SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Tomuh "Cele, nie marzenia" - boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 146989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Witam, po dosyć długim czasie postanowiłem, że założę swój własny dziennik, będę w nim opisywał swoją formę, treningi i ogólnie wszystko co ciekawego przyjdzie mi do głowy.

Głównym założeniem tego dziennika jest sprawdzenie swoich postępów, dążenie do wygrania wszystkich walk będąc ostatni rok juniorem (początkowy cel). Liczę także na motywacje i cenne rady, które pomogą mi się znacznie rozwinąć.

O sobie:

Jestem Tomek, mam 18 lat, boks trenuję już rok. Zacząłem trenować w wadze 87 kg, pierwsze zawody stoczyłem po ok. 4 miesiącach w wadze 81kg - wygrałem przez RSC(dam zaraz filmiki). Obecnie ważę 77 kg. Stoczyłem jak dotąd 5 walk amatorskich, z czego 2 wygrałem, a 3 przegrałem (opiszę je zaraz).

Dieta

Nie mam żadnej specjalnej diety, jednak staram się i od długiego czasu dobrze mi to wychodzi - zdrowiej niż dotychczas się odżywiać. Nie jem śniadania, ciężko mi cokolwiek rano przełknąć, ale postaram się to zmienić. Spożywam ogólnie około 5 - 6 posiłków dziennie. Biorę witaminy olimpu, mam także białko, aminokwasy AminoMax 6800 i jabłczan kreatyny(został mi jeszcze z czasów, kiedy chodziłem na siłownię).

Trening

Najważniejsza część. Do wakacji trenowałem w sekcji pod okiem trenera. Teraz jednak mam miesiąc przerwy od treningów, dlatego postanowiłem, że będę z koleżkami z boksu trenował. Klub mi załatwił karnet na takie centrum sztuk walki, jest to miejsce gdzie jest dosyć dużo sprzętu typowo pod SW. Są piłki lekarskie, ring, worki, skakanki tarcze itp. Jest także siłownia.

Zapytałem w pewnym temacie odnośnie treningu jaki mogę teraz robić. Polecony został mi trening Crossfit, i postanowiłem, że to za neigo się wezmę. Chyba, że polecicie mi coś innego, mając na względzie w/w sprzęt. Wybrałem trening the bear complex, w jakimś tam temacie poniżej. Nie wiem w sumie czy to jest crossfit czy kompleks sztangowy, ale wyczytałem, że będzie dobry (co o tym sądzicie?)

Filmy/zdjęcia, opisy walk.

Pierwsza, najlepsza i najbardziej pamiętna walka, z grudnia 2011 roku, ten stres, to uczucie zwycięstwa... coś pięknego. Koleś był mańkutem, trenował około półtora roku, przy moich 4 miesiącach. Był to dla mnie ogromny wyczyn.





Drugą niestety przegrałem. Nie ma filmiku z niej w internecie, może za jakiś czas go zgram na yt. Były to mistrzostwa Dolnego Śląska, stoczyłem walkę z zawodnikiem słabszym ode mnie, 1 i 2 rundę wygrałem, miałem go prawie na deskach, dostał już cios na wątrobę po którym się zgiął. Zamiast go wykończyć odpuściłem. 3 rundę także odpuściłem, chciałem przegrać. Dlaczego? Dlatego, że przestraszyłem się mojego późniejszego przeciwnika jeżeli bym z tym wygrał. Nie chciałem dawać walkowera(tak jak ten z którym przegrałem, oddał walkowera) i wolałem przegrać... Strasznie głupie i tchórzowskie podejście. Ten gość, którego się "bałem" jest obecnie mistrzem Polski w tej wadze. Strasznie żaluję, że się nie sprawdziłem, że nie walczyłem z nim. Teraz na pewno dla samego siebie bym wyszedł do tej walki. W tej walce także słabo wypadłem kondycyjnie.

3 walka to była wygrana walka. Stoczyłem walkę z koleżką, który był mańkutem, wtedy zaczęła się seria walk z nim. Wygrałem tę walkę, piękne uczucie, bardzo był niewygodny, ale jakoś dałem radę. Wytrzymałem kondycyjnie, świetnie się czułem i dawałem z siebie 100%, a mimo to byłem w pełni sił. Podbudowało mnie liczenie jego. Wygląda, jakby dostał z głowy, może było lekkie otarcie, ale spójrzcie na cios na brzuch, od tego poleciał bo był niestabilny na nogach. O to ta walka, pierwsza runda trochę niewyraźnie, ale i tak dobrze widać.





4 walka, z tym samym przeciwnikiem co poprzednią wygrałem. Podszedłem do tej walki z nastawieniem, że kolejny raz wygram. Nic bardziej mylnego. Wszedłem do ringu. To była masakra, nie miałem w ogóle sił, byłem padnięty już w 2 rundzie, chodziłem na miękkich i ugiętych nogach. Na sali było niesamowicie duszno i byłem w ogóle niedotleniony. W 3 rundzie walczyłem, by nie poddano mnie liczeniu, oraz żebym nie został znokautowany. Ledwo z tej walki wyszedłem. Przegrałem. Zaraz po walce zwymiotowałem z wycieńczenia a łeb mnie cały dzień bolał. To była najgorsza moja walka. Dodam, że popełniłem chyba głupotę, pijąc z koleżką piwo przed walką

5 walka, także z tym samym przeciwnikiem, cholerny mańkut. Podchodząc do tej walki byłem w złej kondycji fizycznej i psychicznej. Chciałem walczyć, ponieważ nie chciałem zawieść moich trenerów i przyjaciół, którzy do mnie przyjechali. Walcząc, nie miałem żadnego pomysłu na walkę. Biłem bardzo mało. Wypunktował mnie 14:7. Przegrałem kolejny raz, byłem załamany. Nie wiedziałem co mam robić, bałem się atakowac, żeby się nie zmęczyć bardzo. Mimo ograniczenia ataku, czułem, że jestem wolny mam bardzo ociężałe ręce i wiedziałem, że będę za wolny żeby go trafić. A trzeba było się posłuchać chłopaków z forum, którzy mówili, żebym nie startował. Mieliście rację :)

Kolejne zawody miałem mieć w mieście, ale czułem się w strasznie słabej kondycji psychicznej. Fizycznej nie byłem pewien. Jednak byłem cały w zakwasach i postanowiłem, że sobie odpuszczę ( co też mi polecono na forum, dzięki)

Gratuluje dotrwania do końca :) Dziennik wierzę, że się długo utrzyma, tak długo jak moja motywacja do treningów. Na początku chciałbym was poprosić o informacje odnośnie treningu i pomoc w ułozeniu go na wakacje.

Moim mottem jest " Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda" Nie chcę być jak inni, którzy wybrali siedzenie przed komputerem, ciągłe imprezowanie ( ja już ograniczyłem). Nie chce tracić młodości, bo wiem, że będę żałował, tak samo jak żałuję teraz, że przestałem w 3 klasie podstawówki trenować piłkę nożną ;)

Siła!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6419
Tomek miło Cie tu znowu widzieć! :)
Opowiadaj jak Ci poszla walka
I co się dzieje u Ciebie teraz? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Będę śledził dziennik, już mi się podoba
najlepszy wpis:
Dodam, że popełniłem chyba głupotę, pijąc z koleżką piwo przed walką
Dobrze że masz świadomość swojego błędu

Kiedyś też miałem jakieś epizody w boksie, i bywały asy u których jedno piwko przeciągało się w kilka jak nie kilkanaście... oni już nie byli wstanie wychodzić do walk. Nie ma jak to wyjazdy na zawody

Albo jak kumple najedli się w mc donaldzie przed walkami a póżniej brzuchy bolały heehe ahh ta młodzieńcza fantazja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
No to był błąd. Podejrzewam, że to piwo też się przyczyniło do mojego zmęczenia w czasie walki. Haha no takiej akcji żeby kilka piw wypić to jeszcze nie miałem...

No co do jedzenia do akurat we Wrocławiu upatrzyłem sobie dobrą restauracje gdzie w miare zdrowo mogłem zjeść. Powstrzymałem się przed KFC... a tak kusiło, że masakra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Ciężkostrawne jedzenie przed walką to nigdy nie jest dobry pomysł do tego stres i już wiele nie potrzeba żeby stracić formę. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Zgadza się. Dzisiaj o 16 idę na trening. Zrobie sobie taki lajtowy, bo zalecano mi robić przerwę do połowy lipca i wtedy z tym Crossfitem lecieć. Co sądzicie o tym bear complex? Dobrze jest go stosować przez miesiąc czy jednak inaczej rozplanować treningi mając na uwadze w/w sprzęt? pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Jestem po treningu. Więc dzisiaj przed treningiem miałem ogólnie taką zmułę, spać mi się chciało brak chęci do czegokolwiek. Na treningu poruszałem się troche pobiłem w worek, potarczowałem chwile z koleżką i poszedłem. Ot taki lajtowy trening. Jeżeli za tydzień nie pojadę do pracy z ojcem, to od nowego tygodnia ruszam już z bear complexem. Czekam jednak jeszcze na jakieś info. pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 432 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8458
Będę śledził, nastawienie pozytywne. Ja też żałuje wielu rzeczy w życiu, równiez tego że skończyłem z piłką, ale człowiek dostrzega błędy dopiero po jakimś czasie. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Dodam, że popełniłem chyba głupotę, pijąc z koleżką piwo przed walką

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
hehe Tak wyszło.. dzięki za zaglądanie do dziennika. Kolejny wpis odnośnie treningu dodam chyba najszybciej w sobotę. Do tego czasu chciałem mieć już ten plan cały pewny już... dlatego ponawiam prośbę o pomoc. pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Więc dzisiaj pierwszy dzień zaczynam Crossfit - bear complex. Zobaczymy jakie będą wrażenia po pierwszym treningu. Za bardzo nie wiem ile powtórzeń i serii, ale spróbuje jakoś dojść do tego, poczytam trochę. pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Jednak raczej dzisiaj nie dam rady, z tego powodu, że właściciel tej sali gdzie trenuję, troche się wczoraj zachlał i nie otworzył dzisiaj. Postaram się zatem jutro jakoś albo może dzisiaj pod wieczór.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek treningowy - ćwiczenia domowe.

Następny temat

Tomasz Adamek vs. James Toney 8 września 2012?

WHEY premium