SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to jest mozliwe?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5076

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Jak pisalem w ktoryms temacie trenuje karate i posiadam 4 kyu.

Tak zapytam z ciekawosci czy mozliwe ze za pare lat zdobede czarny pas przy 4 treningach na tydzien po okolo 1,5 godziny?

Umiem wymagania na 3 kyu i pozostaje mi nic innego tylko powtarzac do egzaminu

Za 2 lata koncze tez studia sportowe i chcialbym wiedziec czy przy odpowiednim treningu zrobie jednoczesnie czarny pas i papiery instruktorskie na studia.

Czy to np wogole mozliwe zebym w 4-5 sezonow zdobyl czarny pas?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Dramat. To malo powiedziane. Dla kasy nawet wschodnie sztuki walki ludzie hanbia dla kasy.

2 lata temu u nas byl Kaicho. Uczen Sosai Oyamy i zalozyciel Seido. 2 kyu nie umialy kombinacji i kata ktore maja w wymaganiach 5 kyu. Tylko kasa sie liczy i prestiz

Jak ja pokonakem goscia ktory ma dzis 1 dan to ja powinienem miec 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Johny2309 dostajesz naganę za pisanie kilku tematów podczas gdy mogłeś napisać wszystko w jednym maksymalnie dwóch.

Nie wiem ile zajmie Ci zdobycie czarnego pasa i czy wystarczy na to 1,5 h 4x tyg. To zależy od tego jak szybko się uczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Kilku? To moj 2 temat. Co mam pisac cos o roznej tematyce w 1 temacie? Chore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Nie wiem jak to jest w karate ale w BJJ na czarny pas trzeba naprawdę Sb zasłużyć i nie wystarczą 4-5 lat treningów. Pasy dawane są ostrożnie i nawet na niebieski nie mówiąc o purpurze trzeba ciężko pracować oraz uczestniczyć w zawodach. Tylko dziwny jest okres promowania zawodników MMA dosyć szybko na wyższe stopnie choć nie do końca na to zasługują.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Johny2309
...trenuje karate i posiadam 4 kyu [...] czy mozliwe ze za pare lat zdobede czarny pas przy 4 treningach na tydzien po okolo 1,5 godziny?
...
Czy to np wogole mozliwe zebym w 4-5 sezonow zdobyl czarny pas?
Pierwsza rzecz, ile przeciętnie zajmuje zdobywanie pasów w Twoim klubie?
Nie wiemy jakie to jest karate? Jaka sekcja? Itd.
Po drugie, zapytaj trenera a nie anonimowych internautów. On Cię zna. Widzi na ile się przykładasz. Jak szybko robisz postępy. Itd.
Johny2309
Czy to jest mozliwe?
Czy to jest możliwe abyś formułując tytuł tematu choć odrobinę naprowadził nas czego on dotyczy?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
W Seido jedynym ograniczeniem są ograniczenia czasowe pomiędzy egzaminami. Technika nie gra roli - znam wiele czarnych pasów, które technicznie były na niższym poziomie niż ja (4 kyu). M.in. dlatego zostawiłem Seido. Niegocin, w BJJ jest sensowne podejście.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Coś w tych pasach jest.Najlepiej jak by były tylko 3 i tyle.Czarny pas kojarzy Mi się z kimś dojrzałym kto faktycznie ma pojęcie o walce i o tym co robi.A jak jest faktycznie to wszyscy wiemy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Wszystko jest możliwe. Nawet to że spadnie na Ciebie meteoryt.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
No wlasnie bo jestem na obozie seido i duzo wysokich stopni ale potem wychodzi ze nie umieja nic. Czarne pasy jak widzialem jak priwadzily trening to wola o pomste do nieba.

Pkazuje sie ze 3 kyu nie umie kombinacji na 6-7 kyu. To za co maja te stopnie bo nie rozumiem. Pytam tak z ciekawosci czy takie rozdawanie stopni jest powszechne wszedzie.

Tzn ja sie ciesze bo ja mam takiego senseja u ktorego ciezko dostac stopniej i tez sie trzeba napocic. Ja akurat trenuje 4 razy w tygodniu i moze dlatego na tyle lapie ze w 4 sezony zdobylem 4 kyu. I w sumie znam material na wyzej ale wiadomo. Trzeba szlifowac

Natomiast boli mnie to w jaki sposob karate jest gdzie indxiej praktykowane. Mialem juz treningi ze wszystkimi instruktorami i z roznymi ludzi i powiem ze te wysokie stopnie to tylko pozory. Szybko sie przekonali o tymajac trening z moim trenerem ktory widzialem jak klnal pod nosem :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ciesz się, że masz takiego trenera. Moim zdaniem egzaminy nic nie znaczą. U nas w bjj, dostajesz wyższy pasek gdy trener widzi, że masz umiejętności na ten wyższy pasek, trenujesz regularnie i się przykładasz. Bez, żadnych egzaminów. Z tego co wiem w Karate, na stopień trzeba umieć określone techniki, kata i inne pierdułki. Tylko co z tego, że pięknie robisz kata i znasz masę technik, a w walce, czy sparingu dupa. Lepiej znać mniej technik i umieć wykonać je na przeciwniku. Aktualnie pasy oznaczają tylko długość stażu.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Wlasnie mam takiego trenera i bardzo sie z tego ciesze. To widac potem na zawodach. Duzo trenerow kladzie nacisk na technike. Nasz na technike sprawnosci i wykorzystanie praktyczne i dlatego ma opinie najlepszego trenera.

A teraz do kolegi co trenowal seido w nyslenicach. Powiem tak. Nasz trener wzial wczoraj zielone pasy. 4 kyu m.in mnie. Wymienial poszczegolne kombinacje ktore maja robic. Okazalo sie ze oni w zyciu tego na oczy nie widzieli. 1 kihon jest chyba na zolty pas. Jakosuku kumite tez. A oni wielkie oczy co to jest
A jak sie trener zapytal skad sa to glownie bielsko myslenice wadowice. Ekipa czapli

Kolega z kalwarii robil zena 1 jakosuku kumite. Byl w szoku kiedy zobaczyl to w takiej szybkosci bo nasz trener mowi ze to ma wygladac jak walka. Ten kolega potem mi powiedzial ze u niego dostalbym ochrzan ze robie to tak szybko

No coz. c***** ma 6 dan a mlody 5. Przedstawiciele seido w polsce.

Dlatego ja sie naprawde ciesze ze mam takiego trenera ktory patrzy na to szerzej. Dochodze do wniosku ze po kryjomu jest jakas rywalizacja miedzy nimi. Kazdy tlumaczy inaczej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Combat Sambo vs muay thai do samoobrony

Następny temat

Gi do bjj 400 zł

WHEY premium