SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym grozi za niskie cisnienie?? i kiedy ono jest - ??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 137 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1056
witam

ostatnio mierzylem sobie cisnienie i mialem 105/70 - nie czulem sie zbyt fajnie czym moze grozic za niskie cisnienie?
11
...
Napisał(a)
Usunięty przez godav za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
czym grozi?
masz mniejsze szanse dostać zwału mięsnia sercowego, udaru...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Przy niskim ciśnieniu będziesz miał skłonności do niedotlenienia mózgu. Wystarczy troche ruchu na świeżym powietrzu jakaś mała kawka i powinieneś czuć się lepiej. Unikaj długotrwałego przebywania w pozycji stojącej. Jeżeli zdarzały ci się kiedyś omdlenia to najprawdopodobnie właśnie z tego powodu.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
niedotlenie mózgu przy cisnieniu 105???
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Przy braku ruchu dlaczego nie? Zresztą sam napisał że nie czuł się najlepiej.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ale nie przy 105/70.

a omdelania przy gwałtownym wstawaniu ma większość ludzi i nie muszą być one związane z niskim ciśnienie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
jakryc, a czy jest cos takiego jak niedocisnienie (analogicznie do nadcisnienia?) i jesli tak, to cisnienie w jakiej granicy uznaje sie za takie?
ew. jakie cisnienie uznaje sie juz za faktycznie niskie i jakie objawy moga temu towarzyszyc?
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
u zdrowego człowieka teoretycznie pojawia się niedocisnienie, ogólnie poniżej 90/60.
ale znaczna część kobiet ma takie cisnienie i zyją.

spadki ciśnienia u osób wrażliwych moga objawiać się omdleniami, zawrotami głowy, uczuciem zimna etc.
wtedy wystarczy się troszkę poruszać, wypić kawe (jka ktoś pije).
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
jakryc, wydaje mi się, że nie jest to takie proste jak piszesz. Niestety. Wcale nie wystarczy wypić kawę i już poprawa. W hipotonii, czy lekkim niedociśnieniu aby czuć się w miarę ok 1 kawa nie załatwi sprawy, problem w tym, że trzeba to ciśnienie stale podnosić czyli pić kawę czy herbatę powoli ale regularnie przez cały dzień. Należy też spożywać dużo soli jodowanej. Ja po wypiciu hektolitrów kawy, herbaty, kilku fajkach mam niziuteńkie. Generalnie niedociśnienie obniża standard życia i ciężko jest z tym walczyć. I to co ktoś napisał wcześniej - bardzo często zdarza się niedotlenienie mózgu - w niewielkim stopniu ale na tyle, że człowiek czuje się jakby po nim czołg przejechał bez powodu. Ja jeżeli sobie dłużej pośpię, mom ogromne problemy z wstaniem, jestem na maksa osłabiona a głowa mnie boli niemiłosiernie... najlepszym rozwiązaniem na takie doligliwościa jest regularny ruch, najlepiej po przebudzeniu - gimnastyka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
"najlepszym rozwiązaniem na takie doligliwościa jest regularny ruch, najlepiej po przebudzeniu - gimnastyka" - a co napisalem przed kawą...?
można też przeciez brać cardiamid, glucardiamid...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
jakryc dobrze dobrze, przeciez ja sie ciebie nie czepiam. Wiem z autopsji ze strzelenie sobie jednej kawki niewiele daje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadmiar skory po ciazy...

Następny temat

Trening brzucha po przepuklinie!!

WHEY premium