SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czytałam, widziałam, słyszałam - polecam

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
W tym temacie wrzucamy tytuły książek, filmów, muzyki i co tam jeszcze innego chcielibyśmy polecić innym forumowiczkom.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
Niesmiały początek...

KSIĄŻKI

Polecam trylogię detyktywistyczną Stephen'a King'a - Pan Mercedes, Znalezione nie kradzione i Koniec warty.

Historia ciekawa, wciagająca, szybko się czyta. Można pochłonąć całą za jednym zamachem Fabuła nie jest przesadnie skomplikowana, są momenty troszkę zbyt naciągane, ale zdecydowanie jest to seria, po którą warto sięgnąć.
Pan Mercedes 8/10.
Znalezione nie kradzione 7/10.
Koniec warty 6/10 ze względu na elementy paranienormalne, które nie do końca przypadły mi do gustu.

FILMY

Polecam wyswietlany obecnie w kinach Hitman's Bodyguard.

Komedia sensacyjna, z nieco oklepaną fabułą (jak to zawsze w tego typu filmach) a jednak ma w sobie to cos! Dobre efekty specjalne, szybka akcja, twórcy ani na chwilę nie pozwolą nam się nudzić. Ale głównym atutem tego filmu jest duet Reynolds i Jackson. Dooobre teksty, zabawny i niewymuszony humor. Przyznaję, że piałam ze smiechu parę ładnych razy. Oczywiscie, nie należy pominąć Oldman'a oraz Hayek, którzy też mieli bardzo fajne role
Idealny film, jesli mamy ochotę na cos lekkiego, do posmiania i chwili relaksu.

Moja ocena to 7,5/10.







Zmieniony przez - missInvincible w dniu 8/22/2017 5:20:34 PM
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241156
ostatnio czytałam Zbrodnia Niedoskonała Katarzyny Bondy- książka pokazuje jak rola psychologa- profilera wpłynęła na śledztwa w Polsce, mi się bardzo podobała. Po niej przeczytałam Remigiusza Mroza- Behawiorysta- również polecam.

z filmów ostatnio byłam w kinie na Odbarowani, bardzo mi się podobał


Zmieniony przez - cod123 w dniu 2017-08-22 18:32:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 4025 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49869
Ja jestem typem lubującym się w przekazie wywołującym przemyślenia, także moje propozycje trochę takie będą. Nie tyle co ckliwe dramaty czy banalne romantyczności, ale jakieś tam historie z podwójnym dnem. Bardziej smutne niż wesołe są to opowieści, więc gra na emocjach nieuchronnie także będzie obecna.
Piszę o tym, bo co wymieniam się opiniami z ludźmi lubującymi się w kryminałach, sensacji czy fantasy, to wychodzę na nudziarę, także żeby nie było, że chcę uśpić towarzystwo

Zacznę od filmu, który nasunął mi się jako pierwszy - "Manchester by the sea"

Nominowany do wszystkich możliwych chyba nagród w każdej możliwej kategorii, ale w tym wszystkim to jest jakby najmniej istotne.
Historia opowiada o losach faceta z trudną przeszłością, który na pozór jawi się jako typowy dziwak. Z biegiem fabuły i za sprawą świetnie wtopionej retrospekcji, widz zaczyna pojmować jaka tajemnica kryje się za tą maską. Jakby wszystko staje się jasne, a ja głównego bohatera rozumiałam coraz bardziej. Z czasem nawet podziwiałam za siłę z jaką sobie poradził/nie poradził (bo tutaj trudno wnosić) z osobistą tragedią.

Wyborowa gra aktorska, sceneria idealnie oddająca powagę wydarzeń, muzyka współgrająca z nastrojem, zatem moim skromnym zdanie całość zasługuje na 9+/10.


Zmieniony przez - misworld w dniu 2017-08-22 19:40:25

I'm not beautiful like you. I'm beautiful like me.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 288 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11064
Czytam aktualnie książkę M. Grzebalkowskiej "1945 wojna i pokój". Książka reportaż o dziejach Polski zaraz po wojnie, o ludziach i ich zachowaniach. Jak dla mnie niezłe studium psychologiczne ludzkich zachowań. Autorka też porusza wiele wątków, z którymi ja się przedtem nie zetknelam np. temat przesiedlencow, osadników na ziemiach poniemieckich, o fali szabrownictwa.
Ciekawa książka-polecam






Zmieniony przez - Domi Nz w dniu 2017-08-23 09:35:01

Zmieniony przez - Domi Nz w dniu 2017-08-23 09:35:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 1592 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 229519
Ok, to ja polecę z serialem który zaczęłam, ale nie mam czasu oglądać

Animal Kingdom / Królestwo Zwierząt
Jest na Netflixie. Wciągający od początku, świetne postaci, obsada to strzał w 10. Świetna muzyka (ważne!).
Siedemnastoletni chłopak po śmierci matki-narkomanki przeprowadza się do swojej babki. Babka o uroczym pseudonimie ‘Smurf’ trzyma w ryzach swoich 4 synów i ich rodzinny business (niezbyt zgodny z prawem )







Zmieniony przez - Teapot w dniu 9/1/2017 7:21:03 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Teapot a masz linka do tego serialu? Bo nie mogę znaleźć a brzmi ciekawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 2999 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37941
Na polskim nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Z góry uprzedzam że mocne brzmienia!! Koleś tworzy znakomitą muzykę, ale jest nadal stosunkowo mało znany. Dobre bo polskie - polecam:




Zmieniony przez - nightingal w dniu 2017-10-17 10:30:56

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 288 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11064
Fajny zbior przepisow, nie tylko dla wegan. Lubie tam zagladac i czerpac inspiracje.

http://www.truetastehunters.com/ 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3406 Napisanych postów 6130 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264498
Hej! Chciałabym polecić wam film PRZEŁĘCZ OCALONYCH z 2016r. - na prawdę warty obejrzenia, dawno nie widziałam tak dobrego filmu
2

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EVELINE - dziennik rekreacyjny

WHEY premium