SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trenując MMA warto dodatkowo trenować np. Kickboxing lub BJJ czy Zapasy?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2118

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
U mnie w mieście nie ma żadnej sekcji MMA, jest jedynie Boks i Karate Kyokushin, za niedługo chcę pójść na boks, ale gdy będę pełnoletni planuję dojeżdżać na treningi MMA i tutaj pojawia się moje pytanie, czy warto będzie w pozostałe dni (w które nie będę na MMA) dojeżdżać do tego samego klubu na np. kickboxing, BJJ czy zapasy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1736
Zalezy co chcesz osiągnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1736
Kazdy trening cos daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Kickboxing, BJJ czy zapasy które wymieniłeś to przeważnie części składowe MMA, więc ich trenowanie zawsze wpłynie lepiej na późniejsze treningi MMA.
2

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
Yoshi87
Kickboxing, BJJ czy zapasy które wymieniłeś to przeważnie części składowe MMA, więc ich trenowanie zawsze wpłynie lepiej na późniejsze treningi MMA.

a co w przypadku treningów siłowych czy kondycyjnych, na które też musiałbym mieć czas, a oprócz sportu jest jeszcze szkoła i właśnie najgorszy w tym wszystkim jest czas, do tego muszę też mieć czas na odpoczynek, zakładając że miałbym przykładowo 2 treningi MMA tygodniowo (początkowo) i 1 trening dodatkowo to lepiej szlifować dodatkowo stójkę, czy parter?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136789
O Jezu, chłopaku, Ty jeszcze nie miałeś ani jednego treningu a dzielisz skórę na niedźwiedziu i kombinujesz A ZA ROK TO JA BĘDE ROBIŁ TO, TO I TO. Stary, za rok czy tam za ile ta Twoja pełnoletniość będzie to Ty może żyć nie będziesz, co Ty planujesz?

Zaczniesz chodzić to zobaczyć czego CI brakuje, czy stójki czy parteru, w czym przegrywasz, z czym masz kłopoty i pod tym kątem pójdziesz na dodatkowe treningi.

A z treningami kondycyjno-siłowymi zaczekaj, MMA samo w sobie da Ci w kość, dodatkowe sesje na siłce będziesz dodawać jak zaczniesz się w pełni regenerować po treningach w klubie. A 5 treningów tyg dla młodego człowieka który nie startuje w 5 olimpiadach przedmiotowych a za przeproszeniem popierduje sobie w szkolnej ławce to raczej nie jest duże obciążenie: 3 treningi SW, bieganie i jakieś tam obwody dla wytrzymałości siłowej. Dasz radę


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-01-08 22:46:37
3

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gats 2
...A ZA ROK TO JA BĘDE ROBIŁ TO, TO I TO...
Wiele lat temu robiłem badania do pracy instruktorskiej muay thai. W ankiecie do badań było pytanie o staż treningowy. Przeciętny wyszedł 3 miesiące. Czyli dużo większe jest prawdopodobieństwo, że za rok zapomnisz o MMA i znajdziesz sobie inne zainteresowanie niż skorzystasz z udzielonych tu rad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
MMA ma rację. średni staż nowych adeptów na treningach na których trzeba zostawić trochę potu i co gorsza szlifować technikę (zamiast siłki) to1-2 miesiące. Ci co zostają zawyżają tę statystykę.
Tak więc najpiderw pochodź na treningi parę miesięcy a potem dodawaj cokolwiek. Musisz wyrobić w sobie nawyk wychodzenia z domu na trening bez względu na pogodę, samopoczucie, handrę itp, itd. Tak by brakowało ci czegoś jak nie pójdziesz.
1

Never TRY to win a fight.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jutro mój pierwszy trening

Następny temat

skakanka

WHEY premium