SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DO WSZYSTKICH CO O TYM SADZICIE

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2285

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
POPRAWIŁEM REKORDY MAM TERAZ REKORD NA PRZYSIAD 120KG W MARWYM CIAGU WZIOŁEM 120KG ALE MOGE WZIAC 125KG TYLKO NIE PRUBOWAŁEM ALE RACZEJ JESTEM PEWNY ZE MI SI UDA MAM LAT NIECAŁE 16 I NA KLATE CISNE 100KG MAM JAKIES SZANSE NA ZAWODACH CZY RACZEJ NIE ??

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI POZDRAWAIAM RALF
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Póki to przeglądam to na szybkiego odpowiem: powyższy schemat wymysliłem chcąc zilutrowac wzrost obciążenia w poszczegolnych tygodniach. Oczywiście, że istnieją schematy i każdy lepszy zawodnik swiata przedatawia inny schemat, który akurat jemu odpowiada lub jemu służy. Dlatego najlepiej nie kopiować a zanalizować dany plan treningowy i dla siebie zaplanować wyłącznie pod kątem swoich możliwości treningowych oraz słabych i mocnych punktów. Kopiowanie wszystkiego co się czyta lepsze jest niż trening bez planu (piszę to dla początkujących), ale najlepeij dostosowac go do siebie. Np. wyczerpująca praca może wrcz uniemożliwić wykonanie ciężkiego planu a wyniki nie będa tak oszałamiające jak u zawodnika z dużymi możliwościami regeneracji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Wszystko teraz zależy ile ważysz. Jeśli jesteś w niskich kategoriach - 52-60 kg, to próbuj na młodzikach. Jeśli więcej, to dużo będzie zależało od zawodów - czy trafisz na "dziurę" w kat. wagowej. Niezależnie od tego - STARTUJ!

Z tego co napisałeś wynika, że sporo możesz poprawić w swoich wynikach w przysiadzie i martwym ciągu.
Zgrubne proporcje pomiędzy przysiadem a wyciskaniem a martwym ciągiem mają się jak 3 : 2 : 3. Czyli 1,5 : 1 : 1,5.
Zatem gdybyś potrenował siady i ciągi z takim zaangażowaniem jak wyciskanie
powinieneś w szybkim czasie dojść do 150 kg w siadach i ciągach. A to już byłoby coś.

Poza tym start na zawodach to duże przeżycie dla każdego zawodnika. Jeden mobilizuje się i podniesie duzo więcej niż na treningu, drugi - przeciwnie - wypala się psychicznie i obniża swoje loty. Nie sprawdzisz tego zanim nie wystartujesz. A lepiej zaczynać od walki o niską stawkę. Sam start na zawodach to też rodzaj specyficznego treningu jakiemu poddajesz swoją psychikę i ciało - w ciągu 2-4 godzin musisz wykonać trzy boje na maksimum swoich nożliwości, musisz walczyć z rywalami.
Jest to też weryfikacja swoich umiejętności technicznych w poszczególnych bojach. Dla niektórych zawodników jest to bariera nie do pokonania na pierwszych zawodach.

Dlatego startując na pierwszych zawodach postaw sobie tylko jeden cel: zaliczenie jak największej ilości podejść - po 3 w każdym boju, w sumie 9 podejść. Będziesz wiedział jak masz się przygotować na następne zawody pod względem technicznym i psychicznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1168 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30590
Szanse ma KAZDY !
Zalezy o jakie ci chodzi zawody :) jesli o Trojboj silowy
To jak na twoj wiek i wage wyniki sa bardzo przyzwoite
Najlepiej zapisz sie do jakiegos Klubu , ktory prowadzi ludzi od najmlodszych lat , tam naucza cie prawidlowej techniki itp ,
W tym sporcie jest wazne aby zaczac od najmlodszych lat ...
Pamietaj sila + technika = sukces
Pozdrawiam ...


Jesli ta Wypowiedzia pomoglem ci w Jakis Sposob Kliknij Myszka w dolnym Prawym rogu na napis "ZNAWCA W DZIALE"

Sztuka zycia polega na tym by Umierac Młodo ... Ale tak Pózno jak to tylko mozliwe ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WAZĘ OK 67 KG TRENUJE NA SIŁOWNI W ZABRZU NA COLOSEUM OD 8 MIESIECY A WCZESNIEJ W PIWNICY JAK POWIENEM ZACZAC TRENING NA MARTWY I PRZYSIAD ZEBY COS Z TEGO POSŻŁO SŁYSZAŁEM ZE ZAWODY MAJA BYĆ NA SLAKU MIEDZY KWIETNIEM A MAJEM CZY POPRAWIE COS DO TEGO CZASU JA SIE BEDE STARAŁZ WSZYSTKICH SIŁ TYLKO JAK ZABRAC SIE ZA TE NIGI JAK WYROBIC IM WIEKSZA SIŁE W MARTWYM TESZ OCZYWISCIE


DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI POZDRAWAIAM RALF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1168 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30590
poszukaj w zabrzu KLUBU zajmojacego sie TROJBOJEM silowym , tam cie wlasciwie pokieruja teraz to sobie krzywde zrobic mozesz ...
I tak jesli chcesz wystartowac w zawodach musish byc zrzesony w jakims Klubie

Jesli ta Wypowiedzia pomoglem ci w Jakis Sposob Kliknij Myszka w dolnym Prawym rogu na napis "ZNAWCA W DZIALE"

Sztuka zycia polega na tym by Umierac Młodo ... Ale tak Pózno jak to tylko mozliwe ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Jak zaczniesz z kopyta trenowac ze wszystkich sił to nic z tego nie wyjdzie! Zajedziesz się zanim wystartujesz zna zawodach. Musisz nauczuć sie prawidłowej techniki, a dopiero poźniej trenować na siłę. Złe nawyki trudno wyelominować. Lepiej uczyć się od początku prawidłowo.

Jeśli chodzi o technikę wykonania - przypatrz się zawodnikom w topiku:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=53981
opis wykonania ciągu i błędów znajdziesz w topiku:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=55423
Opis błędów w wyciskaniu znajdziesz pod:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=51475

Opis przysiadu zrobi Verona, jak wróci z Himalajów.

Jak jesteś z Zabrza to możesz wystartować w Mistrzostwa Śląska. Nie wiem kiedy, ale pewnie ktoś zna ternmin i go poda w tym dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DZIEKI DZIEKI TYLKO JESZCZE TAK BEDE ROBIŁ NA PRZYSIAD PO 3 POWTÓRZENIA A NA MRTWYM TAK SAMO I PO 4 SERIE NO I RESZTA CWICZEN TESZ TAK MAX PO 5 POWTÓRZEN MASZ JAKIES PROPOZYCJE ZEBY ZWIEKSZYC SIŁE NÓG A NIE ZMIENIAJAC PLANU BO JA CWICZE 4 DNI I DIZEN PRZERWY TAK MI SIE CWICZY NAJLEPIEJ I MAM NADZIEJE ZE POPRAWIE TE REKORDY A CZY NA TAKICH ZAWODACH DO LAT 17 JEST DUZO TAKICH W MOIM WIEKU I ILE TAK PRZEICIETNIE STARTUJE ZAWODNIKÓW JAK BYŚ MÓGŁ TO NAPISZ JA IDE NA SIŁKE NARAZIE

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI POZDRAWAIAM RALF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Musisz systematycznie zwiększać obciążenie z tygodnia na tydzień i tak manewrować objętością treningu, żeby to osiągnąć, np.:
1 tydz. 80 kg: 4,4,4,4 - ilość powtórzeń w każdej serii
2 tydz. 85 kg: 3,4,3,4
3 tydz. 85 kg: 4,4,4,4
4 tydz. 90 kg: 3,3,3,3
5 tydz. 90 kg: 3,4,3,4
6 tydz. 95 kg: 2,3,2,3
7 tydz. 95 kg: 3,3,3,3
8 tydz. 100 kg: 2,3,2,3
9 tydz. 100 kg: 2,3,2,3
10 tydz. 105 kg: 2,1,2
11 tydz. 105 kg: 2,2,2
11 tydz. 110 kg: 1,2,1
12 tydz. 115 kg: 1,1
13 tydz. sprawdzian: 110: 1, 115: 1, 120: 1.

Oczywiście i obciążenie, i powtórzenia trzeba do siebie dostosować, bo idealnie nie uda ci się treningu przeprowadzić. Ale taka jest zasada ogólna, do której trzeba się zastosować. W ten sposób zachowasz swój plan treningowy i jednocześnie zwiększyć się w bojach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Zawsze mnie zastanawiają serie 4,3,4(l. powt.).Dlaczego tak układają sie powtórzenia?

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za***iscie przejde na cos takiego ale zaczne od wiekszego obciazenia bo z 80kg ja robie 10 powtórzen a to zaduzo a przy 3 nawet nie poczuje
i z ciągiem mam robic tak samo czy inaczej ???

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI POZDRAWAIAM RALF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak robisz serie o powtórzenia w taki sposób rozwijasz lepiej siłe a w pierwszej seri robisz mniej powtórzen a w czwartej wicej i wydaje mi sie ze wtedy musisz włozyc w serie duzy wysiłek fizyczny co powduje wzrost siły poniewaz powtórzen jest mało a są bardzo meczace
tak mi sie wydaje 96-)

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI POZDRAWAIAM RALF
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a co z rozpietkami?

Następny temat

Sesja Zdjeciowa z Pudzianem :)

WHEY premium