SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA NISKOWW

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Mam pytanie odnośnie diety nisko-ww.
Zastanawiałem się co prawda nad ckd lub ketogeniczna, ale podczas 4-dniowej proby nie wypadlo to najlepiej.
Po pierwsze takie jedzenie nie do końca mi smakuje. Jacznica bez kromki chleba mi nie wejdzie wcale.
Po drygie a to zona zrobi obiad z ryzem lub ziemniakami a to wyjdziemy do kogoś i tu trudno odmowic zjedzenia np. sałatki i ziemniaków u teściow. W długiej perspektywie jest to niewykonalne. Tak czy siak w maju poststaram ograniczyć się do min z ww i byc max. liczbe dni w ketozie.

Tu mam pytanie czy zamiast ckd lub d. ketogenicznej jest sens bawić się w dietę nisko ww? Mysle o dlugim horyzoncie czasowym.
Jakie należy przyjąć założenia? Np. weglowodany tylko do południa itp.
Proszę o rady.

Pozdrawiam,



Witold

Witold

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Zastanawiałem się co prawda nad ckd lub ketogeniczna, ale podczas 4-dniowej proby nie wypadlo to najlepiej.
Po pierwsze takie jedzenie nie do końca mi smakuje. Jacznica bez kromki chleba mi nie wejdzie wcale.

EEEE, NA POCZATKU TAK SIE WYDAJE, DODAJ CEBULKE PLUS BOCZEK LUB SALAMI (ORAZ EWENTUALNIE WARZYWKA NP PIECZARKI)

Po drygie a to zona zrobi obiad z ryzem lub ziemniakami a to wyjdziemy do kogoś i tu trudno odmowic zjedzenia np. sałatki i ziemniaków u teściow.

KWESTIA PRZYZWYCZAJENIA (JA JUZ TEZ TO PRZESZEDLEM), SUROWKE ZJEDZ, ZEIMNAKI ZOSTAW (DO NICZEGO SA ONE POTRZEBANE TWOJEMU ORGANIZMOWI)

W długiej perspektywie jest to niewykonalne. Tak czy siak w maju poststaram ograniczyć się do min z ww i byc max. liczbe dni w ketozie.

BEZ OKOLO MAX 20-30G DZINNIE (WW) NIE WEJDIZESZ DO KETOZY

Tu mam pytanie czy zamiast ckd lub d. ketogenicznej jest sens bawić się w dietę nisko ww? Mysle o dlugim horyzoncie czasowym.

JAK NAJBARDZIEJ, TWOJE ZDROWIE NA TYM TYLKO SKORZYSTA
pOPATREZ NA LIST OD PALEO, N/T NHE)

Jakie należy przyjąć założenia? Np. weglowodany tylko do południa itp.

LEPIEJ OGOLNE OGARNICZENIE DZIENNE

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witold; a co do smaku to sie zasadniczo zmienia; jezeli organizm sie przestawi na spalanie tluszczu to zaczna Ci one smakowac;

kiedys nie wyobrazalaem sobie dnia bez 6 porcji platkow owsianych/ryzu/ bananow itd.
teraz nie jestem w stanie zjesc calego banana na raz,
tak jak pisze Biniu poeksperymentuj a z czasem wszystko sie zmieni;

"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Biniu,

>BEZ OKOLO MAX 20-30G DZINNIE (WW) NIE WEJDIZESZ DO KETOZY

To wiem, ale nie zamierzam być na ketozie przez caly rok. Myślę raczej o poprawieniu rzeźby do lata.

Co do diety niskoww to może jest to sposób ba trzymanie sylwetki przez cały rok. Ogólnie od tygodnia jem wiece T niż WW i widzę poprawę na moim brzuchu. Bilans jest podobny a mimo to wizualnie oceniam, że brzuch wygląda coraz lepiej.
Brzuch robię na razie metodą arkadego (30-40min speć bez przerwy).

A co myslicie o twarogu. Na dzień dzisiejszy czerpię z niego 50-60g Białka dziennie. Chcę do miksować z jakims smakowym serkiem twarogowym homogenizowanym ma on około 3,5ww na 100g.

Jescze jedno pytanie co do twarogu lepiej brać tłusty czy chudy? A moze półtłusty?

Pozdrawiam,



Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Biniu i paleo,

Jescze pytanie co do tłuszczy. Co myslicie o tranie w kapsułkach i płynie.

Jakie zdrowe tłuszcze oprócz oliwy z oliwek dodawać do diety oprócz tych spożywanych w jajkach, mięsie, rybach i twarogu, żółtym serze.

BTW Dzięki za słowa otuchy !!!!

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kup sobie kapsulki z Omega 3; do tranu sa dodawane witaminy ktore jak zjesz go za duzo (szczegolnie tego w plynie nie w kapsulkach) to mozna przedawkowac;
oprocz tego olej lniany (chociaz tu zdania sa podzielone), awokado, orzechy;
przy niskich weglach tluszce nasycone nie sa grozne wiec nie musisz sie ich bac ale tez nie powinienes jesc tylko boczku, czy masla ;)


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Co do diety niskoww to może jest to sposób ba trzymanie sylwetki przez cały rok.

tak znacznie latiwej utrzymac mniejsza ilosc tkanaki tluszczowej na dietach typu niskoww, jednak nie mozna jednoczesnie liczyc na wielkie przyrosty miesni do tego jest potztreban wieksza ilosci ww (wyjsciem tutaj mogo byc diety CKD, ale trzeba je dostosowac do wlasnych potrzeb i mozliwosci)
Czesto jako profil poprawny do zdobywania miesni przy nizszym poziomie tkanki tluszczowej podaje sie proporcje (WW, B, T)
40%, 30%, 30%

A co myslicie o twarogu. Na dzień dzisiejszy czerpię z niego 50-60g Białka dziennie. Chcę do miksować z jakims smakowym serkiem twarogowym homogenizowanym ma on około 3,5ww na 100g.

ja po serach twrogowych mam wysypke, ale jesli twoj organizm dobrze je toleryje to nie am przeciwskazan

Jescze jedno pytanie co do twarogu lepiej brać tłusty czy chudy? A moze półtłusty?

polecam chydy, a w to miejsce dodonie lepszego zrodla tluszczy (patrz post od Paleo)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Biniu,
Jeszcze pytanie: czy w jednym posiłku mieszać ww i tłuszcze?
Słuszałem rożne teorie na ten temat.

Pozdrawiam,


Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jesli stosujesz sie do diety niskoww, to kwestia mieszania ww z tl jest sprawa drugorzedna.
W naturze jakbys zjadl kawl miesa (czyli bialko plus tluszcz) to obok mogloby rosnac drzewo z owocami, ktorymi skonczylbys posilek, wiec organzim jest przyzwyczajony do takiej kombinacji.
inaczej jest jednak na dietach o wyzszej zawartosci ww, gdzie duza ilosc ww, powoduje szybki wzrost insliny, ktora umozliwai'wpychanie' tluszczu do komorek tluszczowych

Fakty, nie mity
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB + KREATYNA

Następny temat

Ja cHudne!!!!

WHEY premium