SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 728790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
A ja mam mieszane uczucia, dlatego nie zajmę stanowiska. Z jednej strony tragedia dla rodziny i bliskich. Z drugiej pewna nieodpowiedzialność BYĆ MOŻE, faktycznie ludzie często olewają etap pływacki na zasadzie "jakoś to będzie". A pływać trzeba się nauczyć chociaż na tyle, żeby swobodnie przepłynąć dystans + zapas. Jest różnica między brawurą a głupotą. Nie wiem, jak było w tym przypadku.

Cześć rbn_run, miło Cię "widzieć". Ja skromnie - połówka w Gdyni ( 70.3 IM ), potem pełen IM w Malborku w wrześniu i jakiś ultra jesień zima chciałbym pobiec :)
1

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Właśnei tak Shadow pisałem na etap pływacki trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym i umieć sobie poradzić np. z zakrztuszeniem się wodą, falami, pralką to jest bardzo trudne samo poruszanie się do przodu jest na typ etapie najprostrze. I tak jak pisałem nie wiem jak było prawda ale jeśli było tak jak przeczytałem to dla mnie była to tak jak powiedziałeś brawura.


Zmieniony przez - pirlo2122 w dniu 2017-06-20 16:05:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Różnie z tą bezpiecznością jest nawet w rowerze i bieganiu. W niedzielę byłam na zawodach - bieg górski w Beskidzie Śląskim. Puścili nas trasą na której w tym samym czasie rozgrywały się zawody Beskidy MTB Trophy ! Choć starałam się trzymać blisko krawędzi ścieżki - to jednak raz zaliczyłam kolizję z nadjeżdżającym z naprzeciwka zawodnikiem MTB.
1

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pirlo, Ja tylko napisałem, że jak koleś miał np. zawał to całe Twoje rozważania o kant dupy rozbić. Po prostu nie lubię takich wniosków po dwóch zdaniach w necie a koleesia nawet nikt na oczy nie widział. Podobna sytuacja jest ze śmiercią kulturysty, nie ważne jak, nie ważne gdzie, werdykt wydany - przez doping. Poza tym ojce mnie uczyły, że o zmarłych dobrze albo wcale.





Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2017-06-20 17:42:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Kurde ale przecież napisałem że nie wiem jak było ale z tego co przeczytałem wyciągnąłem takie wnioski i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kurde, przecież napisałem, że dwa zdania to za mało na tak daleko idące wnioski.
Z resztą to tylko moje zdanie więc się nie spinaj czasami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130942
W odpowiedzi Szajbie wysmażyłem długi post ale mi go wcięło!

Ogólnie to chodzi o to , że trenujemy aby być zdrowi i sprawni a nie aby z tego powodu umierać. Przynajmniej ja tak mam .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 195 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12646
bardzo łatwo wyciąga się wnioski ... niestety często mylne ...
gdyby to wszystko było takie proste, nie potrzebni byli by detektywi i prokuratorzy ...

Ja nauczyłem się, że nie ma co pochonie oceniać takich sytuacji, tego wszystkim życzę .
1

zapraszam http://inzynierjakosci.pl/ :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
AMYD
bardzo łatwo wyciąga się wnioski ... niestety często mylne ...
gdyby to wszystko było takie proste, nie potrzebni byli by detektywi i prokuratorzy ...
Ja nauczyłem się, że nie ma co pochonie oceniać takich sytuacji, tego wszystkim życzę .


Z pierwszą i trzecią linijką się zgadzam, co do drugiej to odpowiem w ten sposób:


PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
W zasadzie nikt z nas nie wie co tam się stało, więc trudno komentować. Nikt z nas nie wie kim był człowiek, jaki był jego stan zdrowia i poziom sportowy.

W pierwszej myśli miałem dokładnie takie same przemyślenia jak Pirlo. O ile w czasie biegu czy roweru można się zatrzymać to w wodzie raczej nie mam na to miejsca. Pisze raczej, bo startując w Piasecznie po tym jak ktoś po mnie przepłynął i mnie zatkało zatrzymałem się na plytkim. Gdyby tego plytkiego nie było to niewykluczone, że sam bym podniósł rękę i zrezygnował. Miałbym całkowicie w dupie, że odpadlem na pływaniu 1/8. To ma być zabawa a nie otwieranie wieka trumny.

To również mógł być zawał serca. Do zawału mogło dojść w wodzie, na rowerze (stwarzając także niebezpieczeństwo dla innych), czy na biegu. Ale do zawału mogło dojść równie dobrze w czasie spaceru, siedzenia na kanapie lub w czasie jazdy samochodem. Gdyby ten człowiek przebadal się wcześniej może wszystko potoczykoby się inaczej? Tego tez nie możemy być pewni.

Jeszcze jedna sprawa: sam pisałem o mniejszych grupach osób wchodzących do wody, ale jak doczytałem ten człowiek płynął na końcu i był asekurowany przez ratowników. Akurat w tej konkretnej sytuacji to by nie pomogło. Ale generalnje myślę że tak.

I na koniec: to ogromny cios dla rodziny. Nikt z nas nie chciałby się znaleść w takiej sytuacji i oby nasze rodziny nigdy nie musiały. Dla mnie w pewnym sensie poszkodowani są również ratownicy i organizator. Fala pomyj i hejtu jaka wylala się jest ogromna. Rotownikom dostało się za to, ze człowieka wcześniej nie wylowili, a organizatorom za niewłaściwe zabezpieczenie i nie odwołanie imprezy. Ja osobiście nie zgadzam się z zarzutami wobec ratowników i organizatora.

Podobno od przyszłego roku mają być obowiązkowe badania. Teoretycznie powinni to coś zmienić, ale w praktyce (odpukac) w dalszym ciągu będzie dochodzić do wypadków.






Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2017-06-20 21:12:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

WHEY premium