SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dżem, konfitury.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 388 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11037
Witam,
Jako że truskawki są w dobrej cenie, przydało by się zrobić kilka słoików konfitur na zimę.
Czy ma ktoś jakiś przepis/sposób na konfitury typu light najlepiej na samym słodziku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Raczej nie da rady, cukier jest substancją konserwującą.

Ja już chcesz zdrowsze to zamiast normalnego cukru użyj ksylitolu.

Gdzieś na necie widziałem ze stewią że niby ma właściwości grzybobójcze, ale głowy nie dam uciąć tak samo jak z ksylitolem, w tym roku pierwszy raz robiłem.

to będzie tak
1kg owoców
ok 15-20g pektyn
stewia dla smaku nie polecam żadnych tabletek czy proszków głównie oprte są na maltodekstrynie jako wypełniaczy czyli cukier z dodatkiem stevi, jak już to firma now ma w płynie czystą stevię.

reszta to jak normalne dżemory smażenie owoców ze stevią, dodanie pektyny, pakowanie w sterylne słoki i pasteryzowanie.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2015-06-21 17:34:59

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20
Ostatnio przerzuciłem się właśnie na ksylitol. Nie miałem pojęcia, że można dodawać go do dżemów. Rewelacja! Po pracy skoczę po jagody ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 118
Ja zamawiam konfitury bo mają dobry skład na ;) Domowej roboty i są bardzo smaczne i wydane, bez substancji konserwujących i innych specyfików :)


Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2018-05-10 14:14:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Weź przestań bo Twe posty aż biją reklamą. Zobacze jeszcze gdzieś i się pożegnamy.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 160 Napisanych postów 246 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11795
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalafiorowe placuszki

Następny temat

Białkowe placki?

WHEY premium