SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Nieogarnięta:)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19147

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Witam. Zakładam ten dziennik żeby się trochę zmobilizować i ogarnąć troszkę swoją miskę i treningi. W misce mało warzyw więc jest cel jeść więcej, treningi to chaos, ćwiczenia jakie w danym dniu mi podpasują, brak stałego planu. Na początek ankieta:

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: kamilia
WIEK: 31
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 lata z kilkoma przerwami ( ok dwa tygodnie po zabiegach)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 61
WZROST: 168
OBWÓD RAMIENIA: 28
OBWÓD ŁYDKI: 35
OBWÓD UDA: 58
OBWÓD BIODER: 98
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 72
OBWÓD TALI 65
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 90

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
zbudować mięśnia trochę
****STAN ZDROWIA*****************************************
Ok
CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: garbię się
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: sporadycznie wpc, omega 3
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
niskowęglowodanową (dawno temu)
****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
utrzymuję wagę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.
Dodam na dniach.


Trening jak pisałam, zależy jak leży, ostatnio np. wyglądałoto tak:
1. Przysiad zesztangą na plecach 4x10
25, 30,30,30
2.RDL 4x8-10
25,30,30,30
3. Opuszczanie na drążku 3x8
4. Ściąganie drążka do klatki 3x10
25,27,27
5. Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 3x10
7, 7 ,7,5
6. Wyciskanie sztangielek siedząc 3x10
5,5,6

Czasem coś dodam więcej, do tego spining, jakiś step i inne tego typu hopsasanki w celu nauki.
Problem mój taki że mimo tych dwóch lat niewiele poszło do przodu i myślę że mogłoby być lepiej.

Dieta z dzisiaj piątkowa:
Omlet z bananem
Buła z pstrągiem łososiowym, batonik białkowy (praca)
Tosty z łososiem wędzonym
Dorsz ziemniaki warzywa
Coś jeszcze na pewno wpadnie, nie liczę codziennie kcal, staram się ok 2000 celować,



Zmieniony przez - kamilia w dniu 2017-02-10 19:08:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Dwa dnie treningowe pod rząd to nie była dobra decyzja. Poniedziałek Cross, było ciężko, podciąganie nachwyt z gumą, pompki tricepsowe, skakanka, AMRAP
12xThruster, 8x przeskoki przez sztangę z burpee, 4x podciąganie nachwyt, 100 skakanka. Jeszcze coś tam było wcześniej ale już nie pamiętam.
Wtorek Cross kettle , był goblet z ketlem na zmianę z mc, Push press z kettlem i uginanie przedramion kb, na koniec AMRAP 10: 20 swing, 15 mc z podciąganiem kb do brody, 10 goblet i 5 burpee.
Barki i ręce chyba miały za dużo, dzisiaj jeden wielki ból:/
Będzie parę dni off teraz aż nie dojdę do siebie.
Okazało się że jestem mega słaba wytrzymałościowo i nie tylko, ogólnie jestem słaba :/ porażka.



Zmieniony przez - kamilia w dniu 2017-09-06 09:22:49

Zmieniony przez - kamilia w dniu 2017-09-07 08:51:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Trening z piątku:
1. Wyciskanie sztangi 3x10
20,20,20
2. Przysiad ze sztangą na plecach 3x12
20,22,22 (mało bo trening w domu na szybko a stojaków brak)
3. Łydki, wspięcia na palce 3x20
22,22,22
4. Wiosło sztangą 3x10
20,20,20
5. Wznosy ramion bokiem 3x12
3,3,3,
6. Uginanie przedramion 3x10
5,5,5
7. Mix brzuch ( plank2x max, spięcia z obciążeniem 3kg 2x20, skosy 2x15)

Trening Niedziela:
1. Prostowanie nóg maszyna 4x10
25,30,30,30
2. Sciąganie drążka do klatki 4x10
23,23,27,23
3. Wiosło hantlą jednorącz 3x10
15,15 ,(17,5 słabo bo tylko 6)
4. Hip thurst 4x12
30,30,32,32
5. Wyciskanie ze sztangielkami skos dodatni 3x10
7,5 ;7,5: 8
6. Wznosy ramion bokiem 3x8-10
10x3, 8x4,8x4
7. Prostowanie ramion na wyciągu 3x10
9,9,9,

Interwał 8x 20/30
swing 16 kg
burpees max

Stretching 10 min

Treningi w niedzielę rano najlepsze, mało ludzi to można poszaleć.


Zmieniony przez - kamilia w dniu 2017-02-12 12:03:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
Ja z tych Twoich dwóch postów zrozumiałem że nie masz stałego planu treningowego którego się trzymasz?? Czy może coś źle zrozumiałem jednak??

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Dobrze. Brak stałego planu. Muszę w końcu coś sobie postanowić, ułożyć plan i się go trzymać wtedy może będzie lepszy efekt. Ćwiczę regularnie, siłowy 3x plus jeszcze dodatkowo jakieś zajęcia, ale o tym już pisałam w pierwszym poście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
Nie wróżę sukcesów bez stałego planu i jakiejś okresowej progresji. Ciężko w chaosie do czegoś dojść poza utrzymaniem formy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
na samym początku takie działanie może dawać efekty, niestety szybko przestanie
co gorsza, nie wiadomo wtedy, co zmienić i nie da się nic konkretnego doradzić
trzeba "zaczynać od nowa", jeśli chce się ruszyć dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Jestem tego samego zdania. Coś poszło do przodu, ale myślę że za mało. Postaram się dziś sklecić jakiś plan i wrzucę do sprawdzenia. Trening poniedziałek Step z tabatą. Dzisiaj z racji walentynek off.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
Twój cel : zbudować trochę mięśnia
więc raczej step z tabatą się średnio przysłuży

skleć plan i wstaw

co do diety to poza kcal liczy się również rozkład makroskładników i jakość produktów w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 202 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26160
Bziubzius wiem, że step ani inne fitnessy mięśni nie zbudują i traktuje to jako naukę w drodze do pracy jako instruktor, pisałam o tym w osobnym wątku:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
No niestety w drodze do pracy jako instruktor trzeba zaliczyć setki fitnessów. Na sylwetkę to natomiast zbyt korzystnie nie podziała. W każdym razie odpuściłabym tabaty, bo na początku i tak takich zajęć nie powinnaś prowadzić. Skup się na prostych choreografiach (nie zumba, nie latino, ale jakieś klasyki o ile coś takiego znajdziesz w klubach typu hilo, fatburnery - trochę dinozaury, ale metodyka do egzaminów dla Ciebie będzie najważniejsza), wzmacniania bez sprzętu lub z drobnym sprzętem typu stepy, hantle, gumy, piłki - coś typu abt, shape, tbc - jak zwał tak zwał, grunt byś się skupiła na klasycznych zajęciach a nie marketingowych dziwactwach, bo te Cię za wiele na tym etapie nie nauczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A ze czeka Cie tez egzamin ze stepu, to bedziesz musiala sie naskakac. Progresje trzeba trenowac i juz. Bo co innego ulozyc choreo w domu, a co innego stanac przed ludzmi i zobaczyc, ze nie lapia tego co robisz i wziac to na klate zeby nie dac sie stresowi. Plan awaryjny, ale to trzeba wycwiczyc.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 15/02/2017 11:10:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz + l-creatin dla kobiety

Następny temat

Stosowanie spalaczy podczas okresu

WHEY premium