SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT WZOREK - Big POWER !? filmy...

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez W Z O R EK z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336259
Tak w skrócie :
3 lata temu startując jako zawodnik PZKFiTS na MP w wyciskaniu leżąc z powodu poważnej kontuzji barku , musiałem zawiesić starty a treningi siłowe ograniczyłem do minimum. Udało mi się wtedy zrobić Rekord Polski weteranów 40-49 lat kategoria wagowa 120kg uzyskując wynik 217,5kg RAW czyli bez specjalistycznego sprzętu. Tak się fajnie złożyło że do dzisiaj nadal widnieje on w tabeli rekordów, jednak już nie uda mi się go zmienić ponieważ od 2015 roku będę już weteranem 50-59 lat.

14 miesięcy temu poddałem się operacji / artroskopia / lewego barku oraz bicepsa. Mam założone 3 tytanowe kotwice oraz przyszyty biceps w inne miejsce Żeby naprawić się lepiej, 10 miesięcy temu poddałem się kolejnej operacji tym razem prawego łokcia. I już 6 tygodni po niej rozpocząłem całkowitą rehabilitację , zarówno barku,bicepsa jak i łokcia. Po pół rocznej rehabilitacji czułem się na tyle dobrze,że postanowiłem wystartować 7 grudnia w zawodach tzw.Liga wyciskania w Łodzi.
Start uważam za udany ponieważ poprawiłem istniejący rekord ligi weteranów kat.105kg chociaż wynik 212,5kg RAW przy wadze startowej 104,9kg ,nie powala z nóg....ale na tą chwilę dla mnie to sukces

Filmik z tego startu wkleję następnym razem...


Pierwszy start planuję na 22 marca , jest to drugi rzut Ligi w Łodzi. A następne prawdopodobnie 26 kwietnia trzeci rzut Ligi,może po drodze MP w WL federacji WUAP....zobaczymy byleby bez kontuzji.

Cel :
- poprawa ogólnej siły a w szczególności ,,naprawianych elementów,,
- rozbudowanie masy mięśniowej,bez nadmiernego zwiększania wagi
- powrót do ciężarów sprzed kontuzji a może nawet je zwiększyć

Rozpoczynam 12-14 tygodniowy system treningowy,podzielony na 3 etapy. Jest on podobny do treningu tzw.hipotroficznego ,ale trochę przeze mnie zmodyfikowany pod moje preferencje i wieloletnie przyzwyczajenia-próby.

Moja aktualna wag 107kg rano......to tak jeszcze po świętach została nadwyżka,ale nie stanowi to żadnego problemu.Zawsze mogę wystartować w kategorii wyższej,chociaż wolałbym jednak nie zwiększać wagi....

W fazie pierwszej zaczynam od trzech serii każdego ćwiczenia ,wykonując zakres ruchów 6-10 . Ciężar musi być dobrany idealnie żebym nie był w stanie w pierwszej serii zrobić więcej niż 10 ale w każdej następnej nie mniej niż 6. Przerwy między podejściami 90-120 sekund,ale nie wiem czy dla mnie to nie będzie zbyt krótko...? Co tydzień staram się dokładać ciężar oraz dodaję jedną serię więcej przy każdym ćwiczeniu. Tak przez 4 tygodnie...
Może to przeżyję,bo nienawidzę takich treningów....ale muszę schodzić z ciężarów i zwiększać ilość powtórzeń,żeby zrobić trochę gęstości mięśnia.Poza tym pomoże mi to w rehabilitacji

Treningi wykonuję u siebie w domu,dlatego mam trochę ograniczone możliwości....jeśli chodzi o pomoc,bo na brak sprzętu nie narzekam

SUPLEMENTACJA
5 g BCAA - codziennie tak samo ,rano na czczo,przed treningiem,po treningu,przed snem
3 g ARGIPOWER -przed treningiem
6 g BETA ALANINA - przed treningiem
2 caps THERMOSPEED EXTREME - przed treningiem
30 g DEKSTROZA - przed treningiem
30 g CARBONOX - po treningu

W kolejnych etapach treningu wprowadzam białko na noc,białko po treningu oraz stac kreatynowy lub monohydrat przed treningiem.....


PONIEDZIAŁEK 29 grudzień 2014

Klatka
- wyciskanie na ławeczce płaskiej
160kg x 10
160kg x 8
160kg x 6



- maszyna tzw.butterfly
X x 10
X x 9
X x 8

Barki
- wznosy hantelki bokiem jednorącz w podparciu stojąc
22kg x 10
22kg x 10
22kg x 10

- naprzemienne wznosy hantelek przodem stojąc
15kg x 10
15kg x 10
15kg x 9

Brzuch maszyna 4 serie na maksa

Ogólnie udało mi się dobrze dobrać obciążenia w poszczególnych ćwiczeniach. Oczywiście przyznam się że straciłem na to tydzień wcześniej.....

WTOREK 30.12.2014

Triceps
- wyciąg z góry
X x 10
X x 9
X x 7

- prostowanie ramion z hantelkami w tył w opadzie
22kg x 10
22kg x 10
22kg x 10

Biceps
- supinacja hantelkami na przemian stojąc
22kg x 10
22kg x 10
22kg x 8

Brzuch maszyna 4 serie na maksa














Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2015-01-13 00:39:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336259
Wyciskanie w wąskim uchwycie to moje ulubione ćwiczenie,jednak musiałem z niego zrezygnować...ponieważ mam poważnie uszkodzony prawy łokieć i nie jestem w stanie zgiąć mocno ręki.
Czy jest to podstawowe i najlepsze ćwiczenie pomocnicze jak piszesz , tu bym się głeboko zastanawiał ?
Jest to bardzo dobre ćwiczenie na wzmocnienie zwłaszcza fazy końcowej i poprawę siły trcepsów.....ale znam ćwiczenia które bardziej mogą pomóc przy wyciskaniu.
Wyciskanie głową w dół,wyciskanie z desek,dociskanie,wyciskanie sztangi z łańcuchami lub z gumami....

Ja to ćwiczenie wykonywałem w taki sposób jak na filmie,czyli łokcie skierowane bardziej do przodu...czyli raczej na triceps niż klatkę. Żeby to ćwiczenie było typowo na klatkę to powinno się cały czas prowadzić łokcie na zewnątrz,ale jest problem z opuszczeniem do klaty ( przynajmniej u mnie tak było )



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
siemka. waga ciężaru na patyku robi wrażenie.
kawał byka z Ciebie.

uczciwie to nie powinieneś mieć dziennika w dziale dla zaawansowanych?
w tym dziale dziadków, emerytów i rencistów jak ktoś pcha 120 x1 to juz jest mocny. zawyżasz średnią

powodzenia i czekamy na kolejne filmiki bo jesteś fajną konkurencją dla koondzia

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Twardziel z Ciebie.
Jestem pod wrażeniem.
Życzę powodzenia w realizacji planów.
Oby kontuzje omijały szerokim łukiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49516 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385499
bede obserwować , dzieki Twoim wskazówkom poprawiłem WL w wczesniejszym konkursie z czego jestem zadowolony , tak wiec bede tu wpadac po wiecej informacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Witaj w dziale. A wyciskanie wzorkowe....znaczy wzorowe :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
witamy nowego w dziale
nie wiem jak u Ciebie wygląda sprawa, ale tutaj wszyscy na początku zaczynają od redukcji

no i nie ma ankiety

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311149
Tak...mi żuchwa opadła, jak zobaczyłem to 160 x 10 :) Pozostaje śledzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Powodzenia w biciu nowych rekordów.

Będę podglądał - bo sądząc po moich obecnych objawach bólowych - też kiedyś będę potrzebował takich operacji jak Twoje.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Fajnie że założyłeś dziennik .

Nie wiem czy pamiętasz jak kiedyś gawędziliśmy sobie o kontuzjach to coś pisałeś o leczeniu komórkami macierzystymi. Udało Ci się bardziej rozpracować temat?

Ja idąc tym tropem trafiłem do kliniki prywatnej, ale koszt zabiegu i rehabilitacji jest zbyt duży jak dla mnie w stosunku do niepewności powodzenia. Pozostaje czekać jak łaskawie NFZ się do tego przekona .

Może spotkamy się w Łodzi (pod warunkiem, że przekonam kolegę wason77, że już może wystartować ) to pogadamy na żywo .

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć Wzorek, Jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699660
Gwid


uczciwie to nie powinieneś mieć dziennika w dziale dla zaawansowanych?
w tym dziale dziadków, emerytów i rencistów jak ktoś pcha 120 x1 to juz jest mocny. zawyżasz średnią




bez przesady ,mamy tutaj aktywnych czołowych kulturystów,"biegaczy","podciągaczy" to i jest miejsce na "wyciskacza"

Wzorek to jeden z lepszych zawodników ,więc napewno dużo osób coś wyniesie z tego dziennika
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń -Konkurs Sportowa Sylwetka -Fanslaska

Następny temat

Start grupowy - Orlen Warsaw Marathon 2015 - podejmij wyzwanie !

WHEY premium