SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIAMENTOWA LIGA 2011 - IAAF DIAMOND LEAGAUE

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Sześcioro reprezentantów Polski wystąpi w pierwszych w tym sezonie zawodach lekkoatletycznej Diamentowej Ligi, które odbędą się w piątek (6 maja) w katarskiej Dausze. To będzie prawdziwa konstelacja gwiazd, bowiem zaprezentują się tam medaliści największych imprez: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Marcin Lewandowski, a także: Mateusz Didenkow, Wojciech Theiner i Renata Pliś.

Majewski, mistrz olimpijski, wicemistrz świata i Europy, a także rekordzista Polski (21,95 m) w pchnięciu kulą, bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy. Nie liczy jednak na to, że już na początku sezonu będzie uzyskiwał znakomite wyniki.

- Jestem zadowolony z przygotowań do tego sezonu. Zrealizowałem wszystko, co zamierzałem. W Dausze liczę na w miarę dobry start. Co to znaczy? Wynikowo liczę na przekroczenie granicy 21 metrów. Jeżeli chodzi zaś o miejsca, to nie liczę na zbyt wiele. Wiem, w jakiej formie są obecnie moi rywale. W tym momencie są oni naprawdę mocni - przyznaje nasz kulomiot.

W Katarze przyjdzie mu zmierzyć się z Kanadyjczykiem Dylanem Armstrongiem, liderem światowych list w tym sezonie (21,72 m). Nie zabraknie także dwóch Amerykanów. Odwiecznego rywala Majewskiego Christiana Cantwella i Reese'a Hoffy, który w tym sezonie osiągnął już wynik 21,56 m. W Dausze nie wystartuje za to Białorusin Andriej Michniewicz. Mistrz Europy z Barcelony przed kilkoma dniami pchnął 21,63 m. Granicę 21 metrów przekroczył jeszcze w tym sezonie inny z Amerykanów Adam Nelson - 21,39 m.

- Wiem, że to będzie bardzo ciężki sezon, w którym wielu zawodników uzyska bardzo dobre wyniki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dla nas główna impreza, czyli mistrzostwa świata w Daegu, jest za cztery miesiące. To będzie zatem bardzo długi sezon i jeśli ktoś poważnie myśli o medalach, to musi równo rozłożyć siły - tłumaczy Majewski, który chciałby w tym roku jako pierwszy Polak w historii posłać kulę poza granicę 22 metrów.

- Jeżeli wszystko ułoży się tak, jak powinno i nie będzie jakiś wielkich przeszkód, to powinien w tym roku przekroczyć granicę 22 metrów - deklaruje.

- Ta praca, którą wykonałem przed sezonem, to jest już zalążek przygotowań do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie. Tak właśnie planowaliśmy z trenerem. Chcieliśmy wykonać tak dużą pracę, by ta wystarczyła na dwa lata. Oby teraz tylko wszystko zagrało - dodaje.

Drugą z naszych wielkich gwiazd, która startować będzie w Dausze, jest Piotr Małachowski. W ubiegłym roku, jako pierwszy Polak w historii wygrał klasyfikację generalną w rzucie dyskiem Diamentowej Ligi. W tym sezonie o ten sukces będzie jednak ciężko.

- Kurcze jest siła, a dysk nie lata. Błędy w technice są zawsze. Nigdy nie rzuca się idealnie. Nie mogę złapać w kole tej dynamiki, którą miałem. Przez to dysk nie ma odpowiedniej prędkości początkowej. Wprawdzie inni mówią, że rzucam szybko, ale ja kompletnie nie czuję tego. Może jak przyjdą zawody. Pojawi się lekki stresik i adrenalinka i wówczas wszystko zaskoczy - mówi nasz wicemistrz olimpijski i świata oraz mistrz Europy i rekordzista kraju (69,83 m).

Małachowski przyznaje, że nie czuje się wielką gwiazdą. A tak właśnie przedstawiają go organizatorzy mityngu.

- Cieszę się, że mnie doceniają, ale nie czuję się wielką gwiazdą. W ubiegłym roku wygrałem Diamentową Ligą, ale teraz trzeba o tym zapomnieć. To było już dawno - twierdzi.

A jaki wynik usatysfakcjonowałby go w Dausze?

- Gdybym rzucił w tych zawodach pomiędzy 64, a 67 metrów, to byłbym zadowolony - odpowiada.

Rywalami Małachowskiego będą m.in. Estończyk Gerd Kanter i Węgier Zoltan Kovago.

W Katarze wystartuje także Marcin Lewandowski, który na występ w mityngu Diamentowej Ligi zdecydował się w ostatniej chwili i przystąpi do niego niemal z marszu.

- Kilka dni temu zacząłem obóz w St. Moritz i tym właśnie startem się przetrę, "przedmucham płuca". Wejście w cięższe treningi będzie łatwiejsze. I to jest dla mnie najważniejsze, czyli dobry trening zbliżający mnie do igrzysk olimpijskich - przyznaje nasz mistrz Europy na 800 metrów z Barcelony.

Lewandowski miał mieć za rywali dwukrotnego halowego mistrza świata Abubakera Kakiego i dwukrotnego rekordzistę świata, Davida Rudishę, ale obaj wycofali się z powodu kontuzji. Ten ostatni jest liderem światowych list w tym sezonie (1.43,88).

- Ich nieobecność nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ja i tak będę robił swoje, dam z siebie wszystko, by móc przesunąć się treningowo. Chciałbym tak się zmęczyć tym biegiem, żeby przez kolejne 20 minut leżeć na bieżni i dochodzić do siebie (śmiech) - zapowiada Lewandowski.

- Nastawienie mam bojowe jak zawsze, ale nie musi to oznaczać że wygram te zawody. Nie robię jeszcze treningów specjalistycznych do mojej konkurencji, nie założyłem nawet jeszcze kolców na nogi, bo mistrzostwa świata w Daegu są bardzo późno, więc specjalistyczny trening również mam przesunięty na późniejszy okres (czerwiec-lipiec). Pierwsze starty takie jak Dauha czy Hengelo będą dla mnie dobrymi treningami, po których pomału będę wchodził w tempa, czyli trening przygotowujący mnie do mojej konkurencji - dodaje.

Lewandowski przyznaje, że jest bardzo zadowolony z przygotowań do tego sezonu.

- Jestem bardzo zadowolony z przygotowań do tego sezonu. Od paru ładnych miesięcy jestem w mocnym treningu ogólnym: siła, wytrzymałość, dynamika, sprawność. Niedługo zacznę przerabiać to na wytrzymałość szybkościową. Przez cały ten okres nie miałem żadnych problemów z kontuzjami. Jedynie przed halowymi mistrzostwami Europy przytrafiła mi się infekcja górnych dróg oddechowych. Ministerstwo Sportu poprzez PZLA, przy wsparciu sponsorów PKN Orlen oraz Powerade zapewniło mi zaplecze treningowe i nie musiałem się niczym stresować. Ponad tydzień temu zrobiłem badania wydolnościowe, które również potwierdziły, że wszystko idzie w dobrą stronę i jest dużo lepiej niż po zgrupowaniu w Kenii - ocenia 23-latek, który wierzy w to, że to będzie dla niego bardzo dobry sezon.

- Myślę, że będzie jeszcze lepiej niż w ubiegłym sezonie. Już sama hala pokazała, jak wszystko poszło w górę. Jeśli mi szczęście dopisze, to naprawdę może być dobry sezon - zapowiada.

W Dausze zaprezentują się ponadto: mistrz Polski w skoku wzwyż Wojciech Theiner, w skoku o tyczce zobaczymy podopiecznego Jacka Torlińskiego - Mateusza Didenkowa, z kolei w biegu na 1500 m na liście startowej widnieje nazwisko Renaty Pliś.

Małachowski i Majewski zaraz po zawodach w Katarze wracają na zgrupowanie do Spały.

- Tam chcę wykonać taki finalny etap treningu przed kolejną częścią sezonu. Potem startuję w Rzymie (26 maja), trzy dni później w Hengelo i wreszcie Eugene (4 czerwca). Potem wchodzę w normalne startowanie. Tych występów na pewno będzie bardzo dużo przez cały czerwiec i lipiec - zapowiada nasz kulomiot.

Z kolei Lewandowski po Dausze ma zaplanowany start w Hengelo i Bydgoszczy (6 czerwca).

- Pierwsze oznaki formy powinny pojawić się w Birmingham w połowie lipca oraz podczas wojskowych zawodów w Rio de Janeiro. Potem przetarcie na mistrzostwach Polski i mam nadzieję udane mistrzostwa świata - dorzuca nasz średniodystansowiec

moderator sprinterek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Kilka dni temu w Brukseli odbył się ostatni, czternasty w tym roku mityng Diamentowej Ligi. Pora na podsumowanie całego cyklu. Przedstawiamy zwycięzców klasyfikacji w poszczególnych konkurencjach Diamentowej Ligi 2011 i miejsca Polaków, którzy punktowali w mityngach tego sezonu.


Kobiety

100 m: Carmelita Jeter (USA, 22 pkt)
200 m: Carmelita Jeter (USA, 13 pkt)
400 m: Amantle Montsho (Botswana, 28 pkt)
800 m: Jennifer Meadows (Wlk. Brytania, 11 pkt)
1500 m: Morgan Uceny (USA, 19 pkt)
5000 m: Vivian Cheruiyot (Kenia, 20 pkt)
3000 m z przeszkodami: Milcah Chemos (Kenia, 20 pkt)
100 m pł: Danielle Carruthers (USA, 19 pkt)
400 m pł: Kaliese Spencer (Jamajka, 24 pkt)
wzwyż: Blanka Vlasić (Chorwacja, 18 pkt)
tyczka: Silke Spiegelburg (Niemcy, 14 pkt) (5. Anna Rogowska - 5 pkt)
w dal: Brittney Reese (USA, 23 pkt)
trójskok: Olha Saladukha (Ukraina, 24 pkt)
kula: Valerie Adams (Nowa Zelandia, 24 pkt)
dysk: Yarelis Barrios (Kuba, 14 pkt) (6. Żaneta Glanc - 2 pkt)
oszczep: Christina Obergfoll (Niemcy, 28 pkt)



Mężczyźni

100 m: Asafa Powell (Jamajka, 18 pkt)
200 m: Walter Dix (USA, 16 pkt)
400 m: Kirani James (Grenada, 12 pkt)
800 m: David Rudisha (Kenia, 16 pkt) (6. Marcin Lewandowski - 4 pkt)
1500 m: Nixon Chepseba (Kenia, 12 pkt)
5000 m: Imane Merga (Etiopia, 15 pkt)
3000 m z przeszkodami: Paul Kipsiele Koech (Kenia, 17 pkt)
110 m pł: Dayron Robles (Kuba, 16 pkt)
400 m pł: David Greene (Wlk. Brytania, 16 pkt)
wzwyż: Jesse Williams (USA, 9 pkt)
tyczka: Renaud Lavillenie (Francja, 20 pkt)
w dal: Mitchell Watt (Australia, 12 pkt)
trójskok: Phillips Idowu (Wlk. Brytania, 18 pkt)
kula: Dylan Armstrong (Kanada, 17 pkt) (4. Tomasz Majewski - 5 pkt)
dysk: Virgilijus Alekna (Litwa, 17 pkt) (4. Piotr Małachowski - 5 pkt)
oszczep: Matthias de Zordo (Niemcy, 17 pkt)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W sezonie 2011 na liście cyklu Diamentowej Ligi znalazło sie 14 mityngów. Początek rywalizacji 6 maja w Dausze, finał 16 września w Brukseli.

Kalendarz Diamentowej Ligi 2011

6 maja - Dauha (Katar)
15 maja - Szanghaj (Chiny)
26 maja - Rzym (Włochy)
4 czerwca - Eugene (USA)
9 czerwca - Oslo (Norwegia)
11 czerwca - Nowy Jork (USA)
30 czerwca - Lozanna (Szwajcaria)
8 lipca - Paryż (Francja)
10 lipca - Birmingham (Wlk. Brytania)
22 lipca - Monte Carlo (Monako)
29 lipca - Sztokholm (Szwecja)
5-6 sierpnia - Londyn (Wlk. Brytania)
8 września - Zurych (Szwajcaria)
16 września - Bruksela (Belgia)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Poniżej oczekiwań wystartowali Polacy w premierowym w tym sezonie mityngu Diamentowej Ligi rozgrywanym w Dausze. Piotr Małachowski zajął piąte miejsce w konkursie rzutu dyskiem, a Renata Pliś siódme w biegu na 1500 metrów. Tomasz Majewski był szósty w pchnięciu kulą, a na tej samej pozycji bieg na 800 metrów zakończył Marcin Lewandowski.

Małachowski swój najlepszy rezultat (63.59 m) uzyskał w pierwszej próbie, a później rzucał już bliżej, dodatkowo raz "paląc" rzut. Przed zawodami Małachowski zapowiadał, że zadowolony będzie z wyniku pomiędzy 64. a 67. metrem. Do tego rezultatu zabrakło mu jednak kilkudziesięciu centymetrów.

Zostań fanem serwisu Sport.onet na Facebooku!

W konkursie zwyciężył Estończyk Gerd Kanter, który rzucił dysk na odległość 67,49 m. Na podium stanęli także Litwin Virgilijus Alekna (65.92 m) oraz Hiszpan Yennifer Frank Casanas (64.22 m).

Założonego przed startem wyniku nie osiągnął też Majewski. Polak zapowiadał, że będzie chciał przekroczyć granicę 21 metrów, ale zakończył zawody z rezultatem 20,68. Podopieczny Henryka Olszewskiego w zawodach nie startował od jesieni. Poddał się wówczas operacji barku, odpuścił sezon halowy i skupił się na treningach. Wygraną świetną formę potwierdził lider światowych list, Kanadyjczyk Dylan Armstrong. Po jego próbie kula poleciała na odległość 21.38 m, co dało mu zwycięstwo.

Szóste miejsce w biegu na 800 metrów zajął Marcin Lewandowski (1.46,42), który do startu w Dausze przystąpił niemal "z marszu". Polak zapowiadał, że będzie to kolejny etap w treningach przed mistrzostwami świata. Ćwiczący na co dzień ze swoim bratem Tomaszem Lewandowski bieg rozpoczął bardzo asekuracyjnie. Potem próbował przyspieszyć, ale rywale zbyt daleko mu uciekli i Polak nie zdołał nawiązać rywalizacji. Zwyciężył Kenijczyk Asbel Kiprop, który uzyskał rezultat 1.44,74.

Na wysokości 5,40 udział w konkursie skoku o tyczce zakończył Mateusz Didenkow i był to jedyny "zaliczony" przez niego rezultat. Polak zajął ostatecznie piąte miejsce. Zawody wygrał, bijąc rekord mityngu w Dausze oraz uzyskując najlepszy rezultat na tegorocznych listach, Niemiec Malte Mohr, który uzyskał 5.81 m. Niespodzianką była dopiero czwarta pozycja mistrza Europy z Barcelony Francuza Renauda Levillenie - 5,50, który zapowiadał w tym roku atak na absolutny rekord świata Ukraińca Sergieja Bubki - 6,15.

W pełni zadowolona nie może być Renata Pliś, która bieg na 1500 metrów zakończyła na siódmej pozycji, uzyskując czas 4.09,51. Pliś po bardzo dobrym sezonie halowym z wielkimi nadziejami podchodzi do rywalizacji latem. W stolicy Kataru miała czas niecałe trzy sekundy gorszy od rekordu życiowego. Zwyciężyła Ukainka Anna Miszczenko, która pobiegła w czasie 4.03.00, co jest najlepszym rezultatem w tym roku.

Na ostatnim, dziesiątym miejscu konkurs skoku wzwyż zakończył Wojciech Theiner. Polak pokonał wysokość 2,20 m, kapitulując trzykrotnie przy próbach na 2,23 m. Zwyciężył Amerykanin Jesse Willams, który rezultatem 2,33 wyrównał pobity w piątek przez Cypryjczyka Kyriakosa Ioannou trzynastoletni rekord mityngu (2,28 m - Charles Austin).

Najlepsze tegoroczne wyniki na świecie uzyskało łącznie 11 lekkoatletów. Oprócz wymienionych, wśród kobiet: Amerykanki - Allyson Felix (400 m - 50,33), Kellie Wells (100 ppł - 12,58) i Funmi Jimoh (w dal - 6,88); Kenijka Milcah Chemos Cheiywa (3000 z przeszkodami - 9.16,44). W rywalizacji mężczyzn: Walter Dix (200 m - 20,06), Kenijczyk Nixon Kiplimo Chepseba (1500 m - 3.31,84), Etiopczyk Yenew Alamirew (7.27,26) i Francuz Teddy Tamgho (trójskok - 17,49).

Seria Diamentowej Ligi obejmie 14 imprez i zakończy się 16 września w Brukseli. Każdy z mityngów będzie miał pulę nagród w wysokości 480 tys. dolarów, ale tylko w dwóch rozegrane zostaną wszystkie 32 konkurencje. W pozostałych 12 będzie ich 16 i będzie obowiązywał system rotacyjny.

Kolejne zawody Diamentowej Ligi rozegrane zostaną 15 maja w Szanghaju.

Kobiety:

200 m

1. LaShauntea Moore (USA) 22,83
2. Charonda Williams (USA) 22,95
3. Patricia Hall (Jamajka) 23,16

400 m
1. Allyson Felix (USA) 50,33 - najlepszy wynik br.
2. Amantle Montsho (Botswana) 50,41
3. Patricia Hall (Jamajka) 51,74

1500 m
1. Anna Miszczenko (Ukraina) 4.03,00 - najlepszy wynik br.
2. Irene Jelagat (Kenia) 4.04,89
3. Siham Hilali (Maroko) 4.05,18
...
7. Renata Pliś (Polska) 4.09,51

100 ppł
1. Kellie Wells (USA) 12,58 - najlepszy wynik br.
2. Danielle Carruthers (USA) 12,64
3. LoLo Jones (USA) 12,67

3000 z przeszkodami
1. Milcah Chemos Cheiywa (Kenia) 9.16,44 - najlepszy wynik br.
2. Mercy Wanjiku Njoroge (Kenia) 9.16,94
3. Lydia ***et Rotich (Kenia) 9.19,20

w dal
1. Funmi Jimoh (USA) 6,88 - najlepszy wynik br.
2. Maurren Higa Maggi (Brazylia) 6,87
3. Anna Nazarowa (Rosja) 6,77

Mężczyźni:

200 m (wiatr +0,5 m/s)
1. Walter Dix (USA) 20,06 - najlepszy wynik br.
2. Femi Ogunode (Katar) 20,30
3. Jaysuma Saidy Ndure (Norwegia) 20,55

800 m
1. Asbel Kiprop (Kenia) 1.44,74
2. Michael Rimmer (W. Brytania) 1.45,12
3. Alfred Kirwa Yego (Kenia) 1.45,17
...
6. Marcin Lewandowski (Polska) 1.46,42

1500 m
1. Nixon Kiplimo Chepseba (Kenia) 3.31,84 - najlepszy wynik br.
2. Silas Kiplagat (Kenia) 3.32,15
3. Mekonnen Gebremedhin (Etiopia) 3.32,28

3000 m
1. Yenew Alamirew (Etiopia) 7.27,26 - najlepszy wynik br.
2. Edwin Cheruiyot Soi (Kenia) 7.27,55
3. Eliud Kipchoge (Kenia) 7.27,66

400 ppł
1. L.J. Van Zyl (RPA) 48,11
2. Cornel Fredericks (RPA) 48,43
3. Bershawn Jackson (USA) 48,44

wzwyż
1. Jesse Williams (USA) 2,33
2. Kiriakos Ioannou (Cypr) 2,33
3. Moataz Barsham Ahmed (Katar) 2,31
...
10. Wojciech Theiner (Polska) 2,20

trójskok
1. Teddy Tamgho (Francja) 17,49 - najlepszy wynik br.
2. Leevan Sands (Bahamy) 17,09
3. Alexis Copello (Kuba) 17,05

tyczka
1. Malte Mohr (Niemcy) 5,81 - najlepszy wynik br.
2. Maksym Mazuryk (Ukraine) 5,70
3. Lazaro Borges (Kuba) 5,60
4. Renaud Lavillenie (Francja) 5,50
5. Mateusz Didenkow (Polska) 5,40
5. Fabian Schulze (Niemcy) 5,40
5. Mark Hollis (USA) 5,40
5. Alhaji Jeng (Szwecja) 5,40

kula
1. Dylan Armstrong (Kanada) 21,38
2. Reese Hoffa (USA) 21,27
3. Ryan Whiting (USA) 21,23
...
6. Tomasz Majewski (Polska) 20,68

dysk
1. Gerd Kanter (Estonia) 67,49 - najlepszy wynik br.
2. Virgilijus Alekna (Litwa) 65,92
3. Frank Casanas (Hiszpania) 64,22
...
5. Piotr Małachowski (Polska) 63,59

oszczep
1. Petr Frydrych (Czechy) 85,32
2. Robert Oosthuizen (RPA) 84,38
3. Tero Pitkaemaeki (Finlandia) 83,91

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Sześcioro Polaków znalazło sie na listach startowych drugiego w tym sezonie mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju.


W gronie zawodniczek rywalizujących na 800 metrów zobaczymy Ewelinę Sętowsk&#177ryk i Renatę Pliś (kilka dni temu w Dausze była siódma na 1500 m). W konkursie dyskobolek wystartuje czwarta zawodniczka MŚ 2009, Żaneta Glanc, a w trójskoku wystąpi rekordzistka Polski (14.44) Małgorzata Trybańska.
Na listach startowych znalazły się nazwiska dwóch Polaków: Igora Janika (rzut oszczepem) i Huberta Pokropa (bieg na 3000 m z przeszkodami).

Przed rokiem w konkurs skoku wzwyż w Szanghaju wygrał Sylwester Bednarek (trzeci w rzucie dyskiem był Piotr Małachowski, czwarty w rzucie oszczepem Janik, piąta na 800 m Angelika Cichocka, siódma na tym samym dystansie Renata Pliś, czwarta na 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska, a trzecia na 400 m pł Anna Jesień).

Drugi mityng Diamentowej Ligi 2011 będzie można obejrzeć na żywo w niedzielę od godz. 14.00 na Polsacie Sport i Polsacie Sport HD.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Angelika Cichocka, trzecia na 800m i Igor Janik, piąty w rzucie oszczepem, najlepiej spisali się z siódemki Polaków startujących w Szanghaju, w drugim mityngu Diamentowej Ligi.

Rzut dyskiem
Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) rozpoczęła sezon od wyniku 59.68, którym zajęła 8 lokatę. Zdecydowane zwycięstwo odniosła liderka tabel światowych i mistrzyni Europy Chorwatka Sandra Perkovic, mająca trzy najlepsze rzuty w konkursie, uzyskując 65.58.

Trójskok
Małgorzata Trybańska (KS AZS AWF Kraków) uplasowała się na 10. pozycji z rezultatem 13.63 (+0.4). Zwyciężyła dwukrotna mistrzyni świata Kubanka Yargelis Savigne 14.68 (prowadząca w tegorocznych tabelach wynikiem 14.95).

800m
Z trójki Polek najszybsza była Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom), trzecia na mecie z drugim wynikiem w karierze w sezonie letnim - 2:01.75.
Piątą pozycję zajęła Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 2:02.67, tuż przed Eweliną Sętowsk&#177ryk (AZS-AWF Warszawa) 2:03.00. Bieg wygrała Brytyjka Jennifer Meadows, 5-krotna medalistka MS i ME w ostatnich 3 sezonach, 2:00.54 przed Marokanką Maliką Akkaoui 2:01.45.

3000m z przeszkodami
15. miejsce zajął Hubert Pokrop (WKS Grunwald Poznań) z czasem 8:34.47. Najlepszy wynik w sezonie, 8:02.28, uzyskał Brimin Kipruto, na ostatnich metrach o 0.14 wyprzedził Paula Koecha (obaj Kenia).

Rzut oszczepem
W stojącym na dobrym poziomie konkursie Igor Janik, mając 4 próby powyżej 80m (79.69-80.77-82.09-80.25-81.18-X), ponownie przekroczył 82 metry (o 9 cm) plasując się na piątej pozycji. W 62. pojedynku Fina Tero Pitkämäkiego i Norwega Andreasa Thorkildsena zwyciężył (po raz 29.) o 21 cm ten pierwszy, osiagając 85.33 (wyrównany najlepszy wynik w sezonie Rosjanina Siergieja Makarowa).
Dla zawodnika AZS-AWF Gdańsk był to 10. konkurs w karierze, w którym przekroczył 82m.

Najlepsze wyniki na świecie w br.
5000m – Vivian Cheruiyot KEN 14:31.92
400m pł – Kaliese Spencer JAM 54.20
Wzwyż – Blanka Vlasic CRO 1.94 (wyrównany)
1500m – Nixon Chepseba KEN 3:31.42
3000m prz – Brimin Kipruto KEN 8:02.28
110m pł – Liu Xiang CHN 13.09
W dal – Mitchell Watt AUS 8.44 (wyrównany)
Oszczep - Tero Pitkämäki FIN 85.33 (wyrównany)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W najbliższy czwartek, 26 maja w Rzymie odbędzie się trzeci tegoroczny mityng Diamentowej Ligi. Na listach startowych Golden Gali znalazły się nazwiska trójki Polaków.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami zaprezentuje się Katarzyna Kowalska. Będzie to jej debiut w tym sezonie jeśli chodzi o rywalizację na bieżni (w marcu byla mistrzynią Polski w biegu przełajowym i wygrała Półmaraton Warszawski). Jej rywalką będzie m.in. rekordzistka świata Gulnara Samitowa.

W konkursie dyskobolek wystartuje Żaneta Glanc. 15 maja w Szanghaju była ósma. Obok niej w kole stanie m.in. mistrzyni Europy Sandra Perković.

Wśród kulomiotów znajdzie się Tomasz Majewski. Na początku maja w Dausze zajął ósmą lokatę z wynikiem 20.68 m. W Rzymie znów zmierzy się z najepszymi na świecie - m.in. Christianem Cantwellem, Dylanem Armstrongiem, Ralfem Bartelsem czy Ryanem Whitingiem.

W zawodach nie wystartuje David Rudisha, który wciąż leczy kontuzję. Pierwszy start w sezonie zaliczy natomiast rekordzista świata w sprintach - Usain Bolt, który weźmie udział w biegu na 100 m.

Transmisja rzymskiego mityngu Diamentowej Ligi w czwartek od godz. 20.00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Tomasz Majewski zajął drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Polski kulomiot uzyskał rezultat 21.20.



To najlepszy w tym sezonie wynik mistrza olimpijskiego i wicemistrza świata. Seria Polaka: 20.36, 21.16, 20.41, 20.08, 20.65, 21.20. Lepszy był tylko Kanadyjczyk Dylan Armstrong, który uzyskał 21.60. – Jest w niesamowitej formie. Wygrał z takim wynikiem, mimo że w trakcie rozgrzewki doznał urazu stopy – opowiada Majewski. – Jestem zadowolony z tego startu no i cieszę się, że wyprzedzilem Amerykanów. Oczywiście to zwycięstwo dedykuję swojej mamie w dniu święta jej oraz wszystkich innych mam.
Trzeci w Rzymie był Reese Hoffa, czwarty Christian Cantwell, piąty Ryan Whiting, a szósty Adam Nelson.

W konkursie dyskobolek szóste miejsce zajęła Żaneta Glanc. Polce nie udało się przekorczyć granicy 60 metrow (jej najlepszy wynik – uzyskany w drugiej kolejce – to 59.91). Wygrała mistrzyni Europy, Chorwatka Sandra Perković (65.56). W biegu na 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska przekroczyła linię mety jako dziewiąta (9:50.33). Z najlepszym wynikiem w tym roku na świecie (9:12.89) zwyciężyła Kenijka Milcah Cheiywa.

Polacy startowali też w męskiej sztafecie 4x100 m. Zajęli czwarte miejsce z rezultatem 39.24, biegnąc w składzie: Olaf Paruzel, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński.
Wygrali Kanadyjczycy (38.65).

Swój pierwszy tegoroczny start zaliczył Usain Bolt. Rekordzista świata w biegach sprinterskich wziął udział w rywalizacji na 100 m i wygrał (9.91), przed Asafą Powellem (9.93) i Christophem Lemaitrem (10.00).

Kolejny mityng Diamentowej Ligi – 4 czerwca w Eugene.



Wyniki mityngu w Rzymie:

http://www.diamondleague-rome.com/en/Live-StartlistsResults/Overview/

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
kolejne zawody przed nami, tym razem w Eugene, jeśli chodzi o naszych, to na starcie zobaczymy Piotra Małachowskiego i Anne Rogowską

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
i Tomasza Majewskiego oraz ..... powrot na bieznie JUSTIN GATLIN mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata, który latem 2006 roku został zdyskwalifikowany za doping na 8 lat! Rok później karę skrócono o połowę i już w sierpniu 2010 Amerykanin wrócił do biegania. W tym roku jego wynik na 100 to 10.06s!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Szybka ta bieżnia w Eugene.Ładne wyniki w biegach sprinterskich poza 200-ką...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super dunks 2 - program na wyskok

Następny temat

drążek

WHEY premium