SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA NORWESKA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 104357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
Witam wszystkich! Chciałbym abyście powiedzieli co sądzicie o tej diecie.

DIETA NORWESKA


Lekarze i fizjolodzy żywienia ze szpitala uniwersyteckiego w Oslo - Rikshospitalet - opracowali i opublikowali ostatnio nowa dietę przynoszącą ponoć bardzo dobre rezultaty. Jeśli chce się osiągnąć trwały efekt należy przestrzegać wręcz niewolniczo jej rygorów. Chodzi o to, aby w ciągu dwóch tygodni (tyle trwa program) w organizmie nastąpiły chemiczne zmiany w przemianie materii, tj. jej przyspieszenie.
Aby osiągnąć zadowalający rezultat najważniejsze jest aby jeść każdy z produktów wymienionych poniżej. Mniej ważną rzeczą jest to, ile się je. Jeśli z jakiegoś powodu przerywamy kuracje musimy potem zacząć ja od początku.
Po 2 tygodniach (kuracji nie można przedłużać) można osiągnąć spadek wagi aż do 10kg. Po zakończeniu programu łaknienie powinno się znacznie zmniejszyć ale należy tez unikać produktów z duża zawartością skrobi.
Jeśli pomimo schudnięcia 10kg w pierwszej rundzie stosowania diety, uważamy, ze mamy jeszcze pewne nadwyżki do zrzucenia, to po miesiącu od zakończenia pierwszego etapu rozpoczynamy kuracje od nowa.



Śniadania


Codziennie: grejpfrut, 1 albo 2 jajka, herbata lub kawa (z wyjątkiem poniedziałku kiedy to jemy 3 jajka - na twardo lub miękko, ale zawsze gotowane)



Poniedziałek


Lunch:

1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata


Obiad:

3 jajka, surówka np. z marchwi, ogórka, selera naciowego, korniszonów, pomidora, herbata/kawa, 1 kromka chleba



Wtorek


Lunch:

1 lub 2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata


Obiad:

mięso wolowe, pomidory, seler naciowy, ogórki i inne warzywa, herbata/kawa



Środa:


Lunch:

1 lub 2 jajka, szpinak (gotowany), kawa lub herbata


Obiad:

2 kotlety z jagnięcia (można zastąpić np. kurczakiem - oczywiście bez skory), seler naciowy, pomidor, ogórki konserwowe, kawa/herbata



Czwartek:


Lunch:

surówka z warzyw, grejpfrut, kawa/herbata


Obiad:

jajka, biały ser, gotowany szpinak, 1 kromka chleba



Piątek:


Lunch:

1 lub 2 jajka, szpinak (gotowany), kawa lub herbata


Obiad

ryba, surówka, 1 kromka chleba, herbata/kawa



Sobota:


Lunch:

sałatka z owoców (bez cukru) i nic innego


Obiad:

dużo wołowiny, seler naciowy, pomidor, ogórki kiszone lub konserwowe, herbata/kawa



Niedziela:


Lunch:

zimne mięso z kurczaka lub indyka, pomidory, grejpfrut


Obiad:

zupa jarzynowa (na wywarze z warzyw, bez śmietany czy zasmażki), mięso z drobiu, gotowana kapusta, pomidor, seler naciowy, grejpfrut, kawa/herbata



- do surówek nie używamy oleju ani dresingu
- kawę i herbatę pijemy bez cukru
- mięso można przyrządzać w opiekaczu, na grillu lub gotować
- jajka można spożywać tylko w postaci gotowanej
- powinno się ograniczać do minimum spożycie soli i pić bardzo dużo wody i herbat ziołowych"
2

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
W żywieniu człowieka pojawiają się różnego rodzaju trendy i następuje to w zasadzie co kilka lat. Pojawiają się one dość często i niestety potrafią namieszać w naszym zdrowiu, jak i wyglądzie sylwetki. Ludzie szukają magicznych diet i oczekują, że efekty będą niesamowite. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Podstawą zdrowego żywienia zawsze była i będzie dieta zbilansowana, czyli dostarczająca naszemu organizmowi dokładnie wyliczone ilości kalorii i makroskładników.

Założenia diety zbilansowanej określają zalecaną ilość białka, tłuszczów i węglowodanów, czyli ilości wynoszące kolejno:

- 2 g/kg masy ciała,
- minimum 1 g tłuszczów,
- reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.

Warto w takiej sytuacji pamiętać o najlepszych źródłach tych makroskładników, a są to:

- https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
- https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
- https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

Wspomniana przez Ciebie dieta norweska niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Może znacznie ingerować w gospodarkę hormonalną, a sylwetki zdecydowanie nie w ten sposób nie poprawisz.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
To jest dieta kopenhadzka, zwana rowniez dunska, szwedzka, itd... Jest to dieta niskokalorycznea, prawie zawsze konczy sie efektem jo-jo, w finessie jest obszerny post o niej, ja nie polecam
1

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
Dałem ją na forum bo kilku znajomych ją stosowało, utrata wagi między 5-9 kg w ciągu tych dwóch tygodni i co mnie bardzo zdziwiło u nikogo nie było efektu jo-jo Pozdr Marcin
sog

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40418
9kg w 2 tygodnie nie zawsze szybko znaczy dobrze

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
najlepiej trzymać diete według swojego zapotrzebowania....i dodawać lub odejmować kcal po obserwacji organizmu....żeby nie chodzić głodnym i nie czuć się słabo wtedy nie bedzie efektu jojo....a odpowiedni trening i jedzenie z "głową" napewno zrobią swoje....podstawa to treningi AEROBOWE najlepiej przed sniadankiem bądz po siłowni
1

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Mandragon...patrząc po twoich wymiarach wyglądasz bardzo proporcjonalnie....najlepiej poprostu dodaj AEROBÓW wiecej przed śniadaniem....oraz ogranicz węgle na noc i pod wieczór....węgle tylko z rana i w posiłkach poprzedzających trening oraz w posiłku po trenignu....tyle starczy

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5576
mnie dieta kopenhaska pomogła, z 60 kg zrzuciałam do 56 a potem jeszcze 2 kilo juz po zmianionych nawykach zywieniowych, zresztą Jogger tez pisze że to jest dobre na start, potem dalej niskie węgle żeby nie było jojo, sami wiecie zreszta ze grunt to dobre nawyki,po zrzuceniu sadła można pomyślec o dalszej diecie

jesli się kopenhaską się przeprowadzi z głową to ok
w koncu to tylko 2 tygodnie
a zresztą jesli się ma siłę na coś takiego to znaczy,że bedzie mozna też wytrwac w CKD albo SKD albo jeszcze innej dietce, to kwestia silnej woli, wiedzy i cierpliwości,
malinaf
2

malinaf

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
najlepiej ułożyć sobie zwykłą diete i ćwiczyć na siłowni , AEROBY i sylwetka będzie fajnie wyglądać....
3

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Zgadzam sie z kolegami, zapomnij o tej diecie jak chcesz zdrowo sie odchudzac bez efektu jojo

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 52 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 779
Dobra dieta na dorobienie się anoreksji. ANTYsg
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8


Dieta Norweska (moje obliczenia)
--------------------------------
100g grejpfruta = 20 kcal
100g mandarynki = 35 kcal
100g pomarańczy = 40 kcal

jajko gotowane = 88 kcal
białko samżone = 20 kcal
---
dieta noreska zakłada:
grejpfruty i jajka

MOJA MODYFIKACJA:
cytrusy i białka jajek
(ale główie grejpfruty)

jeden cały grejpfrut = 70 kcal
jajecznica z 5 białek to = 100 kal

SUMA 170 kal
------------
170 na śniadanie, 170 na objad, 170 na kolacje
SUMA = 3x170 = 510 kcal

WERSJA MAXI EXTREEM:
2 grejpfruty na śniadanie + jajecznica z 12 białek
70x2 + 12x20 = 140 + 240 = 380 kcal
------------
380 na śniadanie, 380 na objad, 380 na kolacje
SUMA = 3x380 = 1140 kalori

PODSUMOWANIE:
-------------
I na tym właśnie polega geniusz diety noreskiej.
Wszystko jedno ile zjemy - choćby nawet:
6 grejpfrutów w ciągu całego dnia i do tego
3 razy jajecznice z 12 białek - rano, na obiad i na kolacje
to i tak to jest tylko 1140 kalori

(na dodatek dużo nie psującego się błonnika)

PODSUMOWANIE:
-------------
Białko to teorytcznie BIAŁKO.
75% białka jajka stanowi woda!
teoretycznie nie powinno się łączyć
produktów KWAŚNYCH z białkiem
KWAS (który nie jest kwasem żołądkowym)
utrudnia TRAWIENIE BIAŁKA
---
ale w tej diecie przecież o to chodzi
---
połączenie kwasu z grejfruta z
białkiem jajka kurzego - BARDZO SKUTECZNIE
SYCI GŁÓD - tak więc EFEKT:

NIE CHODZI SIĘ NA GŁODNEGO

PODSUMOWANIE 2:
---------------
Grejpfrut to mimo wszystko owoc!
Jedząc dużo "owoców" będziemy zdrowi
silni, młodzi i piękni. - Tak przynajmniej
głosi przysłowie.
7

GiveMeHugInc.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Układam pierwszą diete prosze o pomoc

Następny temat

Nie bede pil wody!!!!

WHEY premium