SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA TŁUSZCZOWA WG ROBERTA KIESZA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Robert Kiesz to brązowy medalista Mistrzostw Polski 2003 w kategorii do 95 kilogramów.
Zapowiada się, że ten zawodnik w tegorocznym sezonie nie zamierza zniżać lotów.
Ma mu w tym pomóc między innymi dieta wysokotłuszczowa.

„Po zakończeniu udanego dla mnie sezonu 2003, w sierpniu ubiegłego roku postanowiłem nieco poeksperymentować z odżywianiem.
Mocno zaintrygowała mnie dość rewolucyjna dieta wysokotłuszczowa. Zdecydowałem się, że pójdę właśnie w tym kierunku.
Pierwsze trzy miesiące minęły mi na dopracowywaniu proporcji i doborze składników adekwatnych do moich predyspozycji.
Prób tych nie przeszły korzystnie zarówno tłusty twaróg, jak i sery. Najprawdopodobniej z racji sporej zawartości laktozy powodowały odkładanie się zbędnej warstewki tłuszczyku na moim ciele. Nie sprawdziły się również żółtka jaj, jako źródła tłuszczu. Metodą dalszych prób i błędów wyselekcjonowałem kilka składników „bazowych" i głównie na nich opierałem swoje menu.
Zaliczały się do nich mięso karkówki, gulaszowe mięso wieprzowe, golonka wieprzowa. Dwa razy w tygodniu wątroba wieprzowa. Raz w tygodniu ryba wędzona, najczęściej makrela. Piłem bardzo dużo wody. Około 10 litrów na dobę. Przyjmowałem także spore ilości L - glutaminy, której dodawałem do każdego posiłku po 5g.

Główne założenia mojej wersji diety wysokotłuszczowej, to:

- 4 kolejne dni ilość węglowodanów ograniczona do 60g. Jadałem je tylko w jednym posiłku. Były to płatki owsiane zjadane przed snem.
Przyjmowałem na dobę ok.300g białka i tyle samo tłuszczy.
Kaloryczność dobowa w tych 4 dniach kształtowała się na poziomie 4 - 4,5 tysiąca kcal.
Zjadałem w tym czasie 6 posiłków składających się głównie z 300 gramowej porcji mięsa (gatunki, jakie wymieniłem powyżej).
Ostatnim posiłkiem było 60g płatków owsianych na wodzie.
- W dniu piątym zwiększałem ilość spożywanych węglowodanów. Była to faza tzw. „ładowania", w której zjadałem 200 g węglowodanów nie ograniczając przy tym ilości tłuszczy i białek.
Menu ulegało w tym dniu zmianie.
Na śniadanie jadałem płatki owsiane. Do obiadowej porcji mięsa dodawałem pieczone ziemniaki. Na kolację już znów standardowa owsianka na wodzie.
Od czasu do czasu zjadałem także gorzką czekoladę, ale zachowując dobowe proporcje składników odżywczych.
Można zarzucić tej diecie pewną monotonię, ale dla mnie osobiście było to coś, co w pełni zaspokajało moje potrzeby i wymagania podniebienia. Na treningach nie brakowało mi siły i energii, zaś samopoczucie było co najmniej zadowalające.
Dodam, że stale kontrolowałem poziom tkanki tłuszczowej, a także wykonywałem ćwiczenia aerobowe w dawce 3 razy w tygodniu po 30 do 40 minut.

Co osiągnąłem dzięki diecie wysokotłuszczowej?

Myślę, że przede wszystkim nauczyłem się bardzo wiele o swoim metabolizmie. Dzięki wielu próbom poznałem jeszcze lepiej swoje ciało.
Udało mi się w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco poprawić ogólną muskulaturę. Ważę aktualnie około 105 kilogramów, a więc tyle samo, co na początku lipca ubiegłego roku.
Jednak patrząc w lustro mogę obiektywnie i bez przechwałek stwierdzić, że jest to 105 kg o znacznie wyższej jakości, niż przed 8 miesiącami.
Moja obecna forma pozwala mi z optymizmem myśleć o wynikach sportowych w tym sezonie.

Dla kogo dieta wysokotłuszczowa?

Z pewnością nie dla osób, którym brakuje samodyscypliny.
Minimalne błędy w planowaniu i realizacji tej diety,np. podjadanie węglowodanów kończą się efektem odwrotnym do zamierzonego. Budujemy wtedy masę tłuszczową zamiast mięśniowej.
Oczywistym jest także, iż nie każdemu służy tłuste jedzenie. Potrzebna jest zdrowa i poprawnie funkcjonująca wątroba i trzustka. Nie można zapominać o kwestiach smaków i indywidualnych gustów. Ta dieta może niektórym osobom zwyczajnie nie smakować.

Czy dieta wysokotłuszczowa jest dietą „tylko dla mistrzów"?

Może nie koniecznie dla mistrzów, ale z pewnością dla perfekcjonistów. Ludzi, którzy podchodzą bardzo poważnie do tego, co robią i są w stanie kontrolować swoje poczynania w 100%.

Obecnie realizuję ostatnią fazę przygotowań do sezonu 2004.

Po konsultacjach z trenerem i zawodnikami na obozie w Spale postanowiłem, że końcówkę przygotowań przeprowadzę bazując na diecie białkowo - węglowodanowej, gdyż prawdopodobnie będzie to dla mnie korzystniejsze.

W obecnej diecie bazuję na węglowodanach pochodzących z brązowego ryżu, kaszki kuskus i białkach z piersi kurzych. Uzupełniam to gotowanymi na parze warzywami. Najczęściej jest to zielona fasolka szparagowa.
Zjadam 6 głównych posiłków.

Dobowe proporcje składników odżywczych to:

- Około 500g białek, z czego 310g pochodzi z naturalnych produktów, 120 g z odżywek proszkowych i około 60 - 70g preparatów aminokwasowych (BCAA i aminokwasy proste)
- 220 - 120g węglowodanów (zależnie od mojego wyglądu)
- Tłuszczy unikam. Jedynym wyjątkiem jest 15 g oleju MCT dodawane do śniadania.

Oto mój aktualny rozkład treningów:

Każda grupa mięśniowa trenowana jest co 6 dni.

Dzień I - klatka i m. naramienne (przednie i boczne aktony)
Dzień II - grzbiet i tylne aktony m. naramiennych
Dzień III - bicepsy i tricepsy
Dzień IV - m. czworogłowe ud
Dzień V - m. dwugłowe ud i prostowniki grzbietu
Dzień VI - wolny
Dzień VII - jak dzień I
Dzień VIII - jak d
zień II
Itd., itd.
Pobudka codziennie o 4.45. Trening rozpoczynam o 6.00, zaś po siłowym natychmiast przechodzę do treningu aerobowego. Stosuję go 6 razy w tygodniu po 40 minut.

Suplementacja w tym okresie to:

HMB - 3 x 3g na dobę
BCAA przed i po treningu po 5g
Aminokwasy proste około 40 na dobę w porcjach po 10g na 30 minut przed głównymi posiłkami."
Glukozamina
HCA

Opracował Michał Sulewski
Publikacja „Kulturystyka i Fitness Sport dla Wszystkich"
1

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
Michail, ale ja przeciez nie prosilem o zadne foty...

Stwierdzilem tylko ze nie widze ani lydek, ani przedramion w programie Roberta...

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090


UWAGA - KLIKNIJ NA FOTO, BY ZOBACZYĆ JEGO DUŻY FORMAT !!!

FOTOGRAFIE WYKONAŁEM 24.03.2004 ROKU W KLUBIE JOANNY PIÓREK W ŁODZI

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090


UWAGA - KLIKNIJ NA FOTO, BY ZOBACZYĆ JEGO DUŻY FORMAT !!!

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090


UWAGA - KLIKNIJ NA FOTO, BY ZOBACZYĆ JEGO DUŻY FORMAT !!!

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 413 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6565
Robert dysponuje bardzo dużą masą, zdjęcia budzą respekt. Widać takze po artukuje, ze bardzo przykłada sie do swojego wyglądu. To zdanie w zupełności podsumowuje diete tłuszczową "Może nie koniecznie dla mistrzów, ale z pewnością dla perfekcjonistów."

btw.Michail dałbym SOGa ale karty do telefonu nie kupiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
no to ja za to dam

ale znowu zastanawia mnie, kolejny zawodowiec u ktorego to zaobserwowalem - czy Robert nie cwiczy lydek i przedramion?

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
dobre
1

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Sachem

hyhyhy- to Ci się udąło.
Może ja mam coś z oczami, ale Robert uchodzi za posiadacza NAJWIĘKSZCYH łydek w polskiej kulturystyce, a przedramiona-podczas treningu Roberta można policzyć na nich włokna mięsniowe...

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 413 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6565
Michali fajna reklama
Dla mnie Robert jest AŻ za duzy. Co niewątpliwie jest jego plusem bo budzi we mne respekt (może ja jestem taki mały, a możę to przez te pozycje na zdjęciach .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
no bo wlasnie nie widac tych miesni w rozpisce treningowej...

a swoja droga - wiem, ze juz gdies bylo, ale nie che mi sie wyjatkowo szuka: ile wzrostu ma robert?? bo przy takiej budowie, to albo jest mega knypkiem, ale czarodziejem ze wazy tylko 95kg

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
male sprostowanie

wlasnie doczytalem do konca i widze ze wazy 105... ale ja bym mu dal i tak ze 120 chyba ze jest niski

500g bialka dziennie do tego 200ww i 15 tluszczy - niezly hardcore

powrót do żywienia po latach przerwy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wolowina

Następny temat

aero nadczczo (po treningu) a katabolizm

WHEY premium