SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Shi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
PIĄTEK - DNT



SOBOTA, dzień półtreningowy
Rozgrzewka Tydzień 3, Dzień 4


Dzień półtreningowy bo w trakcie treningu strzeliło mi kolano i musiałam przerwać :/ niestety boli do dziś przez cały czas - nie tylko gdy się ruszam :( Jestem zła bo przez te pół treningu, które zrobiłam myślałam sobie, że jestem w takim fajnym punkcie - że czuję się dużo lepiej odkąd 3 tygodnie temu wróciłam do ćwiczeń, odkąd lepiej jem - nawet jeśli na szybko to bez syfu. I że się tak uspokoiłam - że przyjęłam wreszcie do głowy, że to musi trwać, że zauważam zmiany. Na zdjęciach ich nie widzicie bo ostatnie foty zrobiłam w nieco innym oświetleniu, które podkreśliło dokładnie wszystkie mankamenty mojej skóry (cellulit i wiotkość zwłaszcza na brzuchu i udach), ale ogólnie w lustrze wyglądam chwilami całkiem względnie i cała ta droga ku lepszej sobie sprawia mi coraz większą przyjemność bo wiem dokąd mogę dojść. I nagle to cholerne kolano!


1a. Wznosy bioder 4x 15, 0s

r. 26

36 kg/ 36 kg/ 36 kg/ 36 kg/
31 kg/ 31 kg/ 31 kg/ 31 kg/


1b. Wypychanie nogi w tył w klęku podpartym 5x 20, 45s

Lubię to ćwiczenie bardzo

2a. RDL na jednej nodze 4x 15 0s

znów z małym ciężarkiem dla lepszej równowagi, ale ogólnie wczoraj z równowagą miałam problem

2b. Wyciskanie hantli siedząc 4x 20, 45s

2 x 3 kg/ 2 x 3 kg/ 2 x 3 kg/ 2 x 3 kg/
2 x 2,5 kg/ 2 x 2,5 kg/ 2 x 2,5 kg/ 2 x 2,5 kg

boli, boli - z przerwami

3a. Naprzemienne wiosłowanie w pozycji plank (renegade row) 4x 12 0s

5 kg/ 5 kg/ 5 kg/ przed czwartą serią strzeliło kolano
5 kg/ 5 kg/ 5 kg/ 5 kg/


3b. Przysiad przy ścianie, izometria 4x maks (min. 40s), 45s

Po trzeciej serii strzeliło kolano

4a.Burpees (bez pompki) 4x 15, 0s

Nie zrobiłam a cały trening czekałam na to :( W zeszłym tygodniu poszło najfajniej ze wszystkich razy - z takim zaangażowaniem to robiłam - chociaż dalej nie umiałam to walczyłam do upadłego.

4b. Plank 4x 60s 45s

Też nie zrobiłam.

Mam nadzieję, że dzień, dwa i będę mogła wrócić do ćwiczeń (na ostrożnie) - póki co zalegam na kanapie bo każdy ruch powoduje jeszcze większy ból niż samo siedzenie.

P.s. Robię najlepsze sorbety na świecie - bez cukru :) Z mrożonych owoców, dojrzałego banana i pudru z erytrytolu :).





Zmieniony przez - shi w dniu 2017-05-28 11:52:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Ja cały czas DNT :(

Jutro idę do ortopedy żeby dowiedzieć się co i jak. Kolano boli mnie mniej, ale co jakiś czas jakoś tak stanę lub zegnę, że ból jest nieprzerwany przez 3-4 godziny niezależnie od pozycji. Ewidentnie mówiłabym o tym w kategoriach kontuzji.

W niedziele miska słaba - krótszy dzień, długo spałam i mnie bolało cały dzień.

Wrzucam też wczorajszą miskę i dzisiejszą. Zastanawiam się czy nie robić jednak jakichś ćwiczeń, w których nie wykorzystuję kolan np. wyciskania na siedząco lub leżąco.

Może zmniejszę trochę kcal do czasu powrotu do ćwiczeń?

P.s. Eve, udało Ci się może pomyśleć coś nad zmianami/nowym planem dla mnie? O coś konkretnie mam się dowiedzieć u tego ortopedy?











Zmieniony przez - shi w dniu 2017-05-30 12:05:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Strzyka i boli - nie spuchło. Wczoraj już myślałam ze jest lepiej ale jak wsiadałam do auta to znów strzelało. Dziś rano bolało ale np. teraz jest prawie normalnie. Czuje coś dziwnego w tym kolanie ale nie boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Do fizjo marsz i się go słuchaj robienie czegoś na siłę nie przyniesie dobrych efektów. Miałaś robione usg>?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Nie miałam USG. Jutro idę do ortopedy.. U fizjo byłam jak ostatnim razem mi coś strzeliło i powiedział ze mam uważać z ciężarami, robić ćwiczenia osiujące kolana i nie schodzić za nisko w przysiadzie i robić ćwiczenia z równoległym ułożeniem stóp i ich nie wychylać za bardzo na boki.

Ja chce ćwiczyć !!! I byłam taka podekscytowana że mam zmienić trening! Wiec mam nadzieje że mi coś wcisną jutro w tym kolanie i będę jak ta lala :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
No to ja bym się siłowni nie tykała dopóki nie będę mieć rtg i usg niezależnie od tego co mówią lekarze. Być może sposób w jaki to opisujesz sprawia, że czytelnikom problem wydaje się olbrzymi a w rzeczywistości nie jest tak źle, ale tego nie wiem - takie uroki sieci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Jeśli boli - to co by to nie było - to jednak jest problematyczne. Ćwiczenie z bólem stawu nigdy się dla tego stawu za dobrze nie kończy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Wygląda na to, że nie jest tak źle . Dziś czuję się dużo lepiej. Nie boli mnie wcale. Zdarzy się, że czuję dyskomfort np. przy siadaniu na niskiej kanapie. Może nawet spróbuję po południu się poruszać ostrożnie :). Pewnie spanikowałam bo kiedyś zbagatelizowałam objawy choroby i skończyłam w szpitalu z zapaleniem żył i zastrzykami w brzuch przez kilka tygodni, więc teraz wolę dmuchać na zimne.

Ortopeda powyginał mi kolano we wszystkie strony i stwierdził, że na pewno nic poważnego się nie dzieje - lekkie skręcenie stawu kolanowego. W ciągu kilku dni powinno przejść całkowicie. Rezonans prywatnie jest tu bardzo drogi, więc podpowiedział mi jak mam to zrobić, żeby zrobić go sobie dla bezpieczeństwa na kartę medyczną. Będę b. długo czekać, ale stwierdził, że się nie pali.

Jego zdaniem kolana mam równo - tylko krzywo staję ze względu na zaawansowane płaskostopie. Koślawość kolan - jego zdaniem w normie, spowodowana szeroką miednicą. Sprawdził, że kolano jest stabilne i polecił mi kilka zabiegów dla szybszej regeneracji kolana.
Powiedział, że mam chodzić na basen i kazał pływać z deską - rozpisał jak konkretnie. Teraz cieplej - nie trzeba suszyć włosów - więc rozważę.

Co do ćwiczeń siłowych - powiedział, że mogę ćwiczyć, ale odradza mi przysiady ze sztangą i wszelkie ćwiczenia w tym klimacie dopóki nie zrobię rezonansu. Im więcej izolowanych tym lepiej. Ja ogólnie będę do ćwiczeń podchodzić rozważnie, ale bardzo chcę się ruszać. Zupełnie inaczej się czuję jak regularnie ćwiczę i dźwigam, nawet jeśli są to tak śmieszne ciężary jak moje :).

Eve, pomożesz :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Shi chciałabym bardzo, ale nie ukrywam, że prowadzenie online kogoś z urazami, nie widząc tej osoby, nie wiedząc tak naprawdę dokładnie co robić jest dość ryzykowne. Nie mam też teraz za bardzo czasu żeby rozpisać cały plan, mogłabym najwyżej skorygować coś co mi zaprezentujesz. Może Night by się wówczas też coś wypowiedział?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy żołądkowe po nabiale...czym zastapic nabiał w diecie

Następny temat

Szukam sparingpartnerki MMA, Krakow

WHEY premium