SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 696341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Moze,ale nie sprawdze bo nigdy takich korkociągow
nie kupie :)
I jeszcze jedno jak nigdy nie miales zlamanego nadgarstka to wlasnie kupiles sprzet ktory najlepiej sie do tego nadaje.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2017-12-08 22:43:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Metod autodestrukcji tym sprzętem jest kilka.
Jak puści chwyt, to podpórka obróci się jak zawias w dłoni - nadgarstek może uderzyć o podłoże.
Mnie bardziej martwi to, że mogą się one po prostu rozjechać - wtedy już nie ma ratunku..

Przeceniłem swoje możliwości, nawet te domniemane nie wystarczą!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Z treningami bieda, a w misce sprawdził mi się pomysł zaczerpnięty od Nieraza i Sszajby - ser ze śmietaną.
Jadałem już tak wcześniej z oliwą czy kokosem, jakimiś rodzynkami..

Aktualnie:
- śniadanie - 2-3 jajka na boczku (50-70g) i smalcu (10-15g), a do tego kawa z masłem (20g) - nie odważam tego. Po prostu raz zważyłem ile daję
- do pracy - ser półtłusty (125g) + śmietana 18 (100g) + sól/pieprz/pomidorek
- obiad - różnie....
- kolacja - też różnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Podoba mi się "różnie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Obiad - dziś były bitki, kiszona kapusta i 2 kromki chleba (chleb z sosem - mniam!!)
Wczoraj były krokiety.
Śmieci też wpadają..

Waga nie wzrasta, chociaż tyle..

Ser ze śmietaną sprawdził się o tyle, że mnie w miarę syci (a może jestem zbyt zalatany w pracy i nie czuję głodu). Szybko się przyrządza, smakuje, nie jest to drogie
+ jabłko jeszcze na przegryzkę.

No i od syna jakiś łakoć też..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-12-11 14:54:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Cienizna z treningami.

Przypadkiem trafiłem na nowy plac treningowy - fit siłownia, czy jak to zwą.
Jest drążek i poręcze do dipów - z pionowymi uchwytami (ale bez podłokietników, więc bez sensu) do ćwiczenia: uginanie nóg na poręczach..
Dosyć wąskie rozstawienie, ale pionowe uchwyty mi nie przeszkadzały.
Pracuję "w terenie" i widzę, że coraz więcej takich miejsc powstaje. Po wioskach to głównie, te sprzęty z ruchomymi elementami (nie jestem ich fanem), ale i takie się trafiają:

Weszły dipy - 5, 12 (max), 5.





O ile w pompkach jest duża swoboda interpretacji, tak w dipach nie ma o czym dyskutować. Wyprost w łokciu i zejście do kąta prostego, czy poniżej.
Nie pamiętam kiedy poprzednio dipy robiłem, więc ogólnie - jestem zadowolony.

Nie wiem co dalej, ale do połowy stycznia mam niedoczas.
Miska:
Przyjęły się te jajka na boczku i twaróg ze śmietaną, potem wchodzi jakiś obiad oraz deczko śmiecia - w sumie 4 posiłki.
Waga w miejscu, albo delikatnie w dół. Rano się zważę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dubel.
I brak fotki 2.





Takie niby dla dzieci - oceniając po wielkości obręczy, ale - sporo małpiego gaju, jak ktoś chce pracować w zwisie, a do tego 2 poręcze (jedna rozszerzana - super sprawa, bo każdy może dopasować szerokość do siebie - wystarczy się przesunąć).
Niestety - to nie w moim powiecie takie rzeczy..




Jeśli chodzi o trening na drążkach - uszczęśliwiają mnie poręcze równoległe, drążek i "żmijka", gdzie można się podciągać neutralo-podchwyto-nachwytem
Pomijając pogodę na takie akcje.

Ogólnie to jestem rozdarty, bo poćwiczyłbym i przypilnował planu, ale mam inne sprawy na głowie i ćwiczyć się nie da - ani kettli, ani drążków (tutaj też pogoda trochę przeszkadza).. Zero systematyki do tego wszystkiego.

Zobaczymy..

Myślę o S&S czyli TGU + wymachy + drążek + kółko + pompki
Chyba nie powinienem tego S&S'em nazywać.. Mniejsza o nazwy!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-12-15 23:37:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Dobre te dipy.

Zawsze znajdziesz trochę czasu gdy będą na to chęci!
Nazwa tego treningu najmniej ważna.
Ważne aby trenować!
Podawałem Ci przykłady - krótko,niewiele ale systematycznie!.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2141 Napisanych postów 4613 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530526
panteon
Do robienia pompek

Spróbujcie to znaleźć w Polsce.






Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-12-07 08:12:21


No toś sobie znalazł fajne narzędzie destrukcji. Masz talent ;). Ja osobiście znam wiele przyjemniejszych metod na przerwę od treningów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Ojan
Receptę podałeś super!
Zacząłem nawet stosować. Na miarę swoich możliwości
Nie lubię tylko jak mi się dzieci kręcą pod nogami w czasie treningu, bo może dojść do tragedii.. W domu na kettle nie ma opcji, a te wszystkie wypisane ćwiczenia pozostają w strefie marzeń.

Teraz córa śpi, a smyk bawi się u siebie. Niby czas wolny, ale jak tu poćwiczyć?

@Jsdolan
Kompulsywny zakup.. Bez komentarza..

Wszedłem w sezon świąteczno-noworoczno-chorobowy-off'owy i z tego co pamiętam - rok temu było tak samo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

Wiecej