SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - QueenBee

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
Hej, zakładam ten temat bo jestem zupełnie niedoświadczona jeśli chodzi o jakieś diety, treningi itp. i nie chcę od początku zapędzić się w kozi róg. Dlatego chętnie wysłucham Waszych wskazówek.

Co do trybu życia, to pracuję regularnie po 8h pn-pt, przez większą część roku poruszam się rowerem (praca, zakupy itp.), kiedy jest zimno tę samą trasę robię zwykle pieszo. Do niedawna ćwiczyłam mało regularnie, max raz w tygodniu zajęcia grupowe, czasem bieganie. Po 3 miesięcznej przerwie po operacji ręki od stycznia postanowiłam zwiększyć regularność, żeby zobaczyć jakieś efekty.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: QueenBee
WIEK: 28
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 1 miesiąc (styczeń 2018)

****PARAMETRY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 71
WZROST: 178
OBWÓD RAMIENIA: 28
OBWÓD ŁYDKI: 38
OBWÓD UDA: 55
OBWÓD BIODER: 100
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALII : 80
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Idealnie czułam się ważąc 66 kg. Nie mam i nigdy nie miałam nagłych skoków wagi, ale od kilku lat przybywa mi po 0,5-1 kg rocznie i w ten sposób "niezauważalnie" przybyło mi 5 kg. Chciałabym to zrzucić, a także wzmocnić mięśnie brzucha i kręgosłupa (trzymające postawę).

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynność tarczycy
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak (Euthyrox 50)

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): nie

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - ok. 1700 kcal, ostatnio ograniczam słodycze i wieczorne piwko. Dodaję screeny, bo zaczęłam ostatnio liczyć (na Fitatu) mniej więcej ile czego zjadam dziennie.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? - utrzymuję wagę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: mam dostęp, ale nigdy nie chodziłam (nie wiem co powinnam robić), wolę zajęcia grupowe.

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
W ciągu tygodnia zwykle robię:
1 trening TBC (zajęcia grupowe, 60 min)
45 minut pływania na basenie
w weekend np. narty biegowe (10-15 km), latem rower, bieganie

ZDJĘCIA
dorzucę

SCREENY POSIŁKÓW










Zmieniony przez - QueenBee w dniu 2018-01-30 15:30:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Cześć :)

1. Chciałabyś zmienić zajęcia grupowe na siłownię?
2. Nie jadasz kolacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
1400-1700 kcal dla młodej aktywnej bardzo wysokiej dziewczyny to głodówka. 1700 kcal to w ogóle głodówka

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
Lubię zajęcia grupowe, ale chętnie spróbowałabym również porobić jakieś ćwiczenia na siłowni, tak dla odmiany.
Kolacji zwykle nie jadam, obiad jem ok. 17:00 i potem już nie mam siły.

Co do kalorii, wyliczyłam że 2200 kcal to ilość dla mnie odpowiednia żeby nie chudnąć i nie tyć, ponoć 7000 kcal to 1 kg masy, prostym rachunkiem wyszło mi że -500 kcal dziennie to -0,5 kg tygodniowo. Zaczęłam liczyć, po czym okazało się, że nawet do 1700 czasem ciężko mi dociągnąć. I to nie jest kwestia obsesyjnego odchudzania, pierwszy raz pomyślałam że warto by było coś zrzucić. Nie pilnuję się jakoś specjalnie, jem tyle żeby się najeść, po prostu tyle mi dziennie "samo wychodzi". Czasem więcej (1800-2000), ale wrzuciłam dni z najczęściej powtarzającymi się wartościami.
Tak naprawdę to nie wiem co jeszcze mogę dorzucić/zamienić, żeby zjeść więcej kalorii (zwłaszcza w dni w które ćwiczę), a żeby nie napchać się byle czym.


Zmieniony przez - QueenBee w dniu 2018-01-30 15:51:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2487 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327948
O moj wiek, wzrost i waga czysc miche, dokladaj bialka i wegli i bierz sie za trening silowy, nie pozalujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
Uzupełniam fotki (nie mogę edytować pierwszego postu).












Zmieniony przez - QueenBee w dniu 2018-01-30 17:55:36
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2487 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327948
Nie wiem czy to kwestia tego ze trzymasz telefon ale wygladasz jakbys byla krzywa, zobacz na wciecie w talii i roznice w wielkosci posladkow, bylas u fizjo kiedys?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 826
Trzymam telefon więc wygląda to gorzej niż naprawdę, ale trochę krzywa jestem też ;) Byłam niedawno u fizjo, mam jedno biodro trochę wyżej i do przodu, przez to też ramię wędruje w górę, a co za tym idzie przechylam głowę lekko w jedną stronę i bolał mnie odcinek szyjny kręgosłupa. Póki co trochę mnie "naprostował" plus kazał wzmacniać mięśnie brzucha i kręgosłupa. Bóle szyi przeszły zupełnie, reszta ma się naprostować z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2487 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327948
No wlasnie tak to wyglada jabys byla troche przekrecona, ja mam podobnie. Dobrze by bylo jakby ktos Ci zrobil zdjecia albo z samowyzwalacza. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze przy ukladaniu treningu trzeba to wziac pod uwage zeby tego nie poglebiac. Dwa ze tez mozesz miec dysproporcje w sile miedzy stronami, wiec pewnie beda wskazane wszelkie cwiczenia w wersji jednostronnej. Wzmacnianie core i plecow wiadomo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REGENERACYJNE TRIO – POTAS, MAGNEZ I WITAMINA B6!!

WHEY premium