SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA NA REDUKCJE. DO OCENY

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9722

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

70kg

Wzrost

185cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

około 15-20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Od poniedziałku zaczynam ćwiczyć na siłowni, lecz chciałbym zacząć z dietą oraz suplementacją, będzie to FBW 3x w tyg oraz HIIT (30-45min) 3x w tyg w dni nietreningowe

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Póki co sportów nie uprawiam, plan jakim będę trenować to FBW 3x w tyg po około 1-2h, sprzęt którym dysponuje to ławeczka, sztanga prosta i łamana, sporo obciążenia, hantle, modlitewnik oraz drążek

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Nigdy wcześniej nie stosowałem diety, od kilku dni nie jem słodyczy, piję tylko wodę, oraz czekam za wypowiedzą profesjonalistów, doświadczonych osób co do mojej diety oraz suplementacji by zacząć w 100% ćwiczyć na siłowni.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry, nie piję nie palę, kondycja póki co nie jest wybitna, ale będę to nadrabiał.

Stosowana lub planowana suplementacja

Od poniedziałku, czyli wtedy kiedy zacznę ćwiczyć będę stosował Jabłczan kreatyny, białko WPC oraz omega-3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie przekąski, tylko zbilansowane posiłki. Nie je się samych ww. Zwiększ ilość kaszy/ziemniaków/ryżu to podbijesz ww.

Oprócz bananów istnieją jeszcze inne owoce.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12007
Witam, wróciłem po miesięcznej przerwie bez dania o sobie znać, stosowałem tę dietę z tymi bułkami (BŁĄD) wiem, nie posłuchałem się Was i teraz żałuje. Co prawda przez ten miesiąc schudłem około 1 kg, siła lekko wzrosła, lecz wiadomo jest to początek mojej przygody i nawet bez diety bym coś takiego mógł osiągnąć. Póki co są wakacje, chcę się bardziej przyłożyć do tego co robię, dlatego lekko pozmieniałem mój jadłospis, oraz z 2800 kcal zmniejszyłem je do 2400 i chce zobaczyć czy to przyniesie jakieś większe efekty jeśli chodzi o zrzucenie wagi. Wrzucę teraz moją dietę i napiszcie co jeszcze zmienić. Na obiad mam zmienny ryż i ziemniaki. Dni treningowe i nie treningowe jem to samo, wiem niestety dieta dosyć monotonna, ale i tak póki daje rade non stop to samo jeść to nie będę zmieniał, później coś pomyślę. Napiszcie również czy jedząc to co podałem będę progresować, oraz sylwetka będzie co raz lepsza, nie ukrywam tylko na tym mi zależy, nie mam zamiaru być kulturystą.





Zmieniony przez - HyceK w dniu 2018-06-15 19:33:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75972 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754510
Celem nigdy nie powinno być zrzucanie masy ciała. Ona nie świadczy o efektach. Jak zmieniały się obwody ciała przez ten czas? Ty chcesz progresować siłowo na redukcji?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12007
Niestety akurat 2 dni temu zmierzyłem moje obwody ciała dlatego nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Jeśli chodzi o progres siłowy na redukcji to nie przywiązuje aż tak dużej do tego uwagi, ponieważ tak naprawdę moim głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, co prawda ważę 69kg i mierzę 183cm lecz mam nadmiar tłuszczu na klatce piersiowej oraz na brzuchu i chcę się tego pozbyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75972 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754510
Należy więc obserwować obwody ciała raz na 1-2 tygodnie rano na czczo i na ich podstawie korygować kalorie i aktywność treningową.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ta dieta jest jeszcze gorsza od poprzedniej. A 2400 to przy Twoim wzroście i wieku to głodówka.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75972 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754510
W diecie masz w zasadzie sam nabiał. Rodzynki, orzechy ziemne do eliminacji. Daj zalecane orzechy i świeże owoce.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Faktycznie, w diecie występują produkty o wysokim stopniu przetworzenia. Dodatkowo brak warzyw inicjuje niedobory żywieniowe, brakuje również omega-3 ALA jak i DHA i EPA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12007
Rozumiem że mam kilka produktów o wysokim stopniu przetworzenia, ale czy to naprawdę aż tak zrujnuje mój cel zrzucenia tkanki tłuszczowej? Zwiększyłem kaloryczność do 2600-2650 dodając banana i mizerie z jogurtem naturalnym do obiadu, oraz jem truskawki 100-200g dziennie. Co do omega-3, myślicie że jest to aż tak konieczne? Jeśli tak, to myślicie że zwykły tran wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie wiem co oznacza zwykły tran, ale osobiście nie polecam, gdyż nie jest poddawany filtracji. Z punktu widzenia naszego organizmu jest istotne, jeśli masz problem z rybami to możesz wzbogacić swoją dietę o roślinne omega-3 (ALA) takie jak nasiona chia czy siemię lniane. Jakąś rybkę, śledzia czy pstrąga można wrzucić raz na jakiś czas, x2-3 razy w tyg. będzie ok. O ile archaidowe orzechy w umiarkowanych ilościach są ok to 70g już jest za wiele. Co do tych warzyw, to trochę słabo, zawsze możesz celować w morożonki fasolka szparagowa, szpinak, marchew, brokuł, jarmuż.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie jedzenie w podróż?

Następny temat

Redukcja - dieta do oceny

WHEY premium