SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długość trwania treningów i podstawy ćwiczeń bez ciężaru.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 1541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Witam, wiele się naczytałem odnośnie długości trwania treningu, w większości przypadków pisze 40-60 min. Mój trening ogółem trwa ponad 70 ale wliczam do tego 10 min lekkiego treningu na rowerku przed treningiem, rozgrzewkę i potreningowy stretching. Więc tutaj moje pytanie jak długo powinien trwać trening siłowy i przerwy miedzy seriami. Staram się aby było to 30 s no chyba, że robię jakieś ciężkie (przynajmniej jak dla mnie ) ćwiczenia pokroju przysiady to trwa trochę dłużej.

I drugie pytanie o sens codziennego opuszczania się na drążku. Na siłowni robię to raz w tygodniu przy treningu pleców kiedy wykonuje 4 serie po 3-4 powtórzeń (4-5 s) z przerwami po około 30-40s. Gdzieś przeczytałem aby dobrze progresować przydałoby się robić to opuszczanie codziennie po 4 serie ale z przerwami około 3min. Myślę, że taki długi trening to nie byłoby jakieś wielkie katowanie organizmu ale wole dopytać się o radę :) Kolejne pytanie czy istnieją jakieś proste ciekawe ćwiczenia kalisteniczne pokroju opuszczania, które ewentualnie można wykonywać codziennie?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
30 sekund mało, minimum tą minutę bym dał. Nie ma słusznego czasu ile powinien trwać, zależy od planu, stopnia zaawansowania.

Są różne metody z drążkiem np metoda smarowania co przechodzisz pod drążkiem to np się raz podciągasz.,


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-10-19 21:41:40
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Trenuje ponad rok okolo. A warto robić trening z drazkiem codziennie? I np na zmianę robic opuszczeniem z tą metodą co podałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Spokojnie mozesz, to nie jest jakiś trening by zaburzyć regenerację, na codzien sporo osób prauje fizycznie i mają dobrą regeneracje

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11967 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
kwestia regeneracji tak naprawde jak i samego celu, jak celem jest podciagac sie wieceh to mozna pokusic sie o takie dzialania, jednak trzeba odpowiednio zmodyfikowac wtedy objetosc treningu grzbietu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32862 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
JWITAM wszystkich po długiej nieobecności :)
j.w. dodam od siebie że nie długi czas i nie duże dzwigane cięzary deccydują o tym czy trening był konkretny czy nie.Możesz mieć treningi z rozgrzewka i rozciaganiem po 50-60 min , cwiczyc mniejszymi ciezarami a i tak zrobisz lepsze efekty niz napalency którzy katuja się 2 h na sali

Co do progresu podciagania to moze zakup gumę i z nią ćwicz na początku



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-10-20 17:42:25

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-10-20 17:43:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
A często jest nawet odwrotnie że jest zbyt długi trening i przez to ich efekty są mniejsze, nie zawsze więcej znaczy lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11967 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
ostatnio nawet co nieco pisalem o tym
https://www.sfd.pl/art/Trening/Ile_powinien_trwać_trening_na_siłowni_-a945.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kręgosłup, wzrost

WHEY premium