SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Narcyz na siłowni

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33029 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Wiec czekamy na obiecane fotki bo nie ukrywam ze pierwsza wpadla mi w oko wysmienicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Narcyzz
Hej koksy , mój plan na dzisiaj.

Trening: aeroby na bieżni 40min., wiosłowanie 20min. - będzie ok, czy zrobić 60min. na bieżni?
Po siłowni obczaję Youtube i techniki ćwiczeń z mojego planu treningowego i poćwiczę w domu z techniką.

Dieta: Tak jak mi doradzono, postanowiłam zjechać 1600 kcal (B: 120g, W: 180g, T: 45g) - co o tym myślicie?

Dam znać później jak było na treningu i wrzucę miskę. Teraz jestem po śniadaniu :) Postaram się też zrobić parę fotek od przodu, bokiem i tyłem w neutralnych pozycjach.


Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-22 10:08:09

Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-22 10:08:21

Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-22 10:11:00




osobiscie na start bym poszedl bardziej w tluszcze, a wegle na poziomie 150g.






Narcyzz
TomQ-MAG: btw, co do tego III posiłku to tak, wczoraj to był przedtreningowy. Normalnie inaczej by to wyglądało, ale w szkole nie miałam innej opcji. Będę musiała brać ze sobą pudełko z żarełkiem.
Bo mam w szkole tak, że ok 10:45 jest obiad, lunch, zazwyczaj dobre rzeczy ryż, ziemniaki, białka sporo, do tego sałatka i git :) Tylko do 16 to sporo czasu i chyba w międzyczasie i coś innego powinnam zjeść.

Przed treningiem jak to jest, co najlepiej zjeść? Ogólnie w ciągu dnia, kiedy białko a kiedy węgle? Ja lubię i z rana i wieczorem zjeść, rano dodaje energii, a wieczorem po węglach i treningu łatwiej mi się zasypia i lepiej śpi.
Słyszałam, że jak węgle to o niskim ig, czy wręcz przeciwnie i białko? Lepiej się sprawdzi jasny czy ciemny ryż? Bo osobiście wolę ciemny ryż, makaron, kaszę, zrobiłam sobie spore tego zapasy :) Chyba najlepiej w porach okołotreningowych spożywać węgle?


Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-22 12:22:29


najbezpieczniej na start dac wegle okolo treningowo glownie:)
na sniadanie bialko z fatem, reszta posikow bialko+fat
oczywiscie warzywa rowniez maja byc
wegle przed snem SPOKO mo

co do jakosci produktow, staraja sie urozmaicac,
przed treningowo moga byc chocby ryz basmati czy brazowy
po treningu bezposrdnio mozesz dac wegle proste

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 276
Cześć. Dzisiaj tak jak planowałam byłam na siłowni, jednak co do planowanego treningu... był trochę inny, możliwie trochę pomieszany - komponowany przeze mnie samą wg. dzisiejszych upodobań

ZA DZISIAJ

Trening:

Rozgrzewka: Skakanka 10min.
Rower stacjonarny poziomy 25min. interwały 1:30 / 30sec, wiosłowanie 10min., bieżnia 25min., 7km/h
Rozciąganie i to na tyle...

Zastanawiam się czy tak ułożony, krótki trening ma sens? Tak ułożony, bo sama nie potrafię określić czy to interwały czy aeroby.. poza rowerkiem niby aeroby jednak. Tylko, że to nie jest dzień treningu jeśli chodzi o siłowy.

W planach na jutro trening fbw 5 ćwiczeń od 3 po 5 serii max. (głównie plecy ważne) i do tego aeroby 30-40min. - jakie polecacie, na jakiej maszynie, w jakiej postaci? Czy to ma sens, czy jednak interwały?

Dieta:

Co do diety dzisiaj, tak sobie, posiłek nr III znów jako taki z pobliskiego sklepu :./ W domu za to coś na ciepło i kolacyjka :) Mam nadzieję, że miska jest teraz w miarę okej, staram się dokładnie z głową układać posiłki.

Czy miałoby sens od jutra rozpocząć spożywanie kreatyny i beta-alaniny? Czy raczej w tym momencie nie ma to jeszcze sensu? Mianowicie dotarły do mnie te produkty i ciekawią mnie :)

Wstawiam jeszcze screenshota z diety :)



Jeśli macie jakieś uwagi i chcilibyście się nimi ze mną podzielić to byłabym wdzięczna.
Dzisiaj jeszcze obczaję filmiki z technikami wykonywania ćwiczeń, oczywiście poprawnie i spróbuję przed lustrem. Jutro siłownia!!





edit/ Co do zdjęć to jeszcze zrobię, na razie szczerze nie mam czym :P Chyba też powinnam się zmierzyć.


Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-22 22:21:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
osobiscie jezeli chcesz w dnt robic soebie cos esktra, to bym przeplatal aeroby z interwalami, ale nie w ten sam dzien:) tylko naprzemiennie, co trening cos nowego.
rozgrzewka i stretch moga byc elementami stalymi, tutaj nie ma problemu, wrecz obowiazkowymi przed kazda sesja silowego czy tez aerobow.
wazne jest by przy treningach silowych, rozciagac sie przed dynamicznie, a po statycznie, bo takie opcje wg uczonych sa najbardziej miarodajne jezeli mowa o budowaniu sily czy wytrzymalosci.

co do diety ok, tylko unikaj margaryny jak ognia, jest to chyba najgorsza forma tluszczow dostepnych na rynku, zawiera uwodornione kwasy tluszczowe, ktore sa istna bomba "niezdrowia"%)
przed snem mozna by bylo dac cos lepszej jakosci niz wafelek:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
halo halo?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 276
Witam witam.

Wracam tutaj do Was po krótkiej przerwie... Z kolei też przepraszam, że nie zaglądałam tutaj do Was, fajnie, że Wy zaglądacie mimo wszystko! Miałam trochę rzeczy do załatwienia, po intensywnych treningach z początku tygodnia byłam cała obolała i w weekend względem czasu micha wyglądała tak sobie. Nie mam obecnie telefonu, żeby zrobić fotki :/

Dzisiaj w planach rozgrzewka 10-15min., FBW i pod koniec aeroby 30min.

Trening:

Przysiad ze sztangą, 2x5kg hantle
3 serie: 15, 12, 12
Martwy ciąg (początkowo tu miało być wiosłowanie sztangielką)
3 serie: 12, 10, 10
Wyciskanie sztangi leżąc 10kg
3 serie: 10: 10: 8
Wyciskanie na barki 2x4kg hantle
2-3 serie (tutaj dzisiaj popełniłam błąd patrząc w zeszyt i było 5 serii...): 12, 10, 10, 10, 10
Podciąganie na drążku podchwytem 3-5 serii - zastąpione, nie dałam rady...
Wyciąg górny, 10-15kg
3 serie: 15, 12, 12



Dieta: Dzisiaj wracam do liczenia kalorii znów tak mniej więcej - dokładnie nie mogę, bo nie mam wagi, ale radzę sobie na oko i też za pomocą strony, która pokazuje nam zważone produkty :)

Screen z miski później zarzucę i do tego jakieś przemyślenia po treningu. Obejrzałam w końcu filmiki z poprawną techniką ćwiczeń, na razie muszę jeszcze nad tym popracować, ale myślę, że co trening będzie lepiej. Zastanawiam się, kiedy mogę rozpocząć brać kreatynę i beta-alaninę, bo przyszły do mnie i przyznam, że kuszą :P

Mam takie pytanie, czy wyższy trening mogę zmodyfikować tak, żeby mieć jego dwie wersje i co drugi dzień robić wybraną? Np. do drugiego zestawu zamiast przysiadów wrzucić wykroki, zamiast górnego ciągu superman, zamiast martwego ciągu wiosłowanie (początkowo tak było, jednak chyba martwy ciąg jest lepszy) Na razie kontynuuje z treningiem ułożonym tak jak widzicie wyżej.

Dziękuję, że zaglądacie i motywujecie do dalszej pracy :)


Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-27 09:07:43

Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-27 09:08:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
jasne, ze mozna:) mozesz nawet 3 wersje robic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33029 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
a ja dalej czekam na zdjecia :D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 276
ZA 27.10

Witam ponownie i bez bicia przyznam się, że dzisiaj ani treningu nie było, ani miska niezbyt ciekawa. Dopiero co przestawiam się na nowy tryb, przyzwyczajam, inaczej zupełnie planuję dzień. Po nieplanowanie dłuższym dniu szkolnym nie było siłowni. Nie szukam wymówek i nie podchodzę do tematu na razie zbyt poważnie, bo ostatnio kiedy trenowałam i wypracowałam nawet dość fajne efekty, ostatecznie ten miły okres zakończył stres...

Trening: Nie było.

Dieta: Szkoda gadać, nawet dzisiaj niczego nie liczyłam.

Dzisiaj po prostu nie dało rady, zbliża się nie koniecznie moje ulubione kilka dni miesiąca, kiedy chwilę czegoś chcę, a zaraz już nie, robi mi się smutno, a później widzę reklamę pasty do zębów i jest śmiesznie. Pozdrawiam kumatych

Oczywiście od jutra staram się wrócić na właściwą drogę... :) Właśnie szykuję rzeczy na jutro, w tym posiłek przedtreningowy, którego dzisiaj nie było i co pewnie odebrało mi chęci na trening dzisiaj, zmęczenie i głód przed siłownią...

Na jutro w planach lżejszy trening bez ciężarów, ok. godzina rowerka/bieżni. Co myślicie o interwałach na rowerku stacjonarnym poziomym?

No to na tyle, lecę do końca ogarnąć wszystko na jutro, prysznic i czas na sen.



Zmieniony przez - Narcyzz w dniu 2015-10-27 21:52:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
wazne ze wyciagasz wnioski:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[DT] Trza trenować!

Następny temat

Maid - survival of the fittest

WHEY premium