SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w aptece dostane puste kapsułki ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27466

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 73
Witam !
Mam pewien problem ponieważ zakupiłem Orotan Trikreatyny SciTeca w formie proszku do rozrobienia jednak smak jest ochydny i mam odruchy wymiotne .
Moje pytania są następujące :
1.Czy w aptece dostane puste kapsułki które będę mógł wypełnić w.w suplem, jeśli tak to jak się one nazywają tzn jak mam się o to zapytać
2. Czy jeśli już bd miał te kapsułki to czy bd mógł je napełniać orotanem i popijając je czy jednak tylko rozrabiac w wodzie a nie przyjmowanie poprzez kapsułki.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76015 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754768
Orotan kreatyn, czyli tri-creatine orotate lub di-creatine orotate jest to połączenie trzech, lub dwóch cząsteczek kwasu orotowego z jedną cząsteczką kreatyny, tworząc w ten sposób jedną molekułę. Dzięki temu związek ten ma trochę inne właściwości niż tradycyjny monohydrat kreatyny. Kwas orotowy ma wpływ na produkcję energii. Wynika to z tego, że zwiększa poziom UMP (urydynomonofosforanu), wzrost poziomu PRPP (5-fosforybozylo-1-pirofosforanu), a to przekłada się na zwiększone możliwości magazynowania glikogenu w mięśniach. Dlatego też sprawdza się on dobrze np. w sportach walki, kolarstwie, triathlonie, czy innych dyscyplinach typowo wytrzymałościowych.

Zaleca się suplementację cykliczna: 5 - 10 g na dobę w 1 - 3 porcjach w ciągu dnia, po 2 - 5 g na dawkę. Długość takiego cyklu to około 4 - 12 tygodni. W przypadku stałej suplementacji: 0,03 - 0,05g na kg masy ciała, przez dłuższy czas.

Orotan kreatyny w wersji bezsmakowej może być niezbyt dobry. Jednak wystarczy wziąć miarkę do ust i popić wodą, czy nawet sokiem, zamiast mieszać z 200-300 ml wody i pić niezbyt smaczny napój. Kapsułki raczej nie są dostępne w aptece. Można je jednak kupić z niektórych sklepach internetowych. Np. w serwisach aukcyjnych.




Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
1. raczej nie dostaniesz
2. wsyp kreatyne do buzi i popij wodą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402348
probowałes mieszac z jakims sokiem np. dla zniwelowania tego smaku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 73
To gdzie mogę dostać takie kapsulki na allgero czy co ? a mieszać próbowalem to momentalnie zabijalo to smak soku i nic nie dawało dlatego chce to skręcic w tabsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
w aptece nie dostaniesz, juz kiedys moj kumpel o to pytal. bądż facetem i przecierp ten smak. przeca to nie jest aby sie delektować. to ma działać

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
puste kapsułki można kupić, ale nie w aptece
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
do buzi, zapij przełknij i po sprawie. Gorsze rzeczy sie łykało :) , zdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
na alledrogo powinny byc, bynajmniej kiedys byly. Ale j/w radze robic jak chlopaki mowia, sok jakis czy zagryźć czyms.

Zmieniony przez - koksmox w dniu 2012-03-26 17:07:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1504
Hehe to Ty jak kobitka z tipsami ;d jak Ty masz problem ze smakiem odżywek to nie chce mówić jakbys kiedykolwiek ładował koks w siebie hehe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 73
hehe nie no wiem że może to źle wygląda ale serio to mnie tak odurza totalnie i nie idzie mi to przełknąc dlatego chyba wezme te tabys z allegro tylko czy one są bezpieczne zeby to nie był jakiś shit
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91255
Jak znajdziesz na allegro to daj mi linka na PW. Leucynę bym wpakował
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zgaga po hot blood!?

Następny temat

Po 1 cyklu kreatynowym

WHEY premium