SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Bazylia - pół roku s.47

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 135062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Trening A:
3 serie x 15 powtórzeń, ćwiczenia ze sztangielkami

1. Przysiady 4kgx2/ 7kgx2/ 9,5kgx2 starałam sie schodzić nisko, pilnując przy tym, aby kolana nie wychodziły za linię palców stóp, ostatnia seria ciężko
2. MC 8,25kgx2/ 9,5kgx2/ 10kgx2 mam wątpliwości co do techniki
3. Wiosłowanie 7,5kgx2/ 8,25kgx2/ 8,25kg/2 dobrze, że nie dokładałam w ostatniej serii, nie dałabym rady zrobić całości
4. Arnoldki 3kgx2/ 4kgx2/ 4kgx2
5. Uginanie ramion podchwytem stojąc 3kgx2/ 4kgx2/ 4kgx2 w ostatniej serii lewa ręka dużo słabsza od prawej
6. Wyciskanie francuskie jednorącz 3kgx2/ 3,5kgx2/ 3,5kgx2

+ miska



a tak wygląda moja domowa siłownia (budynek gospodarczy)





Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-10-10 21:45:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Nakaz nie przekraczania kolanami linii palców to powielany latami mit. Owszem przy idealnej budowie anatomicznej jest to osiągalne - ale wielu osobom proporcje kończyn uniemożliwiają bezpieczne siadanie bez wyjeżdżania kolanami poza palce. Poza tym jak masz jakieś wątpliwości co do techniki to nagrywaj filmiki i wrzucaj w odpowiednim temacie konsultacyjnym lub tu w dzienniku - chętnie pomogę w korekcie techniki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Temat z kolanami "przed środkiem stopy" to też mit wywodzący się z zajęć fitness, gdzie na siłę trzeba było tego pilnować a przecież wiadome jest, że każdy ma inną budowę, inną mobilność bioder i nie da się narzucić sztywnych reguł. Sama musisz czuć, że równomiernie rozkładasz ciężar ciała, że ustawiasz ciało tak, że jesteś w stanie zaangażować właściwe mięśnie nie obciążając przy tym innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Dzięki eveline i nightingal za te wiadomości, nie miałam świadomości, że to mit, zwłaszcza, że tak często go słychać. Od teraz to nie będzie zaprzątało mi głowy. Co do techniki, to najbardziej mam wątpliwości w przypadku MC, nagram ten filmik.

Wrzucam teraz tabelkę pomiarową, w zasadzie bez spadków (okres).



Mam dziś małą rocznicę - dwa lata temu, niespodziewanie wylądowałam w szpitalu z bólem w prawym boku brzucha - wyrostek.


Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2016-10-11 10:07:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
rocznica mało przyjemna

jak to się dzieje, że wszędzie spadki, a na wysokości pępka wymiary rosną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
bziubzius ja chyba nieprecyzyjne to zmierzyłam, faktycznie wygląda jakby rosło, ale przypuszczam, że podwinął mi się centymetr i uciekł na talię za pierwszym pomiarem i nie skorygowałam tego. Chyba nie ma innego wytłumaczenia? Albo źle jem?
Jutro rano zmierzę z ciekowości jeszcze raz.

Przy okazji wrzcucam miski:





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Zmierzyłam rano obwód na wysokości pępka i ciągle jest 89 cm. Zrobiłam to kilkukrotnie żeby mieć pewność i pilnowałam dokładnie prawidłowej linii pomiaru. Zatem ostateczne 89

Wczorajszy trening. (sztangielki, 3 serie x 15)
Trening B:

1. Wykroki 8,25kgx2/ 8,75kgx2/ 9,5kgx2 ostatnie seria szczególnie od siódmego powtórzenia ciężko, ale nie tyle w nogach,co w rękach
2. Wspięcia na palce jednonóż stojąc 8,25kg/ 9,5kg/ 10,5kg
3. Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 7kg/ 8,25kg/ 8,75kg
4. Pompki męskie/damskie 7m/8d, 5m/10d, 5m/10d jest dużo lepiej, szczególnie w ilości męskich, teraz nie będę ich już podbijać co do ilości, a będę walczyć o schodzenie maksymalnie najniżej
5. Podciąganie sztangielek wzdłuż tyłowia 4kgx2/ 7kgx2/ 7kgx2 ostatnia seria ufff
6. Spięcia brzucha leżąc 3x15
7. Spięcia brzucha bokiem 3x15
+ Wznosy nóg 3x15

Może powinnam coś dołożyć na brzuch skoro tam nie mam spadków?? Trochę mnie to martwi, że tak się dzieje.

+ miska na dziś



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Nie pisałaś nigdzie czy rodziłaś - jeśli tak - to być może rozstęp mięśnia prostego brzucha. Jeśli nie - to może trzeba więcej czasu i głębszego spojrzenia na aktywność w ogóle oraz dietę.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Rodziłam dwukrotnie 2007 i 2009 r. (oba przez cesarkę) Sprawdzałam czy mam rozstęp według instrukcji Martuccy i napinają mi się mięśnie, zdecydowanie czuję że są twarde i nie ma szczeliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
A jak u Ciebie ze stresem - częste sytuacje, czy raczej sporadycznie? Bo kortyzol potrafi akurat w tym obszarze strasznie utrudniać pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Warto przy okazji jakichś badań sobie sprawdzić ten parametr.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z redukcją

Następny temat

Kilka pytań

WHEY premium