SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Długotrwała kontuzja stawu mostkowo - obojczykowego

Wysłana -
Badanie manualne jest bardzo skuteczne i dobry fizjoterapeuta jest w stanie określić jaka cześć stawu jest objęta procesem chorobowym tj kość, torebka stawowa, więzadło, sćięgno czy mięsien. Przykład terapia manualna wg Jamesa Cyriaxa najlepiej diagnozująca aparat ruchu. Ocenia się np opór końcowy ruchy czynne bierne z oporem itp. Entezopatia to zapalenie przyczepu i tu zrobiłbym masaż poprzeczny przyczepu co znakomicie wpływa na to schorzenie.
Masz niewielkie pojęcie o terapii manualnej i fizjoterapeuta kojarzy ci się z dużym ruchem i cwiczeniami. A ja mówiąc terapia manualna mam na myśli grę stawową czyli ślizg, toczenie opór końcowy który w zależności od rodzaju stawu jest rózny.
Twoja kontuzja jest dosyć częsta i niezbyt trudna do zdiagnozowania dla terapeuty manualnego.
Powodzenia w leczeniu. PS: blokada to tylko wytłumienie objawów a nie usunięcie przyczyny. Jak przestanie działać to zmiana zwyrodnieniowa w stawie mostkowo-obojczykowym będzie jeszcze większa.
Wysłana -
Piotrze dzięki za konkretne rady :) W temacie jestem zielony, wkońcu ktoś wniósł coś ciekawego do tematu.
Powiedz co sądzisz o maści Zeel T ? Stosuje od paru dni i nie wiem czy poprawiło sie za sprawą tej maści czy blokady.
P.S. taki fizjoterapeuta to droga sprawa?
Wysłana -
Zeel nie zaszkodzi chociaż jest to lek z grupy homeopatycznych czyli trudno tu powiedzieć na temat skuteczności jego działania raczej sprawa indywidualna. Jeżeli chodzi o fizjoterapeute to ceny wahają się w przedziale 50-100 za jedną wizytę w zależności od miasta im większe to drożej. Każdy ceni się też tak jak uważa.
Wysłana -
Aha to znaczy ze to jest cos w stylu zabiegow? W takim razie po ilu wizytach mozna spodziewac sie poprawy, ile pieniedzy trzeba przygotowac i czy da sie wyleczyc z moich objawow bez odwiedzin fizjoterapeuty?
Wysłana -
Niestety podczas ćwiczeń uszkodziłam sobie ww. okolice a diagnoza była zwichnięcie skręcenie i naderwanie więzadeł i stawów klatki piersiowej , zwichnięcie stawu obojczykowo-mostkowego . Obojczyk jest przemieszczony po obu stronach . Stan ten jest od miesiąca . Jednak po pierwsze neurolog dała movalis na nerwy tzn na stan zapalny . Poprosiła by udać sie do ortopedy , dostałam skierowanie , zapisałam sie a że bolało poszłam prywatnie i to był błąd . Lekarz dał mi blokadę po które ręka tylko zwiotczała . Ortopeda do którego się zapisałam na NFZ powiedziała , że absolutnie przy tym urazie blokady sa niewskazane, podała powyższą diagnozę i powiedziała po 3 prześwietleniach i badaniu , że musze mieć operacje bo sprawa jest przedawniona i nie da sie tego naprawić . Radze znaleźć ortopedę , który nie tylko bierze pieniądze ale też się zna , można dostać skierowanie od internisty . Ja teraz czekam na operacje i będę robić repozycje stawu a potem dopiero ćwiczenia. Radzę nie zawsze ufać prywatnym wizytą.
Strona 3 z 3
Dodaj odpowiedź