SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DOSHINKAN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
Wiem że to szkoła karatedo, ale nic pozatym.Wiecie wy coś o niej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
http://www.google.pl/search?q=DOSHINKAN &hl=pl&lr=lang_pl&sa=X&oi=lrtip8 

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
Dzieki Olo wiem do służy wyszukiwarka.

A ktoś z was może miał z tą szkołą, lub z ludźmi w niej ćwiczącymi styczność?
Macie moze jakies zdanie lub opinie na jej temat???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 155


Witam
Moge sie co nieco wypowiedziec o szkole doshinkan w warszawie na sgh. Doshinkan to bardzo tradycyjna szkoła karate , trening jest bardzo rózny w porównaniu z innymi stylami. Z tego co sie orientuje to tam nie ma chyba sparingów wogule albo sa od czarnego pasa, głownie to sa cwiczenia fizyczne z elementami samoobrony i kata. jest bardzo fajna atmosfera na treningu i treningi sa darmowe wiec kazdy moze pocwiczyc, trzeba sie tylko spytac o zgode prowdzącego. ja tam chodze dodatkowo zeby sobie jakies stare kata pocwiczyc itd ale jesli szukasz czegos do samoobrony to sie zawiedziesz. Tam głownie jest to rekreacja. Bardzo trudne sa kata o wiele trudniejsze niz w karate japonskim. Ogólnie jest fajnie ale tylko jak dodatek do tego co juz cwiczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 996
".... głownie to sa cwiczenia fizyczne z elementami samoobrony...."

"... jesli szukasz czegos do samoobrony to sie zawiedziesz...."

no piękne, kurnać, piękne


"...Bardzo trudne sa kata o wiele trudniejsze niz w karate japonskim..."

Co to kurde, MATRIX jakis czy co??? Do tego za darmo.
Sekta jakaś pewnie.
Salem alejkum.
Duduś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 155
Nie sekta to żadna nie jest, trening są jak powiedzialem fajne, tylko tam wiekszosc uczniów t studenci którzy chcą zaliczyc w-f. I myśle ze intruktorzy zdaja sobie z tego sprawe. Napewno sami duzo umieją, ale nie uczą już walki, ja przynajmniej nigdy nie widziałem tam żadnego sparingu , było tylk coś jak Kihon ippon kumite ale nic wyżej, oraz cwiczenia jakiś chwytów czasem rzutu. cwicza też kobudo. Sporo jest kata z róznych stulów, z shotokanu, goju, Shito ryu itd. Jak mówiłęm jak ktoś chce soie pochodzić dla kata i kondycji to ok, ale ani kumite ani jakiejś pożadnej samoobrony tam niema
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
timek23: Bardzo trudne sa kata o wiele trudniejsze niz w karate japonskim.
-----------------
Hmmm. Doshinkan to chyba wlasnie karate japonskie. Tyle ze nastawione wylacznie na kata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 155
WIesz co dokładnie to nie wiem, kiedys sie zapytałem senseia jakie to jest karate i on mi odpowiedział ze kiedysteż sie zapytał twórce tego stylu o to a tamten mu odpowiedział ze nie wie , nie zastanawiał sie nad tym bo trenwał po 10 godzin dziennie i nie miał już siły na myślenie

Fakt tam jest chyba wyłącznie nastawiene na kata i cwiczenia ogólnorozwojowe, bo żadny sparingów tam nie widziałem, słyszałem tylko od kolego który ma w doshinkanie 2 dan ze na czarny pas sie walczy . ja tam wpadam tak towarzysko wiec w temacie sie nie orientuje bardzo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1
ja trenuje doshinkan od wielu lat i teraz wlasnie zobaczylem pytanie i odpo-dopowiedzi na temat ktory jest mi dobrze znany, wiec chcialbym sie dolaczyc do wypowiedzi, choc "starych" ( pisane sa dwa trzy lata zanim ja je przeczytalem)ale nadal mozliwych do przeczytania gdy sie uzywa wyszukarki na temat karatedo doshinkan:
przede wszystskim wsrod tych co cwicza nie mowi sie o doshinkanie inaczej niz karatedo doshinkan
karatedo rozni sie od karate tym malym rozszerzeniem pojecia na koncu:
chodzi nie tylko o trening "umiejetnosci bijatyki" ale tez i rozwoj czlowieka w calosci, jako istoty ludzkiej, (nie studenta, czy robotnika, nie anglika czy polaka nie muzulmana czy chrzescijanina nie geja czy hetero, faceta czy babki itditd, ale czlowieka jako istoty ludzkiej)
co do tego na czym polega samoobrona musze przyznac ze troche przychodza mi na mysl lata gdy nie mialem jeszcze wasow...jednak juz wtedy nie myslalem ze sparing moze jej nauczyc. Moze jedynie dac zlych nawykow i skrzywic psychike. Jesli sie jest w stanie cwiczyc sparing czy kumite itp tak by nie nabrac zlych nawykow i nie zaczac blednie myslec, trzeba byc na tak wysokim poziomie ze nie potrzeba cwiczyc kumite ani sparingu.
To dobre dla tych co chca sie oszukiwac i zyc iluzja.
Oczywiscie nie mamy zadnych regul zabraniajacych udzialu w zawodach, i mozemy w nich brac udzial, ale mysle ze niewielu jest takich ktorzy mysla ze zdobywajac medal sa lepsi. No i osobiscie musze dodac ze wysilek wlozony w zdobycie medalu jest taki kosztowny, ze moze lepiej poswiecic ta energie na rozwoj prawdziwego siebie?
Co do kata ktore tak chetnie trenujemy to zawieraja miedzy innymi przeciez wlasnie wszystkie podstawy technik i mozna je wykorzystac do samoobrony "recznej", ale przedewszystkim kata siegaja w "wyzsze swiaty" , "wznosza sie ponad plan fizyczny".
(mam nadzieje ze nie potraktujecie tego jako bredni sekciarza ale zastanowicie sie nad tym....
Wreszcie : czym jest walka? Gdzie sie zaczyna i gdzie sie konczy? Moze powiem ze najwieksze zwyciestwo to te ktore sie wygrywa bez "walki"(tj. konkretnie chodzi mi o te czesc walki ktora mozna by nazwac rekoczynem).
No i jesli ktos bylby zainteresowany to obecnie jest sporo o karatedo doshinkan na internecie. Najlepsza chyba jest strona glowna, bo "oficjalna", czyli zatwierdzona przez obecna glowe karatedo doshinkan, hanshiego 10 dan N. Ichikawa
www.doshinkan.com/
polecam i zapraszam
renshi Kakusei Jurek

renshi kakusei jurek
karatedo doshinkan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
karatedo to droga serca przynajmniej według mnie jest lepsze od szotokanu i bardziej brutalne przez wprowadzenie rzutów karate to nie stanie w miejscu kopnięcia i machanie rękami ,,ciało zrobi to co wymyśli głowa" sparingi typu spotkanie rąk do niczego nie prowadza na ulicy przeciwnik nie wykona określonych ruchów w tym sporcie trzeba myśleć i tego uczy doshinkan tego uczył isao ichikawa tego uczy hanshi tego uczą renshi

roku kyu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15874
mozesz rozwinac mysl "karate do jest droga serca" ?

Napisałes "sparingi typu spotkanie rąk do niczego nie prowadza na ulicy przeciwnik nie wykona określonych ruchów" to jak to wkoncu jest bo przeczytałem na stronie www.doshinkan.pl nastepujące zdanie
"Karatedo Doshinkan oferuje każdemu możliwości indywidualnego rozwoju. Nie ma tu współzawodnictwa oraz sparingów sportowych"

Napisales tez ze jest lepsze od shotokanu, skad wiesz ze twoj styl jest od jakiegos lepszy skoro nie konfrontuje sie z innymi?

Zmieniony przez - 410 w dniu 2008-11-10 01:37:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

O so chozi??

Następny temat

Trener MuayThai z Tajlandii w Polsce !!!

WHEY premium