sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Ladies SFD

Dodaj odpowiedź

DT Malinka123

Wysłana -
Przez ostatnie złe samopoczucie postanowiłam zrobić sobie badania. Myślałam, że to znowu kortyzol. O dziwo kortyzol w normie, reszta hormonów także, jednak nie wszystko jest takie kolorowe. Żelazo i witamina D kiepsko. Z tym że żelazo mam w nadmiarze, wynik 234. Usłyszałam, że to zły wynik u muszę udać się dalej. Witamina D znaczny niedobór bo 20. Na początku ucieszyłam się że kortyzol ok, ale potem sprowadzono mnie na ziemię. Umowilam się do dietetyka klinicznego. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to z chęcią poslucham.
Wysłana -
a jak samopoczucie? wit D to "ładuj", ja mam całkiem niezły ywnik, a zalecono mi dawkę 10 000 jm
Wysłana -
Od dwóch tygodni taka ciężkość może ucisk jakby w okolicach serducha, podobnie się czułam przy wysokim kortyzolu, dlatego zbadałam. Taki obniżony nastrój tez, ale jest coraz lepiej.

Kebula suplementowałaś witaminę D? Jakieś efekty?
Wysłana -
ciężko powiedzieć, bo oprócz witD3 suplementuję jeszcze całą masę innych specyfikoww
Wysłana -
Dobra decyzja z tą wizytą u dietetyka. Na pewno łatwiej będzie coś ustalić na żywo
Wysłana -
Co do zdrowia zmiana planu, konsultowałam się ze znajomą, która pracuje w szpitalu jako pielęgniarka, a ta z kolei konsultowała się z lekarzami. Najpierw hematolog. Najszybciej może mnie przyjąć 20 maja, a do tego czasu mam zrobić dodatkowe badania tj próby wątrobowe, mocz, ferrytyny.
Oprócz tego sama muszę zaczać wykluczać żelazo z diety i to mnie troche irytuje. No ale cóż, zdrowie najważniejsze.

Zamówiłam sobie suplementy: witaminę D, witaminę K2, witamine A, magnez i omega 3. Obecnie suplementuję ashwagandę, magnez, jem codziennie siemię lniane, kiszonki, cynamon i pije ocet jabłkowy, ale to widać za mało. Tyle mogę sama na tą chwilę zrobić, a więc zmiany wprowadzam.

Co do treningu i redukcji jest ok. Na treningach progresuję, a waga pomału schodzi.

Obecnie testuję rotacje DT 1900 (110B, 47T, 260W) i DNT 1600 (110B, 47T, 185W) i jak na razie psychicznie bardzo mi to odpowiada. W odróżnieniu od testu IF. Tutaj te godzinny mnie irytowały i myślę, że na mój niestabilny kortyzol IF nie jest dla mnie. Ale test trwał tylko tydzień. Mam plan do końca maja dojść do 63 kilo, może być z hakiem także trzymajcie kciuki. Waga na dziś 65,9.

Dieta i trening z 10.05.2017:
Śniadanie: omlet z dwóch jaj z konfiturą
ll śniadanie: daktyle i banan
Obiad: ogórkowa, pieczeń z indyka, młode ziemniaczki, surówka z kapusty
Kolacja: ryz brązowy z serkiem wiejskim i bananem.

Zmieniony przez - Malinka123 w dniu 2017-05-11 14:39:22

Zmieniony przez - Malinka123 w dniu 2017-05-11 14:41:47
Wysłana -
Malinka123
Przez ostatnie złe samopoczucie postanowiłam zrobić sobie badania. Myślałam, że to znowu kortyzol. O dziwo kortyzol w normie, reszta hormonów także, jednak nie wszystko jest takie kolorowe. Żelazo i witamina D kiepsko. Z tym że żelazo mam w nadmiarze, wynik 234. Usłyszałam, że to zły wynik u muszę udać się dalej. Witamina D znaczny niedobór bo 20. Na początku ucieszyłam się że kortyzol ok, ale potem sprowadzono mnie na ziemię. Umowilam się do dietetyka klinicznego. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to z chęcią poslucham.

do wysokiego żelaza zbadaj tez ferrytynę
Wysłana -
bziubzius
Malinka123

do wysokiego żelaza zbadaj tez ferrytynę

Tak, zbadam też. Dzięki
Strona 14 z 14
Dodaj odpowiedź