SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT VELVETrose - droga do satysfakcji.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 117
Witam, to może najpierw zacznę od ankiety :)

Wiek : 23
Waga : 61 -63
Wzrost : 166
Obwód w biuście(1) : 91
Obwód pod biustem : 77,5
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73
Obwód na wysokości pępka : 85
Obwód bioder (3): 91,5
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55,5
Obwód łydki : 37
W którym miejscu najszybciej tyjesz : pupa, dół brzucha
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona, klatka piersiowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) biegam - teraz zimą na bieżni, latem wiadomo wolę popodziwiać krajobrazy, ćwiczenia siłowe - podejrzewam, że nie wszystkie wykonuje poprawnie technicznie ( pomijam fakt, że parszywe lenistwo powoduje u mnie to, że do niektórych się nie przykładam). Cardio na bieżni robię różnie, na czczo też mi pasuje, nie mam z tym problemu i zabezpieczam się bcaa. Trenuje do tej nieregularnie, zrywami, ale bardzo chce to zmienić bo wiem, że stać mnie na więcej. Mój obecny wygląd mnie nie zadowala:).
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka,masło orzechowe:)
Co lubisz jeść na obiad : mięso, warzywa - niestety bardzo lubie ogórki korniszone i wszelkie sałatki z octem :/
Co jako przekąskę : gdybym mogła żarłabym słodycze - tonami - ale wiem, że to nie zdrowe, więc po za tym, że zdarzają się jakieś wpadki, kontroluję tego typu przekąski i w szczycie formy he he ograniczam najlepiej do 0.
Co jako deser : j.w.
Ograniczenia żywieniowe : nie jadam cytrusów ze względu na wrażliwy układ pokarmowy, miewam refluks.
Stan zdrowia: dobry, po za tym co wyżej.
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie i nigdy nie brałam
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: to co do tej pory, chciałabym się zapisać kiedyś na pole dance - ale nie wszystko na raz :)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : aktualnie : białko, bcaa,zma
Kiedyś: 2 razy spalacz w swojej karierze.

Stosowane wcześniej diety :nie eksperymentowałam nigdy z dietą, jestem orędowniczką prostego żarcia.

Mój problem to brak regularności w treningach i diecie. Razem z ężem zorganizowaliśmy sobie siłownie w domu: 65 kg obciążenia, 3 gryfy, 4 hantle, bieżnie też mamy. Chciałabym aby jakaś mądra osoba pokierowała mną, bo inaczej całe życie się będe tak pałętać bez sensu z tymi ciężarami. Szkoda żebym się ,, zmarnowała" bo widze w sobie potencjał i przede wszystkim uwielbiam ćwiczyć. Niestety przez moje skoki i spadki motywacji do trzymania diety waga w przeciągu roku raz pokazuje 55 a raz 63. Nie mam innego wyjścia - muszę mieć jakiegoś kata nad sobą i dlatego tu jestem licząc na to, że jakiś się znajdzie,a nawet paru :)

Do tej pory trenowałam całe ciało 3 razy w tygodniu, nie ukrywam, że chciałabym coś zmienić bo wkradła sie monotonnia w mój trening, brak progresu w ciężarach. Ponadto muszę zaznaczyć, że ze względu na problemy z odcinkiem lęźwiowym kręgosłupa staram się skupić na większej ilości powtórzeń, a mniejszym ciężarem - nie wiem czy ma to sens?.

Zrzut diety zrobie za pare chwil, bo musze ogarnąć się w tym dzienniku żywieniowym























kurczaki pieczone w tym zrzucie brakuje jeszcze jednego posiłku , takiego jak posiłek nr 2 :). Się spieszyłam i ominęłam .

Biorę się za czytanie art .

Mój dotychczasowy trening:
A: przysiad ze sztanga
wznosy ze sztanga podchwytem
mc na prostych
uginanie ramion ze sztanga podchwytem
wyciskanie francuskie
spiecia brzucha

B: uginanie na maszynie
wiosłowanie sztanga w opadzie
wyciskanie sztangi na płaskiej wąsko
wspiecia na palce ze sztanga
odwodzenie sztangielek w opadzie
nożyce
C: wypady ze sztangielkami
wiosłowanie sztangielkami w opadzie
zarzut sztangi na kark
mc na ugietych
unoszenie sztangielek do boków stojąc
unoszenie nóg leżąc

+ aero na czczo w dnt po 30 minut
w DT po siłowym 30minut.
Każde ćw wykonuje w 3 seriach w zkresie 8 powtózeń małe partie, 12 duże.


Zmieniony przez - velvetrose w dniu 2014-01-26 12:46:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 935
Witaj :)
Jesteśmy w podobnym wieku, będę obserwować. Też jestem początkująca.

Jak na moje oko to znacznie za dużo białka w diecie + za mało węgli i tłuszczu. Z jednej strony mówisz, że lubisz jeść prosto, a z drugiej większość białka pochodzi u Ciebie z odżywek (BCAA + Whey). Na pewno ktoś, kto zna się lepiej, się jeszcze wypowie w tym temacie.
Fajna sylwetka startowa, zazdroszczę pupy!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Co ty tym BCAA zabezpieczasz ? Troche za duzo naczytalas sie diet domoroslych kulturystow .
1700 kcal 120g bialka 60g tluszczu reszta ww. I ukladaj sobie diete zgodnke z zasadami co jedza ladies. Trening z modyfikacjami mozesz zaczac AB z posta z pytaniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 117
Dzięki za odpowiedzi, no mieśnie zabezpieczam kiedy biegam na czczo :) chyba jakies tam posiadam :) MI takie jedzenie służy czuje się drze, ale oczywiście zastosuje się do wskazówek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zabezpieczanie miesni... na tym poziomie o tylko wywalanie pieniedzy, co to by bylo jakby miesnie sobie tak znikaly od byle czego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 117
no tak, ale przecież na każdym forum można przeczytać, że jeśli się robi cardio na czczo to należy przyjąć porcję bcaa. Więc w końcu jak to jest?. Może masz jakiś artykuł, chętnie o tym poczytam, bo może faktycznie jest tak jak mówisz, a ja wierzę w jakiś wszech obecnie panujący mit ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Pogadamy jutro o konkretach. A w temacie miesni... zapytaj laski co chca sie ich pozbyc A tak powaznie zapytaj siebie zanim wezmiesz jakikolwiek proszek, czy jestes zawodowa kulturystka ,ktorej zalezy na kazdym gramie wypracowanego miesnia, czy trenujesz 6x w tygodniu ciezkie treningi silowe jestes na specjalnej diecie i "suplementacji" i potrzebujesz wiecej niz 2g bialka na LBM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 117
Na gramie nie, ale jakby coś przybyło byłabym zadowolona ;). Być może jestem zbyt podatna na reklamy co niektórych produktów i ich ,,magiczne" działanie. Dla mnie to nawet lepiej, że bcaa nie jest w moim przypadku konieczne, kase przeznacze na coś innego. Tylko to co mam do kończę, żeby się nie zmarnowało ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy, jakie fora czytasz, a raczej - czyje wypwiedzi czytasz

O kataboliźmie w czasie treningu będziesz mogła mówić wtedy, kiedy Twoje ciało nie będzie miało żadego, absolutnie żadnego źródła energii (czy to z posiłku czy z własnej tkanki tłuszczowej) i nie pozostanie mu nic, jak sięgnięcie po własne białko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 117
Martucca wielkie dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie :). Tera wszytko już wiem. Zejdzie się zanim będę potrzebowała bcaa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Biorąc pod uwage problemy z krzyżem przede wszytskim rób ćwiczenia z posta dla połamańców a tamtejsze pajacyki codziennie
jesteś lekko krzywa, to powinnaś sie starać poprawić wiadomo ze juz tylko w postawie, świadomej postawie, zobacz przemieszczasz ramiona do przodu, twoje łopatki nie leża na klatce piersiowej tylko sa odchylone, pogłębiasz lordozę to wszystko powinnaś poprawić poprzez ćwiczenia korekcyjne, oddychanie przepona przede wszystkim.
Co za problemy z krzyżem masz dokładnie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Łobuzice" z SFD - Trening

Następny temat

prosze opinie na temat mojej sylwetki

Wiecej