SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy tyle ćwiczeń na brzuch wystarczy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1963

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Witam. Zastanawiam się ile ćwiczeń na brzuch wystarczy robić w ciągu tygodnia. W tej chwili robię brzuszki 4 X max na skośnej ławce do brzuszków, oraz 4x max podciąganie kolan w zwisie na drążku, lub Plank maxymalnie. Czy 8 serii 2 (16) razy w tygodniu wystarczy na sam brzuch? Ćwiczę go w dni nietreningowe, bo jest mi wygodniej tak robić niż po treningu klatki i bicepsów, czy też nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

To pytanie wraca jak bumerang wielokrotnie i z dużą częstotliwością. Osoby trenujące na siłowni lub też takie, które by chciałby poprawić wygląd swoich mięśni brzucha zastanawiają się ile wykonywać ćwiczeń na brzuch żeby wyglądały lepiej. A tutaj zasada jest dość prosta więcej nie znaczy lepiej.

Pamiętajmy, że mięśnie brzucha żeby dobrze wyglądały spełnione muszą być dwa elementy. Po pierwsze mięśnie brzucha muszą mieć odpowiednią masę, a po drugie aby były widoczne należy mieć odpowiednio niski poziom tkanki tłuszczowej.

Wykonywanie wielu ćwiczeń kilka razy w tygodniu nie jest zbyt dobrym pomysłem bo to niewiele pomoże. Trening brzucha należy dobrze zaplanować, a nie katować go wieloma ćwiczeniami.
Jeśli trenujemy na siłowni i w planie mamy złożone ćwiczenia jak przysiad, martwy ciąg, wiosłowania to na koniec treningu można dołożyć 2 dobre ćwiczenia na brzuch i następnego dnia dać mięśniom brzucha czas na regenerację, bo mięśnie brzucha podobnie jak inne mięśnie rosną gdy odpoczywają więc odpowiedni czas na regenerację trzeba im zapewnić.

Polecamy również: Jak często trenować brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-09 07:23:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
witaj, wykonuj podobnie, jak jna inna grupe miesniowa
okolo jak napisales ze masz okoo 16serii to jest to ilosc wystarczajaca w zupelnosci
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Wydaje mi się, że robienie codziennie tylu serii byłoby za dużo, bo co jak co brzuch to też partia miesniowa jak klatka itd. Wiem, ze o takim treningu leje się ze mnie jakby ktoś mnie wodą oblał, a brzuch mam mocno spompowany. Słyszałem, że ten PLANK to bardzo dobre ćwiczenie angażujące duża ilość grup mięśniowych. Tylko to bardziej chyba na wytrzymałość, czy buduje mięśnie brzucha też?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
mialem na mysli 16 serii w tygodniu, nie codziennie
plank jets jednym z elementow treningu, jak najbardziej tez buduje miesnie brzucha, jak i core


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2018-01-31 14:02:29
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Brzuch trenują przede wszystkim ćwiczenia złożone i ciężary w nich. Zbyt częsty trening też będzie miał wpływ na treningu bo osłabiony rdzeń przełoży się na ciężary w podstawowych bojach.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
U mnie na brzuch maksymalnie 2 ćwiczenia do dwóch razy w tygodniu. Choć przyznam szczerze, że przez ostatnie miesiące robię go w kratkę.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Strasznie ciężkie ćwiczenie to w robienie brzucha na drążku. Chyba najlepiej czuję brzuch i widzę spore rezultaty w sile brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Bo to też trudne ćwiczenie ale trzeba je umiejętnie wykonać czyli stabilizować ciało przed bujaniem i unosić biodra a nie tylko same nogi
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1375
Technika u mnie kuleje w tym ćwiczeniu, bo naprawdę ciężko jest podnieść nogi do samej brody. Zastanawiam się, czy prawidłowo wykonuje, bo niby czuje, że jest przypięty brzuch pracuje i jest ładnie napięty, ale bujam się trochę na tym drążku. Jeszcze takie pytanie, bo te ćwiczenie jest raczej bardziej wymagające niż na ławeczce do brzuszków. Lepiej zacząć od brzuszków na drążku, czy na ławeczce? Zaczynam zawsze od ławki 4 serie po maxa, ale chyba lepiej będzie pierw zacząć od drążka?

Na przykład plecy zawsze zaczynam od bardziej wymagających ćwiczeń,. czyli Martwy, wiosła... Ale brzuch to nie plecy, więc nie wiem jak lepiej.


Zmieniony przez - Lovac w dniu 2018-02-07 18:57:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
dokladnie, daj najpierw cwiczenie najbardziej wymagajace a pozniej dobijaj klasycznie na lawce, niekoniecznie brzuszkami
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Jeśli celem jest tylko poprawa mięśni brzucha to nie trzeba ciągnąć nog do brody.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Fbw do oceny

Następny temat

Rowerek, bieżnia, orbiterek Co wybrać?

WHEY premium