję. No i oczywiście tylko i wyłacznie trenażer -) Ja jak zaczne się wdrażać w treningi czyli przełom września/października obniżam sobie ftp o 15-20W bez jego mierzenia i na takim pojade przez pewnie 6 tygodni po których zrobię test. Trzeba zrobić 1 krok w tył żeby później zrobić 2 na przód. Też w moim przypadku częste testowanie ftp jest bez sensu dlatego że już nie progresuje tak szybko chociaż mam nadzieję że tej zimy też mocno je podniosę -) U mnie target na przyszły sezon to moc na połówce około 280W na płaskiej trasie powinno mi to dać wynik w okolicach 2,10. Teraz jestem w stanie zrobić 1/2 na 260 co mogłoby dać wynik w okolicach 2,16-2,17 więc nie jest to jakaś niesamowita progresja i liczę że się uda.






Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-10 23:07:19

Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-09-10 23:08:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Aktualizacja. Miała być wcześniej, ale tak wyszło, że jest dopiero teraz. Chyba trzeba znowu zacząć prowadzić dzienniczek.
Już jakiś czas temu (pod koniec września) zrobiłem wstępną rozpiskę na najbliższe tygodnie i ogólniejszą na kolejne miesiące: tzn. zastanowiłem się w jakich zawodach chciałbym wystartować, jaka jest specyfika tego dystansu i jak powinienem trenować (tzn. jak powinienem bawić się w sport: jestem przecież amatorem). Wstępnie przyjąłem też daty zawodów z tego roku (choć tu np. Piaseczno trochę się zmieniło).

Z takich ważniejszych startów chciałbym w przyszłym roku zrobić
- Półmaraton Warszawski - w zasadzie półmaraton "na poważnie" biegłem ostatnio w 2013 r (i z perspektywy czasu uważam, że to było za wcześnie, bo raptem po 2 miesiącach biegania) w wybiegłąem wtedy 1:51:XX
- 5150 - do 3 razy sztuka, żeby wystartować ;) choć z mojego (i nie tylko mojego) punktu widzenai to najgorszy dystans bo olimpijski
- Piaseczno - 1/8
- duathlon sprint - mam nadzieję, że uda się logistycznie zgrać
- poza tym oczekuję terminu Nieporętu (liczę na to, że nie pokryje się z Piasecznem), gdzie fajnie byłoby zrobić 1/4

Także jak widać poza półmaratonem raczej dystanse krótkie.

Jeżeli chodzi o bieganie to widzę to tak, żeby skupić się na sile i szybkości, czyli grane będą (właściwie już są) podbiegi. W ciągu ostatnich 5 tyg podbiegi robiłem 2 razy w tygodniu 10x150-160m (biegam od latarni do latarni, a gps różnie podaje). Po 13 listopada chcę przenieść się na inną górkę (taa, na Mazowszu górki ;) ) - 400-450m, ale zdecydowanie bardziej łagodne, a druga sesja podbiegów jak dotychczas 10x160m na wiadukcie. Do tego planowałem bieg progowy, ale nie chciałbym przedobrzyć. Dopiero na początku marca jakieś biegi VO2 max.

Jeżeli chodzi o rower to sprawa IMO jest prosta. Chcę startować na dystansach, gdzie jedzie się max 40-45 km, czyli de facto trochę więcej, niż godzinę (a w przypadku sprintu mniej). Wniosek z tego taki, żeby wzmacniać nogę i podbijać FTP jak najbardziej. Tu akurat jestem fanem TR i treningów nie dłuższych, niż 60 min.

Basen - tu bez komentarza Rezerwy są największe. Brakuje... systematyczności. Realnie na basen chciałbym się przejść 2 razy w tygodniu.

Jeżeli chodzi o podział okresów w tabelce to tygodnie dobierałem tak, żeby brać plany z TR i jednocześnie, żeby wypadał tydzień wolnego przed jakimś biegiem (biegi mają pełnić funkcję motywacyjno-testową ;) ) Ostatni tydzień każdego okresu to tydzień regeneracyjny roweru. W bieganiu staram się co trzeci tydzień robić lżejszy.

Z grubsza widzę to tak:




Obecnie zaczynam tydzień regeneracyjny okresu 1. I w sumie się cieszę, że będzie regeneracja.
Biegowo, jak pisałem, skupiłem się głównie na podbiegach - dwa razy w tygodniu 10x150-160. Do tego biegi spokojne. 11 listopada biegnę w Biegu Niepodległości i jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie po tygodniu regeneracyjnym (tym bardziej, że 8.10 pobiegłem 5 km na niepełnym wypoczynku w 22:30; może dupy nie urywa, ale wg kalkulatorów już wtedy powinienem dyszkę zrobić w okolicach PB).
Kolarsko realizowałem plan z TR - sweet spot 3 jazdy w tygodniu (wypadło mi 1,5 treningu), ale od siebie dodałem co drugi tydzień 2x20 min na 90%, więc powiedzmy, że się rekompensuje. Obecnie zaczynam 6-ty tydzień - regeneracyjny. Plan choć niepozorny (bo tylko 3 treningi) to robotę robi. I w sumie takie treningi podobają mi się najbardziej - 60 min solidnego kręcenia.
Na basenie... bywałem :)


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2017-11-06 18:00:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
kalikstat

- 5150 - do 3 razy sztuka, żeby wystartować ;) choć z mojego (i nie tylko mojego) punktu widzenai to najgorszy dystans bo olimpijski


W pełni rozumiem bezsens tego dystansu (dla takich pływaków jak ja)
Fajnie, że wracasz z dziennikiem, miło będzie popatrzeć na Wasze TRI zmagania
1

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Czesc... dobrze ze wracasz. Ron juz nie Tri, Shadow i Xzaar znikneli. Coraz mniej ciekawych dziennikow :)
1

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs wrześniowy As w Rękawie wg fansa

Następny temat

Muzzy17 - Wyciskanie leżąc , cel: 150kg

WHEY premium