SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DO HANSA!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 25999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zapisałem się na siłownie tydzień temu. moim głównym celem jest poprawienie jumpaa gośc z siłowni mówi mi ze jestem za młody na ćwiczenia z dużymi cieżarami.Możesz mi doradzić jakie ćwiczenia w siłowni mozna wykonywać a wyskok i ewentualnie z jakim obciążeniem?
W kazdym razie ja robię uginania ud na 2głowych i 4głowych
3serie po 20 z dość dużym obciążeniem,
wznosy na 2łydkach z 50kg sztangą na plecach i przysiady z obciązeniem, ale nie wiem czy da mi to cos na jumpa.
tak więc pomóz mi!
pozdro, kulek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na każdej wysokości pakuje z dwóch rąk. a boisko mnie nic niekosztowało :) kosz z usa , a beton żule za browar wylali, tylko farbe na linie kupić musiałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 980 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12873
Witam ja tez cwiczyłem i cwicze skike na siłce. Kiedys hans przesłał mi trening po którym osiągnałem 75 dosieżnego i ciagle(powoli i stopniowo) rosnie :) oto ten trening
" ================
Ja robiłem ostatnio następujący plan:
*podczas rozgrzewki zadbaj o dobre rozgrzanie grzbietu ( wznosy tułowia
na skrzyni ) no i dobre rozgrzania i rozciągnięcie nóg
*przysiady - duża liczba powtórzeń spowoduje rozrost nóg , ale to dla
nie przeszkadzało , niewiem jak Tobie. Kiedy robiłem 4x12 to nogi rozrosły
się o 3cm w miesiąc. Ideałem byłaby sytuacja w której zwiększasz siłę nóg bez
znacznego przybrania na wadze. Gdy schudłem 4kg ( z 92 do 88 skakałem aż
miło ) Jeśli chcesz zwiększyć dynamikę to po dwóch seriach
rozgrzewkowych 7-6 powtórzeń ) zrób coś takiego : 5/4/3/2/1x ( liczba powtórzeń w
poszczególnych seriach ) lub 5/3/2/1/1x ( tu też będzie widoczna poprawa
siły ).
*wyskoki z pół przysiadu - rozrurzniasz zapewne półprzysiad od pełnego
przysiadu. Tak więc wyskoki z półprzysiadu wygląda następujaco: z gryfem
na karku wykonujesz półprzysiad z tym że nieschodzisz tak nisko jak do
półprzysiadu ( przysiad jest krótszy o 5-10cm ) , a następnie prostujesz
dynamicznie kolana i wybijasz się do góry , opadasz i powtarzasz
zdarzenie.
Na początek zrób serie piramidowe w 1-szej serii 12 powtórzeń , w 2-ej 10 ,
w 3-ej 8x , w ostatniej 6x. Gdy oswoisz sie z ciężarem możesz zakładać
większe ciężary . Ja w szczycie formy potrawiłem wykonać 5 wyskoków z
100kg
sztangą na karku. W tym ćwiczeniu postaraj się o pas z pianki ( lepiej
przylega ) i o cos pod kark bo może trochę gryf wrzynać sie w kręgosłup.
*wyskoki pięty do pośladków - podczas wyskoku staraj się dotknąć piętami
do pośladków. Tutaj robisz 4x10-12 powtórzeń w serii. Inny warian to
wyskoki ,w których podciągasz kolana do klatki piersiowej. Możesz wymieniać te
dwa ćwiczenia co każdy trening.
* zabawy ze skrzynią - różne wyskoki , przeskoki wstępowania na dwie części
skrzyni. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć więcej na temat tej skrzyni - pisz.
* wspięcia na łydki - uważam że najlepsze na łydki są superserie , ale
zwykłe serie też wystarczą ( po superseriach możesz mieć problem z
graniem przez 2dni tak łydki bolą ). Zrób 3-5 serii po 20powtórzeń dowolnego
ćwiczenia na łydki. Możesz zrobić wspięcia na łydki stojąc , ale jeśli nie
możesz utrzymać równowagi polecam wspięcia na łydkownicy , ale jeśli niemasz
do niej dostępu , to najlepsze będą wspięcia siedząc ze sztangą na kolanach."
Życze powodzenie i postępow

NiE mA oBiJaNiA cZaS sIę WzIąŚć Do PaKoWaNiA !

PZDRAWIAM. MrBUBU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki bubu. uważam jednak ze jesteś jeszcze troche za młody. za dwa podrzuce coś ciekawe ok ? może coś wymyśle ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema!
Jestem zupełnie zielony w sprawach wyskoku dosięznego a tutaj widze mase profesjonalistów. Nie marzy mi się wiecej niż te 75 cm ale naczytalem tych artykółów i nie mam pojęcia od czego zacząć.
Hans jak znajdziesz chwile poradź mi jak powinien wyglądać sensowny program na zwiększenie dosiężnego tak na początek. Bubu zaproponował ćwiczenia i ilości powtórzeń ale jak to rozplanować w tygodniu bo przecież wszystkiego codziennie nie można machać. Hans jakbyś mi dał jakieś wskazówki co i jak będe cholernie wdzięczny. Jak nie to chociaż powiedzcie mi ludzie jak sie dostać do Archiwum?!!! Trzeba zapłacić ten abonament czy co?
Hans tak już poza tematem to nie masz żadnych kontuzji kolan i achillesa po takich forsownych treningach? I jeśli rzeczywiście masz 355 cm w ataku w siate to nie chcialbym cie mieć na bloku.... Też gram sporo ale ostatnio wyraźnie straciłem skoczność i dynamike i nie wiem co z tym zrobić. Szukam ratunku w poprawieniu skoka, poradź coś jak możesz!!!
Sory że tyle nadrukowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Wielkie dzieki bubu, jezeli mozesz to naskrob cos o cwiczeniach na skrzyni. Aha, te wyskoki z polprzysiadu robić z samym gryfem?I ile razy w tygodniu mam robic taki
trening? I po ilu treningach będą widoczne efekty?
Sorry że tyle pytam ale poprostu nie jestem jeszcze zawodowcem.
pozdro, kulek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 980 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12873
Witam
Poczatkowo mozesz robic z samym gryfem, zeby nie zaczynac od razu od wielkich ciezarów bo to nie oto chodzi, a po drugie twoje stawy moga niezdazyc sie przystowac do duzych przeciazen i moze byc kontuzja, a tego nikt nie chce.
Zabawa ze skrzyniami to moga byc rózne cwiczenia np: wskakiwanie obunóz na skrzynie lub na jednej nodze, to mozesz popisac sie wyobraznia. Wybierz sobie 2 cwiczenia na szkrzyni, moim zdanie to wystarczy. Ja na wiecej to nie miałem siły.
Ja robiłem taki trening 2 razy w tygodniu w poniedziałek i czwartek lub piątek(ale lepiej jest w czwartek), a efekty mozesz zbaczyc po tygodniu lub po dwuch, a nawet po jednym treningu. To wszystko zalezy od predyspozycji genetycznych i od tego czy cos juz cwiczyłes i w jakim stopniu bedziesz cwiczył na treningu oraz najwazniejsze jak bedziesz odpoczywał (chodzi tu głownie o wysypianie sie). U mnie bywało ze w tydzien poszło +5 cm a nastepnego tylko +1cm, bo miałem duzo nauki i źle spałem (znaczy sie za krótko i bywałem bardzo zmeczony). W takich momentach nie robiłem 2 trenigów tygodniu bo to by nie miało sensu i wystarczał mi jeden.
Życze powodzenia i daj znac o postepach, oraz jakby co to sie pytaj. Pamietaj opanuj dobrze technike cwiczen, a potem dopiero zwiekszaj ciezar.

NiE mA oBiJaNiA cZaS sIę WzIąŚć Do PaKoWaNiA !

PZDRAWIAM. MrBUBU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kulek13 - uwaząm że jesteś jednak za młody. ja zaczałem robić siłę pod koniec 2 klasy ogólniaka. moja rada : ganiaj sie duzo za piłką , dużo biegaj. możesz robić coś takiego :

*skipy : 3x(A+B+C) x 30-40m
*odcinki szybkościowe su. max. 5x 40-60m
*wieloskoki 5x10-skok L-P + 5x5-skok L-L + 5x5-skok P-P
*rozbieganie 5x80m ( rytmowe )

moody - poczekaj chwile, po świetach podrzuce coś gotowego i fajnego ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mrbubu: dzieki za radę efekty widac zrobilem dwa treningy które mi poleciłeś dożuciłem cos od hansa i już skaczę na wysokość 68 a skakałem na 63-65.jeszcze raz dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja ciągle będe obstawał za tym ze jesteś jeszcze za młody ! chłopie masz ledwie 14latek. mam kumpla w twoim wieku i on o siadach nawet niemyśli! sam zaczałęm siłe na nogi w wieku 17lat ale i wtedy poprzedzona była ona 6 latami gry w kosza i 2 lata strenowałem skoki ( w dal i 3skok ). byłem wysportowany i troche ważyłem 80kg przy 185cm wzrostu. a jednak trener i tak ostroznie dozował mi obciążenie na sztandze, z rozwagą dobierał ćwiczenia. jestem za to mu wdzięczny. Tobie po raz kolejny powtarzam : zostaw sztane na dwa lata. zajmij się lekką , dużo biegaj , ganiaj się za piłką, pływaj. Naprawde w Twoim wieku możesz sie rozwijać bez siłowni. Masa własnego ciała Ci w zupełności wystarczy!Rusz głową. Siady na jedna nogę, podciągania na drązku , brzuszki , pompki, wieloskoki... Może teraz jesteś zadowolony z efektów ćwiczeń ze sztangą, ale zobaczysz przyjdzie taki czas ( moze za miesiąc , może za rok ) że będzie coś nie tak i wtedy dopiero zdasz sobie sprawe ze swoich błędów. Ale na powrot będzie juz za późno...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hans może a raczej chyba napewno masz racje bo pytałem się o to trenera i powiedział mi tak samo. Czy mógł byś mi stworzyć jakiś plan treningowy ze wszystkimi tymi ćwiczeniami z obciążeniem ciała? Czy mogę dodać do tego sztangielki?Sorry że o tyle pytam a jestem w tym całkiem zielony.
pozdro , Kulek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aha i ile razy w tygodniu mam robić trening?
myslisz że w ciągu 3-4 miechów z tym treningiem a jump zwiększy się o jakieś 7 -10 cm?
wcześniej nic nie robiłem na jumpa oprócz kilku ćwiczeń
teraż mam 58cm, we wcześniejszy artykulw był błędzik.
A tak z ciekawości :
jakiego miałeś jumpa w wieku 13 lat?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plywanie inaczej:)

Następny temat

szpagat

WHEY premium