SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to ma sens? Trening skocznośći

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 211
Witam.
Zamierzam wziąć się za trening kocznoścciowy i chciałbym zrobić to w następujący sposób:
poniedziałek : siła
wtorek : skoczność
środa : szybkość
czwartek : wolne
piątek : siła
sobota : skoczność i szybkość
niedziela : wolne

trening siłowy robiłbym na siłowni, jeden trening na typową siłe 5x5
Przysiad pełny 5 serii do 95%max
Wyciskanie na klatkę j.w
Wiosłowanie sztangą j.w
Wyciskanie żołnierskie 3 serie ciężar stały wzrastający tak żeby było pod max obecnie 50kg x6-8 w serii
Coś na bic+tric 3 serie łączone

drugi trening dynamika:
Przysiad do ławeczki 4 serie 10x-30%max 10 powt dynamicznie
Podskoki ze sztanga 5x5 ciężar 10-30% max
Barki podrzut sytangi z bioder 3 serie 10-30% dynamicznie + 2serie 90 % max
Podciaganie na drązku 3 serie max
Martwy ciąg na prostych nogach 3 serie siłowo
Martwy ciąg 3 serie siłowo
Wyciskanie skos 4X5 siłowo

Dodatkowo trening na stadionie proponowany przez Hansa:
skoczność :
1) 2km trcuhtu + 10' gibkość
2) podskoki L-P ( cwały ) 3x10 podskok. + odbicia ze śródstopia 3x15
3) wieloskoki : L-P 10-skok x5
LL-PP 10-skok x5
5x 9-skok w rytmie trójskoku
3x 10-skok L-L
3x 10-skok P-P
4) przebieżki 5x80m


szybkość :
1) 2km marszobieg + 10' gibkość
2) skipy ABC 6x40m
3) przebieżki 3x60m
4) odcinki biegowe 2x ( 80-60-40m )
5) starty z opadu x6-8
6) przebieżki 3x120m


skoczność i szybkość w sobote :
1) rozgrzewka
2) skipy 3x(ABC)x 30-40m
3) odcinki szybościowe na maxa 5x40-60m na postawienie ( przerwy po 5-7min)
4) wieloskoki 5x10-skok L-P + 5x5-skok L-L + 5x5-skok P-P
5) rozbieganie 5x80m ( rytmowe )

Moje pytanie jest następujące:
- czy jest sens trenowania w taki sposób na siłowni? jeden trening typowo siłowy + jeden dynamiki.
- czy trening na siłowni lepiej jest ustawić tak aby np pierwszy był dynamiczny z drugi siłowy czy odwrotnie?
- czy są jakieś lepsze sposoby żeby trenować skoczność?

Uprzedzając pytania: sile statyczną już mam wypracowaną- ostatnie 3-4 miesiące leciałem treningiem tylko 5x5 maxy do których doszedłem to przysiad 145x1, wyciskanie na płaskiej 120x1 wiosłowanie 95x1 przy wzroście 190 i wadze 90kg.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 143
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 211
dzięki za odpowiedz, skoczność chciałbym poprawić do siatkówki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
hormon180 nie mam pojęcia czemu piszesz nie mając pojęcia o trenowaniu wyskoku. Wyskoki ze sztangą to świetne ćwiczenie dynamiczne , jak sie ma dobrą baze siłową nie stanowi zagrozenia to po 1, po 2 twoje wyskoki z hantlem w ręku czy między nogami to już porażka. A i wyskok da sie wyćwiczyć mimo słabej genetyki , na dziś dzień wszyscy marudzą , że złe geny, bo nie chce sie tyłka ruszyć ;) da sie "oszukać" geny cięzką pracą, może nie będziesz najlepszym dunkerem , ale do pewnego stopnia można się "bić" z tą genetyką i osiągnąć fajne rezultaty. Ogólnie po więcej info i sam trening zerknij na temat ćwiczymy razem wyskok https://www.sfd.pl/Ćwiczmy_razem!_wyskok_vol.2-t729998-s2.html Pozdrox ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 143
wsn123 nie mam pojęcia dlaczego nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego posta i dlaczego twierdzisz, że nie mam pojęcia o treningu wyskoku. W toku studiów na wychowaniu fizycznym mieliśmy nauczanie i doskonalenie wyskoku więc myślę, że jakieś pojęcie mam, choć ekspertem nie jestem. Nie wiem też w którym miejscu mojej wypowiedzi jest mowa o trzymaniu hantla między nogami. Co do tych wyskoków ze sztangą to się zgodzę, że ćwiczącemu z jakimś stażem treningowym nie zaszkodzą ale skoro chłopak pyta na forum o elementarne rzeczy to chyba zawodowcem nie jest. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

badanie krwi a bieganie

Następny temat

Bieg na 5 km

WHEY premium