SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Fali

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Fala
WIEK: 35
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: od 01.03.2017 r.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 77,5
WZROST: 158 cm
OBWÓD RAMIENIA: 31,5
OBWÓD ŁYDKI: 37
OBWÓD UDA: środek 55 góra 63
OBWÓD BIODER: 105
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 90
OBWÓD TALI: 85
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: pod biustem 89

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Przede wszystkim zależy mi na wzmocnieniu swojego charakteru i siły psychicznej jak i fizycznej. Dalsza nauka zdrowego stylu życia i poprawa jego komfortu, jeżeli przy okazji uda się schudnąć i coś zbudować to odmawiać nie będę
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE:
Astma oskrzelowa na tle alergicznym, codzienne przyjmowanie sterydów wziewnych.
PRZEBYTE KONTUZJE: nic szczególnego
WADY POSTAWY: nie zauważyłam
ALERGIE: dużo by pisać począwszy od przypraw na mięsie skończywszy, roztocze, pyłki, grzybki standart.
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nie dotyczy
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Leki przeciwzapalne na astmę – Budesonide, rozszerzające – Zafiron

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: suplement firmy Puritans Pride na włosy skórę i paznokcie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Począwszy od głodówek, monodiet, kapuściane, LCHF, zbilansowane itp. Niektóre kilka tygodni, niektóre kilka miesięcy.

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
Od 01.01.2017 r. moje odżywiane opiera się na:
Białko – jajka, drób, wołowina, wieprzowina, ryby, ser, okazjonalnie proch
Tłuszcz – rzepakowy, smalec, orzechy, awokado
Węglowodany – mąka owsiana, orkiszowa, płatki owsiane, ryż, kasze, bataty, ziemniaki, owoce, warzywa
Inne : suszone owoce, baton proteinowy

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Na obecnym modelu odżywiania chudnę.
****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE
TAK
****TRENING**********************************
JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Cykl który będę obecnie zaczynać:
Trening A
1. wyciskanie skos 30` 5x5 rampa
2. odwodzenie nóg na maszynie 3x10
orbitrek
3. wiosło sztanga 5x5 rampa
4. MC sumo 3x6-8
orbitrek
5. ściąganie drążka górnego do klatki 5x5 rampa
6. uginanie nóg w leżeniu 3x 6-8
aeroby
Trening B
1. wyciskanie klatka plaska 4x6-8
2. przysiad przedni 3 x10
orbitrek
3. push press 4x 6-8
4. MC 3x10
orbitrek
5. przyciąganie drążka dolnego 4x 6-8
6. wypady krótkie 3x10
aeroby
Trening C
1. pompki 3x10
2. przysiad 5x5 rampa
orbitrek
3. wznosy ramion w opadzie tułowia 3x6-8
4. MC romanian 5x5 rampa
orbitrek
5. wiosło jednorącz sztangielka 3x 6-8
6. wypady długie 3x5
Aeroby

Nawiedzenie po latach, od jakiegoś czasu podglądam Wasze dzienniki a forum chyba tak do końca nigdy nie wyszło mi z głowy, od momentu założenia pierwszego dziennika. Ten rok dużo dla mnie znaczy, chyba przeszczep mózgu w końcu się przyjął i zaczęłam inaczej podchodzić do życia a zwłaszcza jak zdrowy styl życia ma wyglądać dla mnie. Ze 100 kg dziewczyny udało mi się osiągnąć już mniejszą wersję samej siebie a na tym nie kończę o ile można mówić o jakimś końcu bo zawsze mam nadzieje będę miała nad czym pracować, marzyć i osiągać własne cele.
Z prowadzenia dziennika mam same najlepsze wspomnienia chociaż w tamtym okresie nie umiałam jeszcze przezwyciężyć własnych słabości, teraz umiem nad nimi pracować. To zawsze jest tak motywujące i sympatyczne grono, że postanowiłam ponownie się do niego przyłączyć. Witajcie

15.10.2017 r. DT
Posiłki:
1. Razowiec, jajka, masło
2. Schab, kasza jęczmienna, warzywa
3. Jabłko, orzechy
4. Proch
B=88 T=103 W=119 Kcal=1743
Warzyw do bilansu nie liczę poza korzeniowymi. Bilans dziś trochę odchylony od normy.

Ostatnie 3 tygodnie treningów były bez udziału nóg niestety, miałam problemy z lewym kolanem. Dziś zaczynam nowy cykl i mam nadzieję że obejdzie się bez większych kontuzji








Zmieniony przez - Fala23 w dniu 2017-10-15 23:13:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
04.11.2017 r.
Posiłki
1. jajka, mąka orkiszowa, orzechy, olej rzepakowy, swieży sok pomarańczowy
2. gęsina, kopytka dyniowe
3. ser pecorino, crostini

05.11.2017 r.
Posiłki
1. płatki owsiane, orzechy, jabłka
2. schab, mąka orkiszowa, ziemniaki, warzywa, olej rzepakowy
3. rosół z makaronem

06.11.2017 r.
Posiłki
1. grahamka, ser bialy, masło
2. kurak, tortilla, parmezan, warzywa, olej rzepakowy
3. kurak, tortilla, parmezan, warzywa, olej rzepakowy

07.11.2017 r.
Posiłki
1. płatki owsiane, orzechy, jabłko
2. pestki dyni
3. makaron, łosoś, warzywa, olej rzepakowy
4. karkówka, pęczak, warzywa, olej rzepakowy
B=78 T=96 W=143 Kcal=1737



1. skośna była zajęta, zmieniłam na płaską
2. prawa noga trzęsła się jak galereta
3/4 tu będę walczyć o kolejne powtórzenia
5. myślalam że zrobiłam progres w domu zorientowałam się że pokręciłam
6. tutaj na razie bez zmian


Zmieniony przez - Fala23 w dniu 2017-11-07 23:16:17
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Daj proszę jeszcze zdjęcia sylwetki. Tak mi się wydaje, że trening nie do końca jest trafiony. Powiedz mi proszę jaki masz cel w takiej konstrukcji przeplatania zakresu 5x5 z aerobami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Tego typu treningi są w pewnych określonych warunkach (przy uprawianiu niektórych sportów) nawet przydatne. Troszkę bardziej kontrowersyjne w przypadku przeciętnego Kowalskiego. Też jestem ciekaw skąd taki trening u Ciebie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Zgadzam się, ale właśnie tu mnie zainteresował niewielki staż użytkowniczki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
A ja bym była ciekawa dla kogo (typ sportu?, poziom zaawansowania?) takie treningi sa przydatne? Night - rozszerzysz trochę posta?
A w ogóle to CZESC!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
No np. w mojej ukochanej koszykówce wielu trenerów przygotowania fizycznego zza oceanu w czasie przygotowania do sezonu - jako jeden z etapów - stosuje tego typu schematy. Podobne treningi widziałem u zawodników futbolu amerykańskiego na przykład. To trochę symuluje realia tych dyscyplin, gdzie po szybkim zrywie biegowym trzeba też niejednokrotnie np. pod koszem popracować fizycznie i natychmiast po zbiórce szybko ruszyć do kontry i jeśli nie wyjdzie to też pracować. I tak w około Macieju. Dobre narzędzie ale dla sportowców trenujących pod okiem trenera, który wie kiedy który zawodnik ma dość i wkracza na grząski teren.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
Cześć eveline, nightingal, Paatik dzięki za odpowiedź.

Cykl ten miałam ułożony kilka lat temu przez Obliques ona wtedy prowadziła dziewczyny na forum. Trenuję od niedawna, opierając się na na tym czego się tutaj dowiedziałam sama doczytałam jeżeli już coś układałam dla siebie. Zależy mi żeby ten cykl zrealizować, a wczoraj bardzo fajnie mi się ćwiczyło. Moje założenia są głównie redukcyjne ale przy tym wszystkim zależny mi tez na budowaniu siły jeżeli w ogóle te dwie rzeczy mogą iść w parze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Hej
Ile czasu zajmuje Ci ten trening? Sama myślałam o czymś takim, bo mi akurat może się to przydać, ale mam wrażenie, że wtedy pół dnia musiałabym siedzieć na siłowni Ledwo teraz wyrabiam się z samymi siłowymi, więc jak dorzucę aero w trakcie to wyjdzie pewnie dłuuuuugo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Można tak sobie podzielić trening, że będzie ok. Widziałem np. podobnie zbudowane programy dla triatlonistów. Z tym, że nie na każdym treningu są wtedy interwały między innymi ćwiczeniami. To wszystko musi być zrównoważone i przemyślane.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-10-16 14:46:00

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3685 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31715
Hey Viki tak od rozgrzewki do rozciągania zajmuje mi to okolo 2h, ale to szybko leci

16.10.2017 r. DNT

Posiłki
1. jajka, mąka orkiszowa, orzechy, olej rzepakowy
2. mandarynki, ser halloumi, oliwki
3. mix orzechów
4. mięso z dzika, suszone borowiki, kasza bulgur, warzywa, smalec

B=104 T=114 W=83 Kcal=1783


Zmieniony przez - Fala23 w dniu 2017-10-16 21:36:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Dzięki Tak właśnie myślałam, że to ze 2h wyjdzie. Niestety nie mam aż tyle czasu, ale pomysł fajny więc pewnie coś pokombinuję.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wygodne stringi do ćwiczeń

Następny temat

Plan treningowy w ciąży

WHEY premium