SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Danones str.2

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 20871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Witajcie Ladies,


Chwilę temu bo do kwietnia tego roku miałam tu swój blog redukcyjny.
Redukcji nie udało się skończyć ale przynajmniej z radosnego powodu - w kwietniu zoriętowałam się że jestem w ciąży

Chcę tu do Was wrócić choć jestem już na półmetku ciąży więc cel jest właściwie tylko taki żeby nie wypaść z rytmu dobrego jedzenia i przynajmniej minimalnego ruchu.

Przez ostatnie miesiące, zwłaszcza teraz trochę sobie pozwalam z podjadaniem, oczywiście usprawiedliwiając się zachciankami ciążowymi co jest zupełną bzdurą i najwyższy czas z tym skończyć.


Co do samej ciąży - bardzo, bardzo się cieszymy z mężem że już niedługo będziemy we trójkę:)

A z takich bardziej przyzienych spraw:

- Pierwsze 3 miesiące praktycznie przespałam - wracałam z pracy i szłam spać i wstawałam rano, złapało mnie jakieś takie potworne zmęczenie i senność, kiepskie samopoczucie, trochę nudności. Dlatego też wypadłam z pisania dziennika i odwiedzania forum Ladies i z jakichkolwiek ćwiczeń.

- Czwarty i piąty mieisąc były trochę lepsze - wróciłam do ćwiczeń - głównie basen i trochę też jeżdzenie na rowerze no i oczywiście spacery częste. Siłownię odpuściłam zupełnie.

Teraz kończy się 5 miesiąc i na basenie jestem 3 razy w tygodniu.
Dodatkowo robie ćwiczenia z zestawu Obli dla ciężarnych z piłką i hantlami ale przyznaje że nie jest to zbyt intensywne a obciążenia mniejsze niż przed ciążą. Jakiś mam taki strach przed intensywnym ćwiczeniem.

Po basenie czuje się dobrze, plecy w odcinku lędzwiowym mniej bolą, znika opuchlizna ale jak się przeforsuję to tez nie czuję się do końca komfortowo.
W ogóle czuje się już taka dużo mniej sprawna i ciężka choć to dopiero początek 6 miesiąca.

Waga przed ciążą to 78 kg, w pierwszym trymestrze przytyłam niecały 1 kg, teraz do 6 miesiąca przybyło mi ponad 6 kg i ważę 84,5.
Mam już spory brzuszek, sporo powiększył się biust (miałam miseczkę C, teraz miseczki E są już trochę ciasne).


Ten dziennik będzie trochę taki luźniejszy, nie narzucam sobie określonej ilośći kcal - jem intuicyjnie tak jak Marta doradziła mi na początku.
Liczę też oczywiście na rady bardziej doświadczonych mam

Także do redukcji i ćwiczeń na siłowni wrócę od przyszłego roku a na razie mobilizujcie mnie żebym za dużo nie marudziła na ciążowe dolegliwości i jadła czysto.





Zmieniony przez - Danones w dniu 2012-08-02 16:26:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj Danones!
Czytam Twój dziennik i jest dla mnie inspiracją :)
Mamy podobne sytuacje obie po ciąży i z niedoczynnością... więc będę zgapiać twoje poczynania i miski
pozdrawiam


Zmieniony przez - milenawawa21 w dniu 2014-01-28 21:33:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Baaardzo się cieszę, że jesteś Ja w chwilowym niedoczasie, ale wiedz, że obserwuję

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Powodzenia
Może warto byłoby poszukać szkoły rodzenia?

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Ruda, Marta - Witajcie:) Tęskniłam za Wami z całego serducha:)

Marta, czytałam to co pisałaś do agilla i innych dziewczyn o rozstępie mięśnia brzucha po ciąży. Czy temu da się jakoś zapobiegać? Czy ja nie mam totalnie wpływu na to czy to będę miała czy nie?


Dotkazoz - hej,planuję szkołę rodzenia, tylko trochę później bo teraz wciąż chodzę do pracy. Może tak w 8 miesiącu?
Mam nawet jakieś miejsce polecone - mam nadzieję że warto iść i w tych szkołach rodzenia mówią naprawdę coś co potem się przydaje w czasie porodu i w okresie połogu a nie tylko tyle że poród to fantastyczne przeżycie:)
Moje doświadczenie z małymi istotkami jest minimalne:)



Dobra, przywitałam się a teraz czas zacząć dziennikować:)

Na początek trochę smutnych statystyk a mianowicie:

Wymiary przed ciążą/Wymiary teraz

Biust: 90/105
Pod Biustem: 80/85
Talia: 73/87
Brzuch: 82/105
Biodra: 107/112
Udo: 63/65
Łydka: 38/40
Biceps: 31/31

Co tu dużo komentować:) - trochę się powiększam.

3 sierpnia 2012

2 dzień 6 miesiaca ciąży
Tydzień 23
Do planowanego terminu: 126 dni


Samopoczucie: Jak się cieszę że znowu tu jestem:) Od razu bardziej mi się chce !!!
Na dzis planowany był basen ale odwołałam przez złe samopoczucie, w Krakowie były jakieś ostre burze także i tak ciężko byłoby dotrzeć.

Picie: Kawa inka x1, herbata zielonax2, woda

Jedzonko:

1. 2 jaja, szpinak, pomidor, oliwa, natka, oliwki, wasa z orkiszem
2. 2 brzoskwinie, borówki amerykańskie
3. zupa fasolowa własnej roboty
4. pierogi z borówkami






















Zmieniony przez - Danones w dniu 2012-08-04 14:49:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
U nas w szpitalu szkoła rodzenia, była za darmo. Zajęcia były cały prowadzone cyklami, ale cały czas. Przed zajęciami teoretycznymi, były lekkie ćwiczenia a także ćwiczenie oddechu. Zajęcia teoretycze to tylko jeden cykl przeszłam. A na ćwiczenia chodziłam aż do porodu.

Co do przydatności, to zajęcia były skupione przede wszystkim na najważniejszych rzeczach i najczęściej popełnianych błędach przez rodziców. No i przy tym mase próbek rozdawali. Sudocremu to nigdy nie kupowałam

Zajęcia były po południu i spokojnie po pracy sobie chodziłam. A pracowałam do 8 miesiąca ciąży. W 9 stwierdziłam, że już mi się nie chce...

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2012-08-04 16:07:21

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Danonek w ciaży nie zrobisz nic. Diastasis to naturalna konsekwencja rosnącego brzucha i dorabia się jej większość kobiet. U większości nie stanowi ona problemu, ja miałam na ok. 3cm, a bodajże 6 miesięcy po porodzie już jej nie było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Marta, rozumiem, - no to będę się o to martwić później o te mieśnie na brzuchu.
To tak jak z tymi bólami pleców - nic mi nie pomaga. Basen w 5 miesiącu pomagał a teraz już nie pomaga. Choć może bez niego byłoby gorzej? Sama sobie dokładam siedząc przed komputerem...ale taka praca a nie chce z niej na razie rezygnować.


Dotka - w Krakowie zrobił się z tych szkół rodzenia straszny biznes, dawniej też były jakieś bezpłatne. Teraz tylko w Szpitalu Żeromskiego jest bezpłatna szkoła rodzenia...ale z tego co się tam dopiewiedziałam to żeby się załapać trzeba było się zapisać przed ciążą. Dobre nie? :)
Można znależć szkołę tak od 200 zł, mam poleconą jakąś fajną (Koala się nazywa - możesz zobaczyć w necie ich program) i ta kosztuje 400 zł za kurs i tam na razie się wybieram, też dlatego że mieszkam blisko.


4 sierpnia 2012

Na śniadanie zjadłam wasę z orkiszem z serem brie i natką + kefir....i jakoś strasznie mi zaszkodziło.
Ból brzucha i biegunka trzymała mnie cały dzień, który właściwie przeleżałam. Pierwsza w ogóle taka sytuacja w ciąży. Chyba burzowa pogoda dołożyła się do kiepskiego samopoczucia.
Jadłam tylko kaszę mannę na wodzie...dziś już jest znacznie lepiej ale trochę się odwodniłam bo rano ważyłam 1,5 kg mniej niż poprzedniego dnia.


5 sierpnia 2012

4 dzień 6 miesiaca ciąży
Tydzień 23
Do planowanego terminu: 124 dni


1. Jeszcze asekuracyjnie po przejściach dnia poprzedniego - kasza manna z masłem
2.i 3. Zapiekanka (ziemniaki, pomidory, brokuł, polędwiczki wieprzowe, ser lazur, śmietana, oliwa)
4. Twaróg zmiksowany z tuńczykiem + chleb razowy
4. Świeży szpinak, ogórek, oliwa, 2 jaja, chleb razowy,masło,ser zółty









Picie: MIęta, Kawa inka, Woda w sporej ilości, herbata zielona

Suple: POtas+magnez, tran, folix


Dziś trening z posta Obli dla ciężąrówek do robienia w domu
(Wszystkie oprócz ćwiczeń z taśmą bo jej nie mam....muszę sobie sprawić).
Chyba muszę te ćwiczenia zacząć wykonywać codziennie jako rutynę po wstaniu z łóżka.
Opiszę go dokładniej przy kolejnym poście.
A jutro basen, fajowo)


6 sierpnia 2012

5 dzień 6 miesiaca ciąży
Tydzień 23
Do planowanego terminu: 123 dni


Trening: Aqua aerobic 50 minut

1. 3 jaja, cebulka, płatki owsiane, przyprawy, oliwa
2. twaróg, pomidory, ogórki, 2 łyżki śmietany 18%
3. Szpinak świeży, pomidor, oliwa, indyk-udziec, wasa z orkiszem
4. Rosół, kefir

Coś za dużo nabiału jem;/ Ale ostatnio mięso strasznie mi nie wchodzi, poprawie się.












Zmieniony przez - Danones w dniu 2012-08-07 12:10:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1861 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28814
Danonek super, że nie odpuszczasz, trzymam kciuki za Ciebie i Malucha. A zdjęcia jedzonka obłędne, podziwiam, że Ci się chce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Elo Danonku,

co u Ciebie?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21875
Danonku tutaj też gratuluję

Fajnie, że ćwiczysz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

loferne / ach gdzie ta figura sprzed lat dziesięciu

Wiecej