SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT / Ag88 start str.4

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 28368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Cześć, to mój pierwszy post. Nie wiem, czy w dobrym dziale, bo mam 24 lata, ale jestem laikiem. Czytałam już dużo, także wątków tutaj, lecz mam mętlik w głowie i nie umiem tego dopasować do siebie.

ANKIETA
Wiek : 24
Waga : 63
Wzrost : 164
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): kiedyś trenowałam pływanie – 3 razy tygodniowo trening po 1,5 h, teraz chodzę sama min. 2 razy w tygodniu po 1-1,5 h. Bez pływania nie mogę żyć. Pływam średnim tempem z krótkimi przerwami. 1-2 ćwiczenia sprintowe. Pływam też oddzielnie ręce i nogi.
Stan zdrowia: bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: pływanie, bieganie
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: kiedyś w wieku 15 lat schudłam, dieta była pod koniec drakońska, na tyle, że cofnął mi się okres, dzięki temu jestem teraz mądrzejsza
Cel/problem/opis:
Chcę mieć seksowną sylwetkę na stałe, tzn. jędrne ciało z mięśniami bez tłuszczu i prowadzić zdrowy tryb życia. Jednocześnie nie chcę by dieta i sport stały się moim głównym celem, któremu podporządkowane jest całe życie. Nie chcę rezygnować z pływania, choć z tego co czytałam, niewiele ono daje w takim wydaniu jak ja to robię. Załączyłam zdjęcie, więc sami ocenicie, ale jak na mój gust, to mam trochę mięśni (z czasów trenowania i z tego, że je utrzymuję), lecz są one przykryte tłuszczem. Ogólnie swoją obecną sylwetkę oceniam jako "nabitą", czuję się jak ciężki klocek bez talii przykryty tłuszczem, do tego jestem relatywnie niska.
Proszę szczególnie o napisanie, co w jakiej kolejności w ciągu dnia powinnam jeść (białka, węglowodany, tłuszcze itd.), co przed i po uprawianiu sportu. Regularnie na siłownię mogę zacząć chodzić dopiero od początku września, więc pytanie, czy da się na razie coś zrobić nie chodząc na siłownię, mogę ćwiczyć wieczorami codziennie. Mogę pływać, biegać i jeździć na rowerze. Proszę o porady, co mam konkretnie robić na siłowni, jak już będę na nią chodzić. Czytałam też o HIIT – będę wdzięczna za porady odnośnie tego treningu w kontekście mojego pływania i tego, że na razie nie będę chodzić na siłownię. Dziękuję.




Zmieniony przez - obliques w dniu 2013-03-25 20:19:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Cześć, ciąg dalszy mojej historii z kolanami - na skierowanie lekarza zrobiłam rentgen, z którego nic nie wyszło, potem jak ból minął, robiłam przysiady pod okiem trenera i po 3 dniach od sesji znowu zaczęły mnie znacząco boleć. Lekarz stwierdził zatem, że mam słabe kolana i siłka nie jest dla wszystkich, a nawet jak niektórych teraz nie bolą, to będą boleć w przyszłości.
Czy zrobienie usg kolan albo rezonansu magnetycznego na własną rękę beż żadnych skierowań ma jakiś sens? Bo bardzo mi zależy, by poznać przyczynę, ale też szkoda wyrzucać pieniądze w błoto. Dzięki.

Zmieniony przez - ag88 w dniu 2015-01-15 23:30:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 730 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32781
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Jeśli chcesz na pewno pomożemy, ale najpierw wejdź tu https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html uzupełnij dane zgodnie z regulaminem.

Dobrze by było gdybyś zapoznała się z linkami podwieszonymi w regulaminie.

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2012-05-19 22:07:49

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
O, dziękuję i przepraszam – jakoś nie dotarłam do tego działu... (btw – może powinniście go bardziej wyeksponować na stronie głównej? Podaję uzupełnione dane (tylko że nie umiem w pełni prawidłowo się zmierzyć, szczególnie w brzuchu)
Wiek : 24
Waga : 63
Wzrost : 164
Obwód w biuście(1) : 89
Obwód pod biustem : 78
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72
Obwód na wysokości pępka : 82
Obwód bioder (3): 91
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55
Obwód łydki : 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : nie wiem, ale chyba brzuch i tyłek
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie wiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) To co już pisałam wcześniej - kiedyś trenowałam pływanie – 3 razy tygodniowo trening po 1,5 h (wiem, że to nie było wyczynowe pływanie sportowca, lecz był to ostry regularny wycisk najpierw przez 3 lata gimnazjum, potem pływałam sama bez treningów, a potem 4 lata w AZS-tu już nie było hardcorowo, lecz zawsze regularnie). Teraz chodzę sama min. 2 razy w tygodniu po 1-1,5 h. Moje style to były delfin i kraul, dobrze też mi idzie grzbiet, ale żabka to u mnie słabizna. Bez pływania nie mogę żyć, chcę utrzymać formę. I tak już to nie jest ta forma jak przed laty, gdy trenowałam, ciężko ją nadrobić, jeśli w ogóle się da. Pływam średnim tempem min.po 200m z krótkimi przerwami. 1-2 ćwiczenia sprintowe. Pływam też oddzielnie ręce i nogi. Podsmowując, nie robię katorgi, ale daję sobie wycisk.
Co lubisz jeść na śniadanie: nabiał, kanapki, musli itd.; na pewno nie lubię na śniadanie wędlin/szynek/innego mięsa, ryb
Co lubisz jeść na obiad : wszystko lubię i są to zazwyczaj dania typu: mięso/ryba plus ryż/ziemniaki/kasza plus warzywo/sałatka
Co jako przekąskę : gdy się nie odchudzałam to słodycze/chipsy, teraz owoc/jogurt
Co jako deser : po obiedzie zawsze dopychałam się słodyczami, teraz nie ma deseru
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : bardzo dobry, tak, nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: pływanie, bieganie, rower, ćwiczenia w domu (od września zacznę na siłowni)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : To co pisałam - kiedyś w wieku 15 lat schudłam, dieta była pod koniec drakońska na tyle, że cofnął mi się okres, wtedy bardzo ograniczyłam kalorie (restrykcyjnie je liczyłam) i uprawiałam dużo sportu. Dieta trwała jakieś niecałe 3 miesiące, schudłam ok. 6 kg, potem stopniowo wracałam do normalnego jedzenia, a potem do nadmiarowego i wróciłam do swojego stanu bycia otłuszczoną.
Cel/problem/opis:
Podsumowując – chcę mieć zgrabną sylwetkę z widocznymi mięśniami. Chcę się pozbyć opony z brzucha i tłuszczu z tyłka. Chcę dalej pływać, choć wiem, że w takim wydaniu jak teraz, mało ono daje w sensie spalania tłuszczu. Nie zamieszczam swojego jadłospisu, więc jeśli jest to wymóg konieczny porady co do jedzenia, to rozumiem. Więc bardziej bym prosiła o poradę w kwestii treningów. Co dopasować do tego mojego pływania. Pływam min. 2 razy w tygodniu po 1-1,5 h tak jak pisałam wyżej, raczej wytrzymałościowo niż szybkościowo. Poza tym mogę biegać (mogę spróbować HIIT) i ćwiczyć siłowo w domu.
Bardziej niż masa ciała i centymetry w obwodach liczy się dla mnie to co widzę w lustrze, więc te pomiary traktowałabym raczej jako mierniki niż cel sam w sobie.
Moje wątpliwości są takie:
co mam dopasować do pływania i jak to ułożyć w tygodniu (na razie na pływanie chodzę w środy, piątki i zazwyczaj jeszcze niedziele)
kiedy najlepiej ćwiczyć – mogę albo bardzo wcześnie rano (np. o 5 albo 6 – co jest na 99% dla mnie nierealne) albo wieczorem (wtedy dopiero ok.20, więc jeszcze pytanie: co jeść o tej porze przed i po treningu)
a w weekend o jakiej porze najlepiej, wtedy mam dowolność?
Czy to że się czuję taka trochę "nabita" może wynikać z tego, że tylko pływam? A może to po prostu ten tłuszcz? Albo obie rzeczy? Dopiero niedawno zaczęłam biegać, ale widzę, że aeroby odchodzą do lamusa na rzecz HIIT. Chciałabym wyglądać ogólnie smuklej, mieć widoczną talię i smukłe ramiona.
Dziękuję!



Zmieniony przez - obliques w dniu 2013-03-25 20:20:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Cześć dziewczyny,

zamieszczam swoje aktualne zdjęcia i jadłospis. Proszę o komentarze, co powinnam robić i o odpowiedź na pytania, które wcześniej zadałam. Btw - jak oceniacie jaki mam typ sylwetki?

Co do jadłospisu - podaję dwa przykładowe jadłospisy. Od czasu mojego pierwszego posta zmodyfikowałam trochę dietę - zastosowałam zasady z forum (przeczytałam najważniejsze wątki). Schudłam z 65 kg do 61-62 kg.
Moje obserwacje są takie, że trudno mi na razie zrezygnować z dużej ilości węglowodanów, szczególnie na śniadanie - muszę zjeść albo kanapki (na słodko, czyli z miodem albo konfiturą truskawkową domowej roboty bez cukru) albo musli z rodzynkami, co sprawia, że śniadanie składa się przede wszystkim z węglowodanów. Druga trudność to rezygnacja z nabiału - mleka, jogurtów, twarogu, sera żółtego, sera pleśniowego.
Zmieniając dietę, wyrzuciłam niezdrowe rzeczy, w tym słodycze. Zastąpiłam je orzechami (w imię zdrowych tłuszczów). Niestety chyba muszę zrezygnować z nich, bo jak już zacznę to trudno mi skończyć i zjadam min. 100g. (A przeglądając forum natknęłam się na podsumowanie jednej z was, gdzie miała ona ten sam problem, że je orzechy bez umiaru, dlatego je wyeliminowała w ogóle).
Lubię też owoce - jabłka i banany.
Wyszło dużo kalorii jak na osobę, która chce zmienić dietę. No ale taka jest prawda. Zaznaczam też, że gdzieś mogłam podać złą ilość, bo nie umiem ocenić, ile to jest gram. Ogólnie jadam w średnich ilościach - aby zaspokoić głód, ale się nie napchać. Wiem też, że niektórych warzyw się nie wrzuca do jadłospisu, ale wrzuciłam wszystko, żebyście widziały, co jem. W międzyczasie jest jeszcze 2-3 razy w ciągu dnia kawa z mlekiem, ale tego mleka to już dodaję minimalnie.




Zmieniony przez - ag88 w dniu 2012-06-03 17:54:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
drugi jadłospis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
nie umiem dodać kilku zdjęć na raz :/ może moderatorzy potrafią to zmienić

...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
poczekaj na rady doświadczonych forumek, ja tylko zapytam - na serio jesz 200g ryżu/kaszy na raz? To są dwa worki Wg mnie za dużo węglowodanów w diecie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tluszcz w dolnej parti ud?

Następny temat

Podziękowania

WHEY premium