SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT/Fergi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10133
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na wstępie przyznaje się bez bicia. Ja już tu miałam dziennik.. albo raczej zawróciłam dupe żeby ten dziennik powstał dlatego jeżeli nie będzie odzewu to rozumiem.

Chciałabym prowadzić DT dla siebie. Przyglądam się przemianom dziewczyn np. Chuda, Shrimp, Anchy i chylę czoła.

Ankieta:

Wiek : 22
Waga : 61-62
Wzrost : 168
Obwód w biuście(1) : 86
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 70
Obwód na wysokości pępka : 83
Obwód bioder (3): 93
Obwód uda w najszerszym miejscu: 54
Obwód łydki : 33

W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, boczki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ręce, twarz, nogi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) aerobic -_-
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznice
Co lubisz jeść na obiad : mięso+ warzywa
Co jako przekąskę : orzechy
Co jako deser : czekolada
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry, skolioza ( bardziej wcięta prawa strona, byłam na rehabilitacji ale chyba źle trafiłam bo Panie się zastanawiały co 2 dzień na którą strone ćwiczenia.. teraz nie ma mowy o rehabilitacji bo się nie rozdwoje[ mam zajęcia do 20 średnio 2 razy w tygodniu]

czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie ale od października prawdopodobnie tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : dukan- w listopadzie potem mi się zdrowie posypało ( w styczniu operacja usunięcia guza móżdżka po której schudłam w tydzień 5 kg z 62 do 58 [ zapomnieli mi dać sterydów po operacji i miałam szok = spałam, brak siły]

Od czasu przytycia po operacji 4 kg już nie tyje. Jem wszystko. Jak jeden dzień zjem więcej drugi pilnuje czystej miski.



Cele: ( czyli co mi się marzy -_-)
- po operacji moje mięśnie głęboki (tak mi pan na siłowni powiedział) szlag trafił, cokolwiek robię cała się trzęse - chce się wzmocnić
- chce mieć tyłek :D żeby było mięśiście
- mięśnie nóg, rąk, pleców
- mój brzuch--> mam taki przez swoje wcześniejsze diety jak się w trakcie ćwiczeń poprawi to fajnie jak nie to trudno.
KONIEC

Trening

TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego'
Pierwszy poważny trening każdej Lady, uczy pracy z wolnymi ciężarami.

Dwa treningi A i B robi się na zmianę . Zawsze 60sek przerwy miedzy seriami,
Treningi z każdego A i B:
1,2 -gi wykonujemy po 2 serie każdego ćwiczenia, po 15 powtórzeń
3,4 -ty po 2 serie 12 powtórzeń
5,6-ty 3 serie 10 powtórzeń
7,8- my 3 serie 8 powtórzeń
Ćwiczenia oznaczone B1B2 itd wykonujemy parami na zmianę w obwodzie wszystkie serie z przerwami dopóki nie zostanie dokończona zadana ilość, dopiero przechodzi się dalej

Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach (pochwała przysiadu: https://www.sfd.pl/-t818565.html)10 kg
B1. wyciskanie sztangi skos góra 10kg
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha 15 kg
C1. prostowanie nóg w siedzeniu 25 kg
C2. wznosy tułowia z opadu (http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#15)
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać) 1min 16sek

Trening B.
A. Martwy ciąg
B1. Wyciskanie sztangi stojąc
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady
C2. uginanie nóg leząc
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń
Po treningu 20min aerobów na bieżni lub rowerku, lub orbitreku...

Czyli w sumie po 8 treningów z każdego planu, można je robić 2-3x w tygodniu z aerobami na koniec, które można tez systematycznie wydłużać, ale nie więcej niż 40min w sumie, a pozostałe dwa dni proponuje treningi interwałowe.

Przy 3 treningach w tygodniu rozkład wygląda tak:
1.tydzień: trening A (2x15) - wolne - trening B (2x15) - wolne - trening A (2x15)
2.tydzień: trening B (2x15) - wolne - trening A (2x12) - wolne - trening B (2x12)
3.tydzień: trening A (2x12) - wolne - trening B (2x12) - wolne - trening A (3x10)
4.tydzień: trening B (3x10) - wolne - trening A (3x10) - wolne - trening B (3x10)
5.tydzień: trening A (3x8) - wolne - trening B (3x8) - wolne - trening A (3x8)
6.trening B (3x8) i w zależności od samopoczucia bierzemy się za kolejny trening lub 10 dni regeneracji

Trening skopiowałam z tej strony: https://www.sfd.pl/-t840097.html ( chce go tu mieć jc)

BWT 120/120/70 30/30/40
1622
Miska






+ 3lwody, pomidory, brokuły, papryka , marchewka, ogórek



Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-20 13:08:50

Mile widziane wszelkie porady/sugestie/opierdziel co do diety/ podejścia/ wszystkiego



Jak jem zazwyczaj: króluje nabiał, węglowodany proste, zero zdrowego tłuszczu, nie ma mowy o białku w każdym posiłku, śniadania o 13 .. M-A-S-A-K-R-A.

Ostatni tydzień byłam nad morzem także jadłam ryby ( dbał tato <3) wcześniej byłam 2 tyg na mazurach także też jadłam tak o. no ale :




TRENING 20/08/2013
15 min rozgrzewka bieżnia- nachylenie 15 tempo 5.5

Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach (pochwała przysiadu: https://www.sfd.pl/-t818565.html)2x15 10 kg
B1. wyciskanie sztangi skos góra 2x15 10kg
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha 2x15 15 kg
C1. prostowanie nóg w siedzeniu 2x15 25 kg
C2. wznosy tułowia z opadu (http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#15)
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać) 1min 16sek

10 min bieżnia- nachylenie 15 tempo 3.5

W sumie spędziłam na siłowni ok. godziny. Musiałam czasami czekać żeby ktoś zwolnił sprzęt. Niestety trener prowadził zajęcia i nie mogłam spytać o technikę także robiłam pewnie średnio dobrze ale grunt, że pierwszy trening mam już za sobą :D

Najbardziej zmęczyłam się ćwicząc nogi albo może sztanga nie wiem jak robiłam C1 to już pod koniec nie mogłam za to po ćwiczeniach ze sztangą lało się ze mnie.

Zgodnie z planem jutro wolne a we czwartek Trening B :D już się nie mogę doczekać bo tam MC<3



Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-20 22:10:28

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-08-26 20:57:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10133
21/08/2013 DNT 2

Nie wiem jak wy ale ja cos nie mam spania. Dlatego też ułożyłam sobie miska na jutro-> czyli dzisiaj :)

Zastanawiam się czy mogę dzisiaj zrobić jakiś trening interwałowy ?? Czy skoro jest napisane, że Trening A wolne Trening B to tak ma być i już.

Niestety jutro będę rano głodna bo muszę iść zrobić badania krwi. Ale zapakuje sobie do pudełeczka moje śniadanie ( jajka, wasa, migdały) i zjem zaraz PO.




+ 3 l wody, 3 kawy, pomidory, brokuły, papryka, sałata

AAA no i motywacja musi być : ( tak troche abstrakcyjnie ale co tam, pomarzyć zawsze można)







Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-21 01:11:19
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anchy MISS SFD
Ekspert
Szacuny 181 Napisanych postów 2338 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72200
Witaj!
Też nie śpię jeszcze

fergi
[

Zastanawiam się czy mogę dzisiaj zrobić jakiś trening interwałowy ?? Czy skoro jest napisane, że Trening A wolne Trening B to tak ma być i już.




Wolne od treningu siłowego ale inna aktywność może być Np aero, spacer czy co tam lubisz Do wyboru do koloru
Powodzenia w zmaganiach!

Aha - no chyba ta czekolada mleczna to... ten tego... do wywalenia

Zmieniony przez - anchy w dniu 2013-08-21 01:44:11

Zmieniony przez - anchy w dniu 2013-08-21 01:44:41

Zmieniony przez - anchy w dniu 2013-08-21 01:45:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10133
Anchy dzięki za odpowiedź i powitanie! Widziałam Twoją przemianę i szczękę z podłogi zbierałam !!!!
Ta "miska" z czekoladą to było jeszcze PRZED teraz już jestem "czysta"

W takim razie jutro robie trening interwałowy na orbitreku:

2min rozgrzewki np. przebieżka z wymachami rąk , skłony , rozciąganie mięsni dwógłowych i czterogłowych UD , rozciąganie łydek.

30 sek truchtu i 10 sek sprintu ==> Jeden Interwał x5
na koniec rozgrzewka 1-2min podobna jak przed rozpoczęciem

całość maks 25 min

a na 18 idę na pilates bo to chyba dobre dla kręgosłupa?


Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-21 01:57:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anchy MISS SFD
Ekspert
Szacuny 181 Napisanych postów 2338 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72200
I tak trzymaj Fergi! Będę zaglądać i kibicować

Zmieniony przez - anchy w dniu 2013-08-21 02:55:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10133
Śniadanie o 14... nie ma to jak masakryczne korki !! Wyjechałam o 11 z zamiarem załatwienie wszystkiego w 30 min maks ! Niestety ..zdziwiłam się i to bardzo jak most którym miałam jechać na badania - zamknięty drogi w przebudowie = korek 1h ehh Moje plany nie zawierały jeszcze zajechania do ubezpieczyciela ale niestety mus to mus.

Na śniadanie zjedzone wasa 2 jaja 10 ml oliwy- wszystko zgodnie z założeniem dzisiejszej miski. + papryka, pomidory kok, kawa

Mam chyba zakwasy na górze ( chyba od sztangi no bo od czego) i nogi także chyba jest dobrze.

Dziewczyny, mam do was pytanie odnośnie tabletek anty ? Jakie badania robiłyście wczesniej ?? Ja zrobiłam morfologie, koagulogie, rozmaz krwi obwodowej, badania wątroby , poziom cholesterolu i glukozy, tarczyca. Coś pominęłam ?? Planuje jeszcze zrobić czynnik V leiden i aktywność antytombinową osocza ale troche drogie te badania bo 370 zł. Aaa no i wcześniej cytologie i usg ginekologiczne xD.

Wszystkie porady/uwagi/ doświadczenia mile widziane :)

Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-21 14:30:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słuchaj, a pytałaś lekarza, czy możesz wykonywać ćwiczenia zwiększające ciśnienie wewnątrzczaszkowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10133
Pytałam czy mogę ćwiczyć siłowo. Powiedział, że muszę się obserwować ale, że jestem już zdrowa. Miałam ostatni rezonans w maju i NIC tam nie było.

Następny rezonans w grudniu/ styczniu równy rok po operacji.

Źle albo raczej dziwnie się czuje w momencie skakania/biegania i kładzenia głowy na płasko ale tutaj chodzi o to, że jak mi to wycieli no to tam się nagle zrobiło miejsce i to się wszystko teraz tam na nowo "układa" plus to był móżdżek także odpowiedzialny za koordynacje itd.

Raz jak sobie zapomniałam, że nie mogę machać tak głową na lewo i prawo bo mi niedobrze i mam wrażenie jakby mnie podłoga "przyciągała" było na basenie jak płynęłam ... kraulem xD

HMM i teraz tak pomyślałam, że trening interwałowy to tak średnio dla mnie.. żeby nie było jak z kraulem xD Aerobowy będzie chyba za to okej.

Martucca a co myślisz o mojej misce? Jest w miare okej ? Czy zmienić rozkaład/kcl/produkty?


O JA PIERDYKAM= Interwał?!

Nie wiem.. to chyba tak nie wygląda..?! Trening interwałowy? Zrobiłam tak: rozgrzewka 2 minuty, 5 interwałów- 30 sek 10 sek sprint ---> na orbitreku obciązanie tak 4 kreski w górę. Cały treningo uwaga 10 min

NIE NO MUSIAŁAM COŚ ZROBIĆ NIE TAK:
- miałam mroczki po
- serce miałam w gardle
- lekka kolka
- niedobrze mi
- lekki pot + jestem czerwona

Ale 10 min i tyle?!
tętno na koniec 142

DT /22.08.2013/ 3 dzień

jutro muszę iść pomóc mamie w pracy bo jej "sekretarka" ma 2 dni wolnego także miseczka przygotowana na wynos ( indyk, kasz oliwa ładnie przygotowny z tego bełt<3 ale wygląda smakowicie)

Trening B.-PYTANIE - powiedzcie mi proszę bo mam 2 serie x15 i jak to jest ja robie od razu 2 serie czy 1 seria wszystkie ćwiczenia i potem 2 seria wszystkie ćwiczenia ?? Bo teraz jakoś o tym pomyślałam -_-
trening planuje koło godziny 15 jak skończę pomagać. ( rzeczy już spakowane)

Czytałam, że po treningu ww proste najlepiej plus białko. Jednak czy na moim etapie albo stopniu wtajemniczenia też takie coś zastosować? Np. że w dni treningowe po treningu banan + białka jajka

MISKA:






Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-22 01:01:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anchy MISS SFD
Ekspert
Szacuny 181 Napisanych postów 2338 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72200
fergi


Trening B.-PYTANIE - powiedzcie mi proszę bo mam 2 serie x15 i jak to jest ja robie od razu 2 serie czy 1 seria wszystkie ćwiczenia i potem 2 seria wszystkie ćwiczenia ?? Bo teraz jakoś o tym pomyślałam -_-
trening planuje koło godziny 15 jak skończę pomagać. ( rzeczy już spakowane)



Czytałam, że po treningu ww proste najlepiej plus białko. Jednak czy na moim etapie albo stopniu wtajemniczenia też takie coś zastosować? Np. że w dni treningowe po treningu banan + białka jajka






Ad 1. Robisz zadane serie danego ćwiczenia i przechodzisz dalej. Ćwiczenia oznaczone B1,B2 czy C1,C2 wykonujesz w parach czyli np B1-przerwa-B2-przerwa-znowu B1-przerwa-B2 i przechodzisz do C.

Ad 2. Raczej wszystkie dziewczyny na początku jedzą normalne zbilansowane posiłki. Ja tak robię

Zmieniony przez - anchy w dniu 2013-08-22 06:19:22

Zmieniony przez - anchy w dniu 2013-08-22 06:36:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10133
Anchy dzięki za wytłumaczenie.

B1. Wyciskanie sztangi stojąc- jak coś takiego wygląda..? stoje na lekko ugiętych nogach? sztanga z tyłu ?

ehh

tak?:



Martwy ciąg coś takiego czy niżej mam zejść z sztangą?


Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-22 13:35:21




Zmieniony przez - fergi w dniu 2013-08-22 13:38:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3114
Dopóki ci nikt nie podpowie polecam filmiki na youtube z wykonywanymi ćwiczeniami np z K**. Najlepiej patrz w komentarzach czy nie jada techniki w filmiku - wtedy weź inny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Entliczek, pentliczek, szczuplejszy Czajniczek

Następny temat

Co zrobić z wielkim brzuchem pomimo chudości?

Wiecej