SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy za krótko?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodze na silownie od poniedzialku do piatku. Codziennie robie inna partie miesni (przewaznie 3,4 cwiczenia X 4 serie. Tak, ze mam 12 serii.Przerwa miedzy seriami ok.1 min.) Czytalem ze dobry trening powinien zajmowac ok.1 godzine. Natomiast mi zajmuje to tylko 30 min.- 40 min. Nie uwazacie ze to troche za malo? Jak ulozyc plan treningowy zeby trening byl dluzszy(nie chce cwiczyc 2 razy w tygodniu jednej partii miesni zeby jej nie przemeczac)? A jak Wy cwiczycie?

Gladi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No nie wiem czy zaczynam sie bawic ciezarkami. Cwicze w sumie od stycznia (regularnie), a wczesniej tez troche cwiczylem.


Gladi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39589
Nie ma sensu sugerować się informacjami w stylu "dobry trening powinien trwać 1h,30min" najważniejsze żeby był skuteczny. Jeśli ćwiczysz 40min dziennie i masz dobre efekty to wszystko jest w porządku.

Drzey

Drzey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
trening ma byc dostosowany do ciebie, a nie ty do treningu

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ze swojej strony moge polecic trening 4 lub 3 razy w tygodniu (5 to zdecydowanie za duzo)! Przykladowe polaczenie 4 razy w tygodniu: klatka+triceps; nogi; barki+kaptury; plecy+biceps. Sugerowalbym rowniez zwiekszenie przerw miedzy seriami do 2 min, jesli bedzie Ci sie to wydawalo za duzo to przynajmniej 1,5 minuty - trening nieco sie wydluzy, a minuta to zdecydowanie za malo na regeneracje pomiedzy seriami!

NaRazie
zycie jest walka... .. .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zle, dobry trening powinien trwac _nie wiecej_ niz jedna godzine.
A dokladnie - im krotszy trening tym lepszy - przy krotkim treningu organizm reaguje bardzo dobrze produkujac znaczne ilosci wlasnych hormonow anabolicznych. Przy treningu przekraczajacym 1h ich poziom bardzo szybko spada - do tego stopnia, ze np. po 2h treningu moze nastapic spory 'dol' jezeli chodzi o poziom wlasnych hormonow.

Moje treningi to srednio 20-30 minut.

bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki. A co powicie na taki trening?: I- klatka+triceps II- plecy+biceps III- nogi+barki. Potem dzien przerwy i znowu ten sam cykl. Po 2 cyklach 2 dni przerwy i od nowa...
Wtedy trening bedzie dluzszy tylko czy sie nie przetrenuje?

Gladi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo sluszny trening! Ja tak trenuje i wychodzi mi to na dobre. Musisz sam zobaczyc jak sie czujesz po takich treningach. Czy dajesz rade podnosic takie same ciezary, czy szybciej sie meczysz. Ja cwicze w ten sam sposob poniewaz jak cwiczylem 3-4 razy w tygodniu to nic a nic nie czulem ze cos robie!
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Jeśli w ciągu 7dni wykonujesz 6 treningów, to albo jesteś z pierwszej piątki ostatnich Mr.O. albo nie chcesz przyrostów. 55555 zaproponował Ci bardzo fajny układ treningowy. Trening powinien trwać ok. 1 godz.,co prawda bst ćwiczy 20-30 min., ale On ćwiczy HIT-em. Normalnie seria trwa ok.1 min, przerwa 2 min.więc w tym czasie można zrobić 7 - 10 serii czyli dwa ćwiczenia. Pamiętaj, że mięśnie rosną między treningami, więc daj im na to czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
moje treningi zajmują od 30 min do 1 h. Wcale nie uważam, że są złe

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ja juz nie wiem... Jedni mowia tak a inni inaczej.
Cyba zrobie tak jak mowi 55555. Tylko mam jeszcze jedno pytanie: mozecie mi podac jakies cwiczenie na kaptury? I ile mam robic serii cwiczac raz w tygodniu? Ja mysle ze 12 serii, tylko na biceps i triceps 9 albo 10. CO Wy na to?

Pozdrawiam...

Gladi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli zaczynasz dopiero bawić się ciężarkami to nawet powinieneś ćwiczyć każdą grupę 2 a nawet 3 razy w tygodniu. Ćwicząc na początku 1 raz bardzo długo tych mięśni nie będziesz czuł i będzie to tylko takie sobie machanie kijkiem. Uwierz to jest ważne na początku i po długiej przerwie min 2 miesiące to coś takiego.

BUTCH
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skos?

Następny temat

Problem!

WHEY premium