SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DO POCZĄTKUJĄCYCH cz. II

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
Trening "umysłu" został już opisany, teraz przejdzmy do treningu ciała.
"Młodzi" kulturyści (mam tu na myśli staż treningowy) pragną jak najszybciej upodobnic się do nieco bardziej doświadczonych kolegów. Zaczynają nieżadko w dość ostrym tempie, heh sam tak robiłem. Czasami stosują programy które skopiowali żywcem od mistrzów kulturystyki. Jest to błąd. Trening kulturystyczny rygorystycznie powinien być stosowany etapami. Na początku treningów trzeba trenować stopniow, z czase będzie się zwiększać wytrzymałość, siła i masa mięśniowa. Ale do tego potrzeba cierpliwości i samodyscypliny.
Na początku należało by się w miarę zapoznać z atlasem mięśni, poznać jaką funkcję spełniają główne mięśnie. Należy wiedzieć co chce się osiągnąć. Z czasem stawiać sobie coraz większe cele.
Na początku dobrym rozwiązaniem jest trening obwodowy.
Należy skupiać się na podstawowych ruchach i nad wykonywaniem ich poprawnej techniki. Jeżeli cos niewychodzi to niemożna się denrwować i poddawać, kulturystyka nie jest łatwym sportem. Wszystko przychodzi z czasem i przez systematyczny trening. Nie można się bać pytać, wręcz przeciwnie nalezy to robić jeżeli się czegoś nierozumie, należy wiele czytać, doskonalić się.

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Mam wiarę w siebie. To jedna rzecz , którą posiadam. A kiedy masz wyrazną wizję czegoś, dojdziesz do celu" - Austriacki Dąb.
--Shin--

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
Dobrym rozwiązaniem podczas treningu kulturystycznego jest również ćwiczenie na powietrzu, mam tu na myśli takie sporty jak: bieganie, koszykówka czy pływanie. Rozwijają one mięśnie, których niewidać a są równie ważne, a ponadto wzmacniają organizm i zwiększają wytrzymałość, moim zdaniem rozwijanie się wszechstronnie jest dobrym rozwiązaniem.


Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Mam wiarę w siebie. To jedna rzecz , którą posiadam. A kiedy masz wyrazną wizję czegoś, dojdziesz do celu" - Austriacki Dąb.
--Shin--

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
za to ostatnie - sog

zawsze powtarzam, ze samo cwiczenie na silowni to dopiero polowa sukcesu. Rozwinięcie sprawnosci ogólnej jest równie wazne. Chyba że chce się być jak żelbetonowy kloc, i nie umieć wykonac najprostszego ruchu dokładnie i zgrabnie. O jakichś wyższych umiejętnościach gimnastycznych nie wspominam. Niestety wielu w pogoni za "masą" boi się nawet wyjść na spacer, żeby nie zuzywać energii... no comment

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych"
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Jasne4-tutaj odsyłam do Baszanowskiego i "ogólnorozwjówki".Pozdro/

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
no stara paczka była dobra, kiedyś trenowano nietylko na mięśnie, liczyła się szybkosć, siła, sprawność.
Obecnie też jest pary światowej sławy kulturystów, którzy uprawiają dodatkowo sztuki walki, fajna sprawa

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Mam wiarę w siebie. To jedna rzecz , którą posiadam. A kiedy masz wyrazną wizję czegoś, dojdziesz do celu" - Austriacki Dąb.
--Shin--

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
No dobra powracając do tematu, wyjście na dwór jest dobre m.in. z dwóch powodów, pierwszy został przedstawiony nieco wyżej, dugim jest to iż te wypady na powietrze są niczym innym jak formą aerobów. Niektórych nudzi jeżdzenie przez pół godziny na rowerku na siłowni, to prawda niejest to zbyt ciekawe, dlatego gdy tylko jest pogoda należy wylecieć na podwórko i pograć w kosza albo pojezdzić na rowerze, przy drugim niezłym wyjściem jest pomoc ze strny wolkmena bądz dyskmena, dobra muza umija czas, a nieco ostrzejsza dopinguje do ostrej jazdy. Na siłce również wskazane.
Kończąc temat treningu na powietrzu, powiem jeszcze tyle, że to wszystko pomaga zachować odpowiednią sylwetke i pomaga w spalaniu tłuszczu.
Heh, chyba troszke zakręciłem.

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Mam wiarę w siebie. To jedna rzecz , którą posiadam. A kiedy masz wyrazną wizję czegoś, dojdziesz do celu" - Austriacki Dąb.
--Shin--

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
A tutaj znajdziecie kilka słow o dotlenieniu:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=31561

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
warto przeczytać

Szkoda ze kulturystyka jest sportem pomijanym , niezapominajmy również o ludziach którzy to zaczeli!!!

"Mam wiarę w siebie. To jedna rzecz , którą posiadam. A kiedy masz wyrazną wizję czegoś, dojdziesz do celu" - Austriacki Dąb.
--Shin--

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel-Masa (Rozpiszcie Trening)

Następny temat

Obwód klatki ...

WHEY premium