SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Czy wszyscy są wstanie zrobić szpagat męski(turecki)?

Wysłana -
Od jakiegoś czasu zacząłem się rozciągać, jednak przy rozciąganiach takich jak szpagat męski, albo pozycja żaby (z jogi) zaczynam odczuwać blokadę. Czytałem trochę o tym i wydaje mi się że może to być spowodowane deformacja kości udowej która nazywa się Coxa Vara gdzie kąt między trzonem kości udowej a szyjką główki udowej jest mniejszy niż 120 stopni. Nie jestem pewien czy to w 100% jest to, ale fakt faktem odczuwam blokadę kości (chyba) kiedy schodzę do szpagatu. Znalazłem taki test

i teoretycznie mogę go zrobić jednak czuje że moja miednica u uniesionej nogi jest lekko zawyżona, i cofnięta do tyłu. Tutaj zdjęcie wykonaniatego testu:

Mam 24 lata, nigdy nie miałem wypadku ani kontuzji w okolicach bioder, przy rozciąganiach takich jak szpagat damski czy pozycja motyla nie mam żadnych problemów. Pytanie moje brzmi czy faktycznie są przypadki przez które ktoś nie może zrobić szpagatu męskiego bo jest to dla niego fizycznie nie możliwe i czy ja znalazłem się w takim przypadku?

Zmieniony przez - japeczko w dniu 2018-06-21 02:41:30
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Kwestia mobilności i rozciągnięcia , inna sprawa że jak do wszystkiego trzeba mieć pewne predyspozycje , na takiej podstawie jak piszesz nie sposób stwierdzić czy masz ograniczenie strukturalne.
Wysłana -
Dzięki, jednak w takim razie co może oznaczać ta blokada po zewnętrznej stronie uda która mnie uwiera kiedy próbuje zejść do szpagatu? Myślisz że powinienem się z tym wybrać do jakiegoś fizjoterapeuty na badania?
Wysłana -
Nie wszyscy sa w stanie, na podobnej zasadzie nie każdy topowy zawodnik UFC trzepnie zdrowego, luźnego high kick'a.
Wysłana -
Rany, ja w życiu takiego bym nie zrobił, a wydawało mi się, że jestem dość dobrze rozciągnięty..
Wysłana -
japeczko
Dzięki, jednak w takim razie co może oznaczać ta blokada po zewnętrznej stronie uda która mnie uwiera kiedy próbuje zejść do szpagatu? Myślisz że powinienem się z tym wybrać do jakiegoś fizjoterapeuty na badania?

Pytanie czy jest rzeczywista blokada , ale oczywiście możesz udać się do fizjoterapeuty wykonana badania kliniczne i będziesz wówczas więcej wiedział
Wysłana -
Jakie badania powinny mnie interesować?
Wysłana -
Najpierw podstawowe badanie kliniczne podczas wizyty (testy, palpacja itp.) i w zależności od jego wyników ewentualnie rozszerzone o badanie obrazowe.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź