SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 698892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Jak dbasz, tak masz

Raczej jak trenujesz, takie masz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dbam o kettle podczas treningu i poza treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Niedoczas!

Kółko z kolan - 3, 5, 15, 15, 10
Pompki - 0


Kółko - 3, 5, to rozgrzewka, potem planowałem 5x8, ale dla przyspieszenia pojechałem niemal na maksa. Był zapas na kilka powt. w trzeciej serii, w czwartej te 15 to już raczej maks był, a w piątej - nie dało się więcej, bo już wyginałem się w lędźwiach (brzuch opadał).
Pompki - nie było możliwości i wybadam też, jak jutro/pojutrze tricki będą się zachowywać przy takiej dawce kółka. Czy będą zakwasy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30528 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130878
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziękuję, ale to byłoby marnotrawstwo supli.
Niemal nie ćwiczę.

Mogę przetestować coś na regenerację, niedosypianie itd.

Z supli i odżywek to jedynie podstawowe stosuję:
białko,
bcaa
,
zma (albo jakieś GABA) - coś na wartościowy sen

..i tyle. Nawet kreatyny nigdy nie stosowałem. Nie mam potrzeby. Nie widzę potrzeby...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Janek proponowal Ci test bo zdajesz rzetelne relacje w dzienniku,ale skoro nie chcesz wieksze szanse dla mnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Podziękowałem za wytypowanie Ojanowi.

Pewnie zdziwi Cię moje bezinteresowne podejście do tematu...
Nie stosuję takich rzeczy i nawet za darmo ich nie chcę.
Skoro komuś innemu się przydadzą, to niech szama na zdrowie!!


Gdyby było coś na stawy albo pogłębienie snu, to chętnie wezmę! Wyniki takich testów na mnie byłyby przynajmniej wartościowe

Konkretnie czuję górę grzbietu (przy kręgosłupie) po tych kółkach. Jeszcze stawy nadgarstkowe też... Wylazł brak porządnej rozgrzewki i trening na szybkiego - 3x, 5x, i niemal na maksa..

Zainwestuję w ten wałek:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jeszcze czuję to kółko... Miałem powoli budować objętość, a zachciało mi się testów..
Głównie to mi prawy nadgarstek doskwiera - było 2 dni rwań (w tym z 28), a potem kółko. Przedobrzyłem. Już tak nie będę robił. Będę dodawał powoli w kółku i zacznę od 5x7, czy jakoś tak, aż dojdę do 5x12. O!!

Dziś weszło:

2x kardio z wózkiem - w wolnym tempie.. takim lanserskim..

KETTLE:

Rwania:
(20) - 4/4
(24) - 7x 4/4

Wyciskanie pochylone
(20) - 2/2
(24) - 2,3,3,2,2 /stronę

Wiatrak
(20) - 3x5/5

Wyciskanie pochylone
(20) - 3/3

35minut

Chciałbym takie coś 4x w tygodniu! Ale ciężko.. ciężko nawet 3x.. a nawet 2x...

Sety z 20kg to na rozgrzewkę i schłodzenie. Wiatrak fajnie się komponuje z resztą.
Miałem "zamkniętą klatkę" po kółku, a wyciskanie pochylone i wiatrak mi ją otworzyły

Rwania - czuję odcinek piersiowy kręgosłupa; dziś zatrzymywałem górną pozycję na sekundę, żeby było wyraźne zaznaczenie. Dobrze było. Nadal 24kg jest ciężkie (mimo iż jestem w stanie wyrwać tyle samo razy 28 Adamie77 )

Wyciskanie pochylone - po ciężkich rwaniach niespecjalnie mi pasuje, ale tak każą, to robię. Było OK.

Wiatrak i ponowne wyciskanie pochylone z 20kg - była chwila, to porobiłem. Wiatrak jest dobry!
Była też rolka i resety.

Ogólnie to spoko sesja i z prysznicem zajęła niecałe 50min. Jestem na TAK!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nowy tydzień!
Nowe wyzwania!!
Zaczęło się OK.

Pompki na podpórkach - 3x10

Rwania (24) - 5x 4+4
Wyciskanie pochylone (24) - 2,3,3,3,3 /stronę

Pompki na podpórkach - 2x15


niecałe 30min


Pompki dodałem, bo była możliwość.
Rwania OK, ale nie dodaję, bo nie czuję się na siłach zbytnio - za bardzo mnie to masakruje zdrowotnie.
Wyciskanie pochylone - dodaję, ale wcześniejsze rwania trochę mnie w tym ograniczają.

W S&S nie było takiego czegoś, jedynie przyspieszone bicie serca przeszkadzało w turkach, a nie, że mięśnie czy stawy już były zmęczone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pompki na podpórkach - 3x11

Rwania (24) - 4,6,6,6,4,4,4 /stronę

Wyciskanie pochylone (24) - 3,3,3,3,3 /stronę

Pompki na podpórkach - 2x16


Ogólnie OK. Nawet pochylone po rwaniach nie było złe. Na początku zawsze 1 seria z 20kg - jako rozgrzewka, ale nie piszę o tym, żeby nie mącić obrazu części głównej.
W pompkach chcę dojechać na razie do 3x15 na początku i 2x20 na końcu treningu. Nie wiem po co, tak po prostu..

Narzędzia tortur. Rolka z wypustakmi w rzeczywistości jest mniejsza (na fotach wygląda jak z domu kata) i nie tak groźna:






Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-10-18 11:59:20

Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-10-18 12:00:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium