SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to prawda, ze kravmaga jest skuteczniejsza na ulicy niz np.karate lub tkd? czemu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 84
Czy to prawda, ze kravmaga jest skuteczniejsza na ulicy niz np.karate lub tkd? czemu? jesli chcialbym czuc sie bezpieczniej to trenowanie np. taekwondo ma sens, czy lepiej wybrac kravmage? a jesli tak, to dlaczego tak jest, ze nawet doswiadczony karateka moze miec klopot z kims trenujacym kravmage lub inna 'sztuke uliczna' ? Jestem zupelnym laikiem i nie wiem nic o sztukach walki, dlatego prosze o pomoc w wyjasnieniu tego problemu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51806
Nie wyobrażam sobie, żebym mógł przegrać z chłopakiem, czy dziewczyną dużo lzejszymi ode mnie. Ostatnio walczyłem z mistrzem Polski który był ode mnie o dwie wagi lżejszy i lałem go, jak chciałem. Szybszy był, ale siły w rękach miał za mało żeby mi zagrozić, a na żadne wykorzystanie techniki mu nie pozwoliłem. A kiedy nie zrobiłem wagi i wystartowałem na zawodach wagę wyżej, z chłopakami cięższymi o jakieś 7 kg to dostałem straszny łomot. Pewnie, waga nie decyduje o wszystkim, bo zdarzyło mi się wygrywać z przeciwnikami i o 25 kg cięższymi, ale wyłącznie wtedy, kiedy nic nie umieli. Z ogarniętymi nie miałbym żadnych szans.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2099
a mógłbyś najpierw troche poczytać zanim wyjedziesz z takim topic'iem ?
1. Żadna sztuka walki (bez broni) nie jest "najlepsza na ulice" bo na ulicy nic moze się nie przydać ...
2. Kto ci takich głupot naopowiadał? "Walczy człowiek a nie sztuka..."
3. Jezeli chesz trenować tylko dla samoobrony to weź sobie za tą kase kup lepiej teleskopa albo coś w tym stylu ... :P
4. Karateka moze miec problem w walce z kimś kto trenuje jakiś combat (a nie żadna "uliczna sztuke walki" bo nie ma czegoś takeigo....) ze względu na zasady walki (tzn. krav maga dopuszcza "brudne chwyty" - ataki na krocze, gałki oczne itp)
5. Najlepiej trenować do co cie interesuje (wyjdziesz na tym zawsze najlepiej)
6. Ja polecałbym muay thai, BJJ, vale tudo, karate shidokan a nie żadna krav mage....
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 84
dziekuje za szybka odpowiedz ! kilku ludzi mi mowilo, ze kravmaga jest o wiele bardziej skuteczna, a co wiecej smialo sie z tradycyjnych sztuk walki jak np. karate czy wlasnie tkd. dlatego chcialem sie zapytac Was, ktorzy tu jestescie, bo zdaje sobie sprawe, ze ludzie, ktorzy trenuja rozne sztuki walki beda w stanie ocenic je o wiele bardziej obiektywnie. ja chcialbym zaczac trenowac taekwondo (mam sekcje w poblizu). moge przy tym zostac, czy lepiej poszukac czegos innego ?? sporo czytalem o teorii, ale jak tkd wyglada w praktyce ? mam na mysli skutecznosc walki wlasnie na ulicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2357
tkd to marny pomysl jezeli chodzi o ulice ale to jest moje zdanie inni moga miec zupelnie inne:) nawaisem mowiac zapisuje sie od wrzesnia na tkd bo za***i.cie sobie wymiataja tam nogami tez tak chce:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Echhhh... topic powraca jak bumerang. Po pierwsze: to nie takie proste. Sa sekcje i sekcje. Sa kluby Krav Magi, gdzie ucza szarlatani i opowiadaja glupoty ale sa i porzadne, gdzie naucza cie walczyc. Podobnie z Taekwondo. Moge ci tylko powiedziec, zebys wystrzegal sie federacji WTF (podczas zawodow uzywaja tylko nog). Poza tym moze napisz gdzie mieszkasz-to moze nam pomoc.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 84
mieszkam w Sopocie, a ta sekcja TKD, ktora jest blisko, to chyba wlasnie WTF :/ Ale slyszalem, ze ITF jest bardziej nastawione na zawody i dlatego to pierwsze jest ciekawsze. Oczywiscie tylko 'slyszalem', wiec nie wiem jak jest naprawde. W TKD podoba mi sie rozbudowane uzycie nog, ale rownie dobrze czuje sie w partiach gornych (moze zatem kick-boxing ?) Natomiast masz calkowita racje, ze uzywa sie tych nog zdecydowanie za czesto. Ogladalem kilka walk i goscie tylko kopia, przez co walka jest wolna i malo skuteczne (oczywiscie nie chce tutaj nikogo obrazac), a jak walczy ktos doswiadczony, to nie da sie pokonac jak przeciwnik przez 20 minut bedzie go probowal kopnac z obrotu. postaram sie poszukac czegos z tych sztuk, ktore wypisal Shalom (thx!), a moze ktos z 3miasta mi cos zaproponuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
A ja bym powiedział, że problem z dobrym zawodnikiem mógłby mieć własnie krawmagowiec
1

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja ci radze zapisac sie na muay thai w trojmiescie.Klub sie miesci w Spojni(Gdansk wrzeszcz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Goście na kravce moga się śmiać. Gorzej jak przychodzi do walki. Wiem z własnych doświadczeń 4:0 dla TKD vs kravka.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Mieszkasz w Sopocie? To luzik-w 3-miescie jest troche sekcji. Ja ze swojej strony polecalbym kicka/Muay Thai. Z opisu wynika, ze beda najlepiej Ci pasowac.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 84
dziekuje za komentarze !! a moglbym prosic o jakies numery lub lokalizacje muay thai lub KB w 3miescie ? szukalem juz troche, ale niestety nie moglem znalexc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawa rannego Judoki-zbieramy gadżety

Następny temat

BROŃ BIAŁA

Wiecej