SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - portocaliu na redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7776

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1574
Witam Was - muszę rzec ponownie.

Z ciekawości spojrzałam na moje dzienniki sprzed bagatela 3 i 5 lat, i nie dociera do mnie jak momentami głupia byłam .

W sierpniu moje życie wywróciło się do góry nogami.
1. Zaczęłam nową pracę (a właściwie to dwie)
2. Zaczęłam urządzać mieszkanie (przeprowadzka już wkrótce)
3. Dowiedziałam się, że za 355 dni wychodzę za mąż.
I zostałam posiadaczką multisporta.

Te zmiany były zdecydowanie mi potrzebne, aczkolwiek nie spodziewałam się, że zbiegną się w czasie i zrobią aż taki chaos .
Mam zapędy kompulsywne, czasami bardziej, czasami mniej widoczne.

W najbliższym czasie czeka mnie przeleczenie gardła, więc aktywność będzie zminimalizowana (na kettle np. się nie wybiorę, bo zaliczę zgona), ale na ogarnięcie michy zawsze jest dobry moment.
Fora bardzo mi pomagają w redukcji, więc mam nadzieję, że i tym razem tak będzie - tym razem z nastawieniem na stabilizację już po.

ANKIETA
wymiary i masę ciała napiszę jutro, bo z dzisiaj nie mam danych
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: portocaliu
WIEK: 22
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 5 lat

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: ~83kg
WZROST: 173cm
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Zredukować się do minimum 70kg, ulepszyć kondycję, samopoczucie i jędrność. Wzmocnić się.
Zaliczyć w maju Runmageddon Rekrut

****STAN ZDROWIA*****************************************
W tym momencie mam długoterminowe, bakteryjne zapalenie gardła i w końcu wyszło, co za świństwo tam siedzi, więc około środy zacznę antybiotyk.
CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: kręgosłup rządzi się swoimi prawami
ALERGIE: gluten, mleko (jem jak biorę tabletki na alergię); potwierdzone testami
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Nie (jestem świeżo po odstawieniu tabletek hormonalnych)
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? już nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: gold omega 3, czasami vitotal dla kobiet, wit. C
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) : o obniżonej kaloryczności (w zdrowych ilościach)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - źle. Jem głównie szybkie posiłki, bez przemyślenia i często przez to są nudne, nie pełnowartościowe i jest tego za dużo.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? utrzymuję

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK (multisport)

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - w tym momencie nie mam stałego treningu, natomiast spodobały mi się zajęcia zorganizowane z kettlebell w boxie crossfitowym i zamierzam zacząć tańczyć + coś dodatkowego do uzupełnienia (na pewno chcę dołożyć coś z rozciągania/mobility, bo kettle jak się uda będę chciała 2x w tygodniu lub może nawet 3)

ZDJĘCIA (nie najświeższe, ale wiele się nie zmieniło)



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1574
Dzisiaj dziennika nie będzie.

Nie jadłam jakoś źle. Nie ćwiczyłam.
Byłam na pogrzebie i jakaś taka rozbita jestem.

Do jutra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
Hej, spróbuj użyć kalkulatora BMI z np. fabryki siły, wygooglujesz sobie to bez większych problemów , od takiej podaży kcal jaka Ci wyjdzie, (z boku będziesz miała kołowy diagram węglowodanów, białka, tłuszczy) zastosuj się do tego, co tydzień zmiejszaj kacal o 100, zaplanuj sobie czas na 4-5 posiłków każdego dnia o tej samej wodzie, pij dużo wody, woda uwalnia toksyny, a to najtanszy sposób na zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej, może mnie ktoś poprawić, jestem pokorny, pozdrawiam :)


Zmieniony przez - fificichocki w dniu 2017-09-18 11:26:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
Zamiast kalkulatora lepiej użyć wzoru który można znaleźć choćby w dziale odżywianie - będzie to bardziej kształcące. Ja bym poprosił jeszcze o kilka zrzutów z dziennika żywieniowego - żebyśmy zobaczyli jak jesz teraz. Złe nawyki trzeba wyeliminować bo bez tego ciężko o sukces w redukcji.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1574
Co do kaloryczności obliczenia już robiłam i chciałabym redukcję zacząć od 2200kcal :)
Cały rozkład makro wrzucę wieczorkiem.

Wieczorem napiszę też jak wyglądało dzisiaj - wiele się to nie różni od tego co zwykle do tej pory, a na jutro już zrobię zakupy. I spróbuję odtworzyć wczorajszy dzień.

Nightingal święte słowa. Dlatego micha to mój priorytet w tym momencie.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
Miał być rozkład, kłamczucha mamy! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1574
Fitcichocki powiem Ci, uśmiechnęłam się na Twoją odpowiedź
Dzięki za odwiedziny i pilnowanie czasu

Wczoraj padłam do łóżka o 20, bo mam dość intensywny czas w pracy. Dzisiaj dla odmiany mam komplet i zważone śniadanko, gdzie zadbałam o źródło białka (zwykle jest z tym problem, a jak nie ma białka w śniadaniu to mam potem glukoza party - nie mam stwierdzonych problemów z gospodarką węglowodanową, ale generalnie jak jem brzydko to mam zjazdy, jak jem ładnie to ich nie mam) .

Jadłospis z wczoraj obrazuje 1) chcicę na słodkie przy @ 2) jedzenie byle czego w pośpiechu 3) jedzenie "zdrowe" w za dużych ilościach i 4) węgle all the time.

Ś (brak apetytu i szybkie wyjście z domu) : kaszka bananowa dla dzieci z mlekiem i kleikiem ryżowym, żeby kaszki nie było za dużo
II: kasza gryczana z kalafiorem i podsmażaną cebulą
O: makaron kukurydziany z schabem w sosie gulaszowym
P: truskawki
K: sałatka jarzynowa

I 2 spisy posiłków, które były jak już zaczęło się psuć, niestety też bez ilości. Bułki mam jak sobie upiekę, więc raczej rzadko się zdarzają.

Śniadanie: ?
II śniadanie: bułka z masłem
Obiad: zapiekane ziemniaki z kotletem schabowym z mleka z sałatką colesław
Podwieczorek: nektarynka
Kolacja: bułka z serem żółtym i pomidorem

Śniadanie: makaron z duszonym karczkiem (bez widocznego tłuszczu) w sosie curry
Obiad: ziemniaki z duszonym karczkiem j/w
Kolacja: parówki z majonezem

Chciałoby się rzecz normalnie jem ładnie, ale... ładnie jest wtedy jak się do tego przyłożę.
***
Masa ciała: 84,1kg (@ )
Wymiary:
Biceps - 30cm
Biust - 107cm
Pod biustem - 87cm
Talia - 90cm
Pas - 103cm
Biodra - 113cm
Udo - 64cm
Łydka - 42cm

Wyliczenia:
BMI = 28,1
PPM (wzór HB) = 1676 kcal
PAL = 1,7
CPM = 2 849 kcal
Kaloryczność początkowa diety 2200 kcal
BTW: 15/40/50% => 82,5g/98g/248g

Chciałabym, aby treningowo wyglądało to tak (jak już wyleczę gardło):
POCZĄTKOWO
PON - Kettlebell
WT - stretching/mobility
ŚR - ? - nie wiem na razie co tutaj
CZW - Taniec brzucha
PT - Kettlebell ?
weekend - wolny (ew. aktywność rodzinna)

KOŃCOWO
PON - kettle
Wt - stretching/mobility
ŚR - kettle (obecność tych zależy od tego jak będę na tamtą chwilę znosić treningi)
Czw - taniec brzucha
Pt- kettle
weekend - wolny

+ gdzieś tam w perspektywie kurs tańca towarzyskiego, co by muzyka zaczęła nam przeszkadzać

Lecę do pracy
Dziękuję za odwiedziny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Zastanowiłabym się nad wyższą kalorycznością na początek, żeby było z czego ucinać. Jak zaczniesz za nisko to opcji będzie mniej a -650 kcal to sporo na start. Spokojnie chociaż te 100 kcal wyżej można zacząć.
I co do makro dałabym więcej białka a mniej tłuszczu. Przy dość wysokich węglach tłuszcze lepiej trzymać na ciut niższym poziomie a przy treningach i redukcji wyższe białko działa korzystnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1574
Znaczy nie chcę dawać więcej na początek, bo na razie z ruchem będzie różnie... nie wiem co jutro lekarka powie o leczeniu gardła. A cpm liczyłam na umiarkowaną aktywność, a teraz jest hmm... bliżej niższej. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę już normalnie robić treningi.


Dzisiaj robiłam makro na czuja i spisywałam na bieżąco i wyszło tak trochę białkowo-tłuszczowo. Aczkolwiek czułam, że trochę węgli mało / albo organizm ma szok. Dzisiaj dzień na siedząco, bo mnie terminy gonią. Zamierzam się zaraz wybrać na odrobinę stretchingu, ale to tyle co nic.

Za małe śniadanie, za małe drugie śniadanie.
W kolacji były jeszcze pomidory.






Zmieniony przez - portocaliu w dniu 2017-09-19 20:56:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
No tak ale makro chyba nie na tydzień układasz :D Więc moja rada też dotyczy tego okresu jak aktywności będzie tyle, co pisałaś :D Powinno się zdecydować czy chcesz wysoko tłuszcze czy węgle bo jedno i drugie to nie bardzo i lepiej by było ustalić wersję i jej się jakiś czas trzymać, żeby wiedzieć czy dany podział działa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
A ten kręgosłup to masz zdiagnozowany u ortopedy. Bo cała jesteś lekko przechylona. Może to też biodro a nie sam kręgosłup. Warto odwiedzić przynajmniej jakiegoś fizjoterapeutę.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1574
Paula.cw racja! Zapomniałam o tej "złotej zasadzie". Tłuszcze na 35% to dalej wysoko? Lub 30%? Nie chcę z nich schodzić, podobno przy wysokich tłuszczach łatwiej zachować równowagę hormonalną (a ja bym chciała ją w ogóle osiągnąć), jak macie lepsze info to dajcie znać (w ogóle pomysły na uregulowanie hormonów mile widziane ).
Co do kaloryczności przy aktywności takiej też przyznaję rację.

Nightingal to z moim układem ruchu jest tak...
rehabilituję się regularnie od lat 3. Mam skoliozę. Wyszłam dopiero co z spłaszczenia lordozy lędźwiowej, z szyjnej jeszcze nie do końca. Dodatkowo miałam (mam?) krzywą miednicę, co przypuszczam razem ze skoliozą daje efekt jak na zdjęciu. Choć sama się zdziwiłam, że aż tak jest krzywo.
Aktualnie pod względem nerwobóli/utrudniania życia jest całkiem nieźle, tylko mam problem z nierównomiernym napinaniem się mięśni (typu mam skurcz w połowie czworogłowego przy ćwiczeniach, kiedy nie ma za bardzo prawa być zmęczony), ale wraz z regularnością najczęściej się to reguluje (tak samo pośladek, barki - tutaj przy robieniu psa z głową w dół i w górę naprzemiennie w pewnym momencie ręce mi odmawiają posłuszeństwa, pompki też przez to nie zrobię). Co tam jeszcze... z moją mobilnością jest stosunkowo dobrze (tylko w obrębie barku jest problem, ale tylko w zakresie takim jak przy robieniu agrafki za plecami - 6cm i 24cm między pięściami; to tak z FMS), ale ilość pracy nad stabilizacją to materiał na długi esej.

A antybiotyk mam na 10 dni... przez co kettle sobie odpuszczę na ten okres (kettle w boxie mają sporo z crossfitu i nie chcę im tam paść), na taniec brzucha będę chodzić i do wieczora znajdę też jakieś zdrowe kręgosłupy albo coś w ten deseń na wzmacnianie, ale z niską intensywnością, co by zacząć pracować, a nie wykończyć siebie.

Na jutro przygotuję sobie wyliczony odgórnie jadłospis, więc zacznie być równo. I poprawię makro (jak już ustalę z waszą pomocą jakie będzie najlepsze) .

Dziękuję bardzo, że wpadacie



Zmieniony przez - portocaliu w dniu 2017-09-20 11:05:58

Zmieniony przez - portocaliu w dniu 2017-09-20 11:19:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc KCL + bwt

Wiecej