sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

D3 i omega

Wysłana -
Jest nawet tańsza witamina D3 w oleju MCT, Symvitum D3 2000 IU 120 kapsułek za ~20zł, ale jest tam jedynie 0,08g MCT podczas gdy w Swansonie jest o ile pamięta 1g, także dalej dla mnie Swanson jest lepszy. Jak ktoś chce zaoszczędzić to może kupić Symvitum.
Zmieniony przez - Arthass w dniu 2017-06-21 03:19:35
Wysłana -
Jarrow EPA-DHA Balance, dobre omega 3 jakościowo?
Wysłana -
jarrow jak najbardziej spoko, chociaż uderzałbym w olimpu sport edition - ekonomiczniej wyjdzie
Wysłana -
Mateusz4949
Jarrow EPA-DHA Balance, dobre omega 3 jakościowo?


Firmy nie ma (z tego co widzę) ani na liscie GOED, ani IFOS. Źródło oleju: anchois i sardynki - czyli dobrze. Aromat truskawkowy w składzie - jak takie coś jest w składzie to powinna zapalić się żółta lampka. Aromaty dodaje się często by zabić zapach i posmak kiepskiej jakości oleju. Jako przeciwutleniacz mieszanka naturalnych tokoferoli czyli teoretycznie dobrze, ale producent nie podaje ilości użytej witaminy E, co jest dość istotne.

Generalnie, propozycja podana wyżej z Olimpu ma taką samą ilość niewiadomych, też nie ma ich ani w GOED, ani na liście IFOS, jednak podają przynajmniej ilość witaminy E (z tego co kojarzę chyba 13mg naturalnej wit. E co jest ilością imponującą, bo już powyżej 8mg wit. E na 1g oleju to ilość cech**ąca produkty z najwyższej półki pod tym względem). Nie przyglądałem się dokładnie składowi Olimpu, ale jak jest też z sardynek i sardeli, jak producent chwali się jakąś przyzwoitą metodą filtracji to powinno być ok. Problem w tym, że producent raczej się - w moim przypadku - niczym nie chwalił po bezpośrednim kontakcie email.
Wysłana -
Jak na razie najtańsza witamina D3 jaką znalazłem:


Minus, że proszek i trzeba odmierzać. 50mg to 4000 IU. Koszt takiej dawki to niecałe 10gr dziennie. No i warto to dodać do jakiegoś tłuszczu.
Strona 5 z 5
Dodaj odpowiedź