SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Shi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58660

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
shi (tak napiszę na wszelki wypadek, żeby nie było) ale ćwiczenie samego tyłka się nijak nie ma do niczego. Nie wiem jak to wytłumaczyć - to jak facet, co ćwiczy samą klatę i kończy wyglądając jak zgarbiony flaming. Nie ćwiczy się jednej partii. Pupa to silne mięśnie, wymagają dużych obciążeń. A takie obciążeń nie ruszysz, bez równie mocnych ud, silnego grzbietu i rąk. Nie da się wybrać jednej parii ciała a reszty olać, tym bardziej, że sama widzisz, że nie masz predyspozycji do latynoskiej pupy ot tak, z powietrza.

Kup sobie hantle regulowane + np, piłkę do robienia programu obliques, albo jakiś zestaw ze sztangą, poczytaj to forum, pooglądaj dzienniki. I nastaw się na pracę nad całością, a nie tylko pupą.

Zgrabna jesteś, masz na prawdę fajny potencjał do pracy.

Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2015-03-22 15:35:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Jurysdykcja, bardzo dziękuję.

Mogę kupić zestaw ze sztangą, ale nie wiem od ilu kilogramów zacząć. 10-15? Czytałam już trochę to forum, ale jakiś rok temu, więc muszę poodświeżać wątki.

I tak na poprawienie nastroju: + 10 kilo temu. Oczywiście stoję krzywo i zdjęcie jest z innej perspektywy, ale coś ta Chodakowska jednak pomogła :




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Dzisiejszy dzień pod względem żywieniowym nie różni się znacząco od poprzedniego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2843 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14610
Shi przy twoim wzroscie 1400 kcal to IMHO za malo.

1. Posiłek: z owsianki mleko out (zamiast mleka woda) zamiast tego dodaj pod koniec gotowania jajko i wymieszaj, dodatkowo migdaly/ orzechy wloskie + owoc. Do kawy mleko roślinne (kokosowe, owsiane, migdałowe - Wiele z nich zrobisz sama).
2. Posilek: dodaj mięso, do tego salatka ktora polejesz oliwą.
3. Posilek całkiem do zmiany. Zrób kanapkę z pasta z ryby i jajka lub sałatkę z mięsem i kasza/ryzem lub wrap pełnoziarnisty z ryba/kurczakiem i warzywami (nie przesadzaj z wrapami)
4. Posilek: jajecznice usmaz na maśle klarowanym oliwę dodaj do sałatki lub porcji ugotowanych warzyw. Do tego kromka chleba na zakwasie (najkorzystniej własnego wypieku).

Na oliwie nie smażymy. Nie unikaj tłuszczu! Poczytaj co jedza ladies. Musisz tez podjąć decyzję czy chcesz mieć zgrabne jędrne i silne ciało czy wystarczy ci sylwetka ala skinny fat. W pierwszym przypadku musisz wziąć się za siebie i zmienić dietę (a to oznacza jedzenie mięsa np. indyka. To jest idea dominujaca na tym forum. Ja tez mogę żyć bez mięsa, ale zrozumiałam o co walczę i wierz mi da się je polubic).

Co do ćwiczeń idź na siłownię i sprawdź swoje maxy pod nadzorem instruktora, będziesz wiedziała jakie obciążenia kupić (pamiętaj o progresie). Natomiast na pewno lepiej dla techniki ćwiczeń będzie, jeśli zainwestujesz w karnet. Na siłowni jest trener który będzie cię nadzorował i korygowal błędy.

Trzymam kciuki z twoją drogę do lepszej sylwetki


Zmieniony przez - yersinia w dniu 2015-03-22 22:57:54

Rule #1: Nie nagradzaj się jedzeniem...chyba, ze jesteś psem

Dziennik: http://www.sfd.pl/Yersinias_Deutsch_intensiv/_AKTUALIZACJA_s._21-t1063301-s21.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 88
yersinia, czemu doradzasz jej wyrzucenie mleka z owsianki? wiążę się to z (dosyć powszechną) nietolerancją laktozy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podejrzewam, że chodzi raczej o to, żeby nabiał nie był tak dużą częścią diety, bo to średnio wartościowe jedzenie - szczególnie w tej postaci. 400-500g mleka 0.5% dziennie to dużo, a wartości w tym mało. Lepiej kalorie i miejsce w żołądku poświęcić na coś bardziej pożywnego. W miejsce tego mleka można by mieć 2 jajka. Więc jak mleko do kawy, to może już nie do owsianki. A nietolerancje swoją drogą.

Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2015-03-23 09:45:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2843 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14610
Dziarska ja nie wiem czy Shi ma nietolerancje, czy nie. Tak jak napisala Jurydykcja, jesli masz do wyboru zagospodarowac inaczej te makrosy to po co lac w siebie tyle mleka? W dodatku mleka odtluszczonego, ktore juz samo w sobie nie jest dobra opcja?

Rule #1: Nie nagradzaj się jedzeniem...chyba, ze jesteś psem

Dziennik: http://www.sfd.pl/Yersinias_Deutsch_intensiv/_AKTUALIZACJA_s._21-t1063301-s21.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 239 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22849
Zdemotywowałam się trochę :( byłam pewna, że całkiem fajnie się odżywiam i w sumie siły na ćwiczenia z YT starczało bez problemu. Do ryb się nie przekonam - na początek będę jadła więcej jajek i spróbuję włączyć kurczaka do diety przynajmniej 3 razy w tygodniu. A co z odżywkami bialkowymi? Czy w moim przypadku są wskazane? Np placuszki z odzywki białkowej :) Spróbuje zdobyć mleko migdałowe, ale jajko do owsianki - no way ;) ile kcal powinnam jesc skoro 1500 to za mało? Jaki rozkład składników?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Jak dla mnie na początek 120 g białka, 70 g tłuszczu i reszta węgli byłaby ok. Tak żebyś miała 1700-1800 kcal.
Przy takiej ilości białka w diecie dasz radę bez odżywki w prochu. Ona jest rozwiązaniem doraźnym kiedy masz problem z czasem lub zorganizowaniem lepszego posiłku. Zawsze lepiej sięgać po produkty nieprzetworzone, będące źródłem pełnowartościowego białka. Zamiast kurczaka wybieraj indyka, mięso to Twój przyjaciel przy budowaniu ładnej sylwetki więc spróbuj chociaż się z nim oswoić i polubić zamiast negować z góry.

"placuszki z odżywki białkowej" to nie jest rozwiązanie na co dzień, taka odżywka poddana obróbce termicznej dodatkowo traci nieco na wartości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2843 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14610
Shi, nikt cie tutaj nie chce demotywowac Ale cwiczeniami z yt nie zbudujesz sylwetki o jakiej marzysz (mam na mysli chodakowskie, melB itp). Hetavel dobrze ci napisala. A co do jajka w owsiance. Wiesz, ja tez kiedys myslalam, ze to nie przejdzie, ale zrobilam, raz drugi, zasmakowalo. Nie jesz przeciez jajecznicy z platkami. Tego jajka na prawde tam nie chuc. To jak w lodach, albo plackach. Czujesz tam jajko?

Rule #1: Nie nagradzaj się jedzeniem...chyba, ze jesteś psem

Dziennik: http://www.sfd.pl/Yersinias_Deutsch_intensiv/_AKTUALIZACJA_s._21-t1063301-s21.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy żołądkowe po nabiale...czym zastapic nabiał w diecie

Następny temat

Szukam sparingpartnerki MMA, Krakow

WHEY premium